Jak rychle zhubnout 10kg – dřív jak za 2 měsíce to nebude!

0
5703

Potřebujete zhubnout asi 10kg a potřebujete to rychle? Pak máme pro Vás špatnou zprávu. Dřív než za 2 měsíce to nepůjde. Tělo je fyzicky schopno zhubnout asi 0,5kg, maximálně 1kg tuku za týden. Pokud budete hubnout víc, jak některé zaručené diety slibují, budete hubnout jen svalovou hmotu a vodu. A větře, že rychlejším hubnutím si ublížíte. Nejen, že si zpomalíte metabolismus, ale navíc tělo ztratí důležité živiny a vitamíny.

Samozřejmě jsou výjimky, kdy má člověk opravdu velkou nadváhu či je obézní a zadržuje hodně vody. Pak je reálné, že zhubne víc, než půl kg za týden a je to v pořádku.

Zdravě nebo rychle

Když chcete hubnout, musíte se rozhodnout, jestli to bude hubnutí zdravé anebo rychlé. Oboje dohromady nejde. Když budete hubnout zdravě a efektivně tak, aby Vám výsledná váha zůstala, nebudete ale hubnout rychle. Naopak pokud zhubnete rychle, váhu si neudržíte. Jo-jo efekt je nelítostný a při každé dietě a rychlém hubnutí se dostaví.

Aby bylo hubnutí zdravé, musíte tělu dodávat dostatek všech živin. Pokud nějaké důležité omezíte, sice třeba přechodně zhubnete, ale tělo nebude fungovat, jak má. Budete unavení, nervózní a bez optimismu a dobré nálady. To v tom lepším případě. Pokud ale budete držet nějakou drastickou dietu delší dobu, můžete si přivodit hodně vážně zdravotní problémy.

Zásady zdravého stravování

Dejte přednost zdravému stravování před dietami. Diety sice slibují rychlý úbytek váhy, některé dokonce slibují, že k Jo-jo efektu nedojde, ale věřte, že dřív nebo později dojde. Ne hned, ne za dva týdny, možná ani za dva měsíce, ale udržíte si váhu po dietě navždy? Neudržíte!!! Jakmile začnete jíst normální běžné jídlo (což dříve nebo později začnete), kila půjdou hezky rychle nahoru. A k nim získáte bonus v několika kilogramech navíc. To rozhodně nechcete. Nebo ano?

Co dělat proto, aby nedošlo k Jo-jo efektu?

  • Jezte všechno, ale v přiměřeném množství (pokud vynecháte například pečivo – i celozrnné, jakmile ho začnete jíst, naberete)
  • Jezte pravidelně minimálně 5x denně a vypěstujte si návyk na pravidelné jídlo
  • Vybírejte si pestrou stravu (i méně známe potraviny, které běžně nejíte, zkuste zařadit do jídelníčku)
  • Nedržte žádné nesmyslné diety, které slibují rychlé úbytky váhy. To nikam nevede. Maximálně si zpomalíte metabolismus a následné hubnutí bude mnohem více náročné.
  • Necpěte si do těla žádnou zbytečnou chemii. To znamená různé koktejly na hubnutí, hubnoucí tabletky a podobně. Jde to i přirozeně, jen s běžnými potravinami, doplněnými bylinkami a vhodným pitným režimem.
  • Snažte se nebýt ve stresu. Pokud budete neustále ve stresu, můžete přibírat nebo hubnou jako na horské dráze. Tělo se brání a začne reagovat. Pokud se ale pak uklidníte, váha začne opět „lítat“. Proto se snažte na všechno koukat s nadhledem a často relaxujte
  • Hýbejte se. Když se budete hýbat, najdete si vhodný pohyb, váha se udrží mnohem snáz.
  • Začleňte zdravý životní styl do svého běžného života, ne obráceně. Pokud chcete vydržet u zdravého stravování a už nechcete nikdy přibrat, je nutné, abyste do svého běžného života postupně zařadili i všechny zásady zdravého životního stylu. Nepřizpůsobujte svůj život hubnutí, ale hubnutí se musí přizpůsobit Vašemu životu.
  • Jezte v klidu a bez spěchu. Pokud budete jídlo hltat, sníte mnohem víc, než když budete jíst pomalu.

Koktejly, zázračné diety a tabletky

Tyto všechny prostředky Vám slibují, že zhubnete rychle, bez námahy a natrvalo. Televize i internet je plný reklam, kde hubené krásné slečny tvrdí, že bez těchto zázračných přípravků by nikdy nedosáhly své vysněné váhy. Bohužel se jedná jen o tahák na peníze. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Lidé s nadváhou či obezitou, kterým se nedaří zhubnout, většinou dojdou do stádia, že jsou zoufalí. Pak neváhají dát velké peníze za prostředky, které slibují úspěch.

Firmy se nestydí na takových lidech bohatnout. Dokud budou lidé tyto výrobky kupovat a budou jim věřit, firmy budou stále existovat a budou tržit na hlouposti a zoufalství lidí. Zamyslete se. Kdyby tyto prostředky fungovali, všichni bychom byli hubení. Tak to ale není!!! Proto nevěřte všemu, co Vám některé firmy slibují. Byť je to v televizi.

 

Začněte jíst pestrou stravu, nepřejídejte se a hýbejte se. To je jediné, co na 100% funguje!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here