Tipy na hubnutí – Jak se zbavit konečně kilogramů navíc

0
1730

Stále se snažíte zhubnout a točíte se dokola. Hledáte vhodné způsoby a nic nepomáhá. Všechny existující diety už jste vyzkoušeli a kila stále zůstávají. Ba co víc, přibývají nová. Už si nevíte rady? Přinášíme Vám pár tipů, jak se konečně zbavit nechtěných kilogramů.

 1. Jezte pravidelně alespoň 5x denně.
 • Tím, že budete jíst často, zabráníte přejídání. Dodáte tělu živiny postupně a ono bude mít dostatek času je zpracovat. První jídlo by mělo být asi do 1 hodiny od probuzení a poslední asi tak 2 – 2.5 hodiny před ulehnutím.

 

 1. Vybírejte si pestré jídlo
 • Dopřejte tělu různorodé potraviny. Díky tomu dodáte všechny živiny, které Vaše tělo potřebuje pro správné fungování. Tím, že budete nějaká jídla omezovat, si jenom ublížíte. Budou Vám chybět vitamíny, vláknina, bílkoviny či sacharidy.

 

 1. Dodržujte pitní režim
 • Jestliže nebudete dodávat tělu dostatek tekutin, nikdy nezhubnete. Všechny toxické látky, které se při hubnutí uvolňují, Vám zůstanou ve Vašem organismu. Je důležité všechny tyto škodliviny vyplavit. Ideální je čistá voda, do které si můžete přidat citrón, limetu, vymačkat pomeranč, apod. V dopoledních hodinách si můžete dát i 100% džus, který si naředíte vodou 1:1. Občas můžete volit také minerálky. Vždy vybírejte neochucené. Pokud sportujete, využijte pozitivního účinku iontových nápojů. Obsahují také L-Carnitin, kofein a taurin. Látky, které podporují spalování tuků a zrychlují metabolismus.

 

 1. Dělejte si zeleninové saláty
 • Denně byste měli sníst minimálně půl kilogramu zeleniny. Dopřávejte si ji jak syrovou v salátech, vařenou i pečenou. Do salátů vždy nezapomeňte přidat lžičku olivového oleje. Je potřebný pro rozpuštění vitamínů (A, D, E, K). Zeleninu vybírejte i takovou, kterou neznáte. Najděte si na internetu návod, jak ji nejlépe připravit a ochutnejte nové potraviny.

 1. Honí Vás mlsná?
 • Když Vás začne honit mlsná, snažte se vydržet a nesáhněte po prvním „mlsu“, který doma najdete. Dobré je, určit si určité časové období, které máte na to, abyste „mlsnou“ porazili. Vhodné je se zaměstnat něčím jiným. Zacvičit si, zatelefonovat kamarádce, jít uklízet apod. Mlsná je jen chemie v hlavě. Pokud máte chuť na sladké, chybí tělu pravděpodobně sacharidy. Pokud Vám chutě nepřejdou, vezměte si ovoce, sušené ovoce, pár oříšků či kvalitní hořkou čokoládu. Ovšem jen jeden čtvereček.

 

 1. Nenakupujte hladoví
 • Jestliže jste se dali na hubnutí, rozhodně nechoďte nakupovat hladoví. Takto totiž koupíte mnohem více nezdravých a nepotřebných potravin.

 

 1. Sepište si seznam
 • Pokud Vám dojdou potraviny, zapište si je na seznam. Až půjdete na nákup, seznamu se držte a neberte nic navíc. Jednak tímto způsobem ušetříte dost peněz a také nekoupíte nevhodné potraviny.

 

 1. Připravujte si jídlo do krabiček
 • Pořiďte si pár kvalitních, voděodolných krabiček a připravujte si jídlo najednou na celý den. Ušetříte spoustu času a budete mít vše připravené. Pak se nemůže stát, že přijdete z práce a honem sáhnete po bílém pečivu a salámu. Z lednice si vyndáte zeleninový salát a další vhodní jídlo, které budete mít dopředu uchystané.

 

 1. Sportujte!
 • Pokud Vám to Váš zdravotní stav dovoluje, rozhodně začněte sportovat. Jednak tím zrychlíte metabolismus a také zvýšíte výdej energie. Díky tomu budete moct jíst vyváženou kvalitní stravu a budete hubnout. Najděte si takový pohyb, který Vám bude vyhovovat a bude Vás bavit.

 

 1. Nehladovte!
 • Jestli chcete zhubnout, rozhodně nesmíte mít hlad! Pokud se hlad dostaví, je něco špatně. Tělo se přepne do úsporného režimu, a místo, abyste hubli, budete přibírat.

 

 1. Hubněte s kamarádkou či partnerem
 • Dobré je, když na hubnutí nebudete sami. Jednak můžete soutěžit – zdravá rivalita je velice pozitivní, a jednak si můžete být navzájem oporou. Také netajte před okolím, že hubnete. Díky pocitu selhání vydržíte, i když byste to rádi vzdali.

 

 1. Vyhněte se pokud možno stresu
 • Jestli je to jen trošku možné, snažte se omezit stres na minimum. Stres je velký nepřítel hubnutí. Tělo musí bojovat s psychikou a nemůže účinně spalovat tuky

 

 1. Vyhněte se alkoholu a kouření
 • Pokud budete pít alkohol a kouřit, je to stejné jako se stresem. Tělo bude odbourávat alkohol a další škodliviny a nebude moci efektivně spalovat tuky a vstřebávat živiny.

 

Myslete pozitivně. Pokud si se stravou nevíte rady, kontaktujte výživového poradce. Pomůže Vám se zorientovat v jídle i cvičení.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here