Cvičení doma – bez čeho to nepůjde?

0
1286

V letních měsících řešíme svou postavu víc než kdy jindy. Krátké sukně, šaty, kraťasy a hlavně plavky totiž nemilosrdně odhalují všechny naše nedostatky v podobě nadbytečných kilogramů nebo nevzhledné celulitidy. Nejeden z nás se proto snaží svůj vzhled vylepšit – držíme diety nebo začínáme sportovat. Chození do fitcentra však není pro každého, jednoho odradí dlouhé cestování, dalšího zase tamní svalovci. Cvičit se ale naštěstí dnes dá i v pohodlí domova, jak na to?

Jasný cíl

Ze všeho nejdřív si stanovte, čeho vlastně chcete dosáhnout. Toužíte zhubnout, vylepšit si kondici nebo nabrat svalovou hmotu? Klaďte si reálné, postupné a hlavně konkrétní cíle a pusťte se do nich hned teď. Nečekejte na žádné „až“ ani „později“, přestaňte konečně hledat nejrůznější výmluvy. Odpovězte si na to, proč se sebou vlastně chcete něco dělat. Díky tomu si zvládnete najít i v hektických a stresujících dnech čas na cvičení. Právě mysl je totiž tou hlavní silou, která nás pohání vpřed.

Pevná vůle

Chce to pravidelnost, aby byly vidět výsledky. Všichni bojujeme s tím, že se nám někdy prostě nechce. A právě v tomto případě přichází na řadu naše silná vůle. Musíme si uvědomit, že cvičením neposilujeme jenom tělo, ale i mysl. Ze začátku to bude vyžadovat hodně píle a sebekontroly, budete mít tendenci se na všechno vykašlat a běžecký pás vyměnit za ležení na gauči. Jakmile ale vytrváte, pak uvidíte, že odolat takovým svodům bude časem snazší a snazší. Ze cvičení se stane zvyk, běžná součást vašeho života a vy máte vyhráno.

Vyvážený plán

Správně si nastavte cvičební plán, abyste věděli, zda budete posilovat nebo pálit tuky. Ideální je „namixovat“ ho z aerobních a anaerobních aktivit, jenom jedno z toho vám totiž k dosažení vysněné postavy stačit nebude. Pro budování svalové hmoty praktikujte dvakrát až třikrát týdně silové cvičení za pomoci činek a posilovacích lavic. Přidejte také kardio trénink v podobě rychlé chůze, běhu, jízdy na kole nebo rotopedu, při nichž spálíte hodně kalorií a zlepšíte svou fyzickou kondici. Jednotlivé aktivity se snažte střídat, ať si na ně tělo nezvykne. Tak opřete se do toho a těšte se na výsledný efekt!

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here