Jak na správný pitný režim v létě

0
2084

Aby mohl náš organismus dobře pracovat, je nutné si hlídat správný pitný režim. A v letních měsících, které přináší vysoké teploty, to platí dvojnásob. Víte, jaké jsou zásady zdravého pitného režimu v létě? Co je dobré pít a co určitě ne? To se dozvíte v dnešním článku!

Horko nás možná vybízí k tomu, abychom pili velmi osvěžující nápoje s mnoha kostkami ledu, které nás skvěle ochladí. Pro rozpálený organismus je však v létě ledové pití velký šok, který není žádoucí. Pokud máte velkou žízeň, raději se v létě napijte nechlazeného nápoje bez ledu, který pro vaše tělo nebude přinášet velký rozdíl teplot. Ideální je zchládnutý čaj nebo čistá voda. Pokud v létě sportujete, potíte se nejen pohybem, ale i samotným pobytem na slunci. Vždy při sobě proto mějte dostatek čisté vody!

V létě se rádi scházíme se svojí rodinou nebo s přáteli u piva nebo limonády. Myslete však na to, že přeslazené sycené nápoje ani pivo se do zdravého pitného letního režimu nepočítají. Velmi nevhodné je také do pitného režimu počítat ovocné nektary a džusy s přidaným cukrem, sladká piva nebo colové nápoje.

Co je tedy dobré pít? Abyste zahnali žízeň, je v létě nejlepší obyčejná nesycená voda. Pokud chcete váš pitný režim nějak obohatit, dopřejte si čerstvé džusy, které si připravíte doma.

K tomu můžete využít například odšťavňovač citrusových plodů Orava OS-108, díky kterému získáte tu nejčerstvější a velmi zdravou šťávu z pomerančů, grepů nebo limetek či dalších citrusových plodů. Používání lisu na odšťavnění ovoce je velmi snadné, stejně jako jeho čištění. Všechny jeho součásti jsou demontovatelné a snadno omyvatelné. Odšťavňovač má vyjímatelnou nádobu s rukojetí, která je vyrobena z kvalitního plastu. Aby vám odšťavňovač během lisování nevibroval, je opatřen i protiskluzovou základnou. Pro ovocně šťávy plné vitaminů si můžete pořídit i šnekový odšťavňovač Orava OS-150 A nebo si zakoupit kvalitní kuchyňský mixér Orava RM-1000, ve kterém si můžete připravit lahodná smoothie z ovoce i zeleniny.

Potrpíte si na zdravý pitný režim a rádi byste se v létě odměnili drinkem plným vitaminů? Pak navštivte www.orava.cz a vyberte si ten pravý odšťavňovač nebo mixér právě pro vás za skvělé ceny.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here