Týdenní dieta – hubnoucí nebo čistící?

0
3824

Za týden jdete na svatbu či nějaký firemní večírek a nevejdete se do šatů. Co teď? Koupit nové? To nebude nutné. Pokud Vám chybí pár centimetrů, aby se Vám podařily zapnout Vaše oblíbené šaty, zkuste týdenní dietu. Vyčistěte si tělo, zasportujte si a za týden se zbavíte alespoň půl kilogramu tuku a také přebytečných otoků, které mohou za nafouklé břicho.

Jak na to?

Zvyšte pitný režim – snažte se pít čistou vodu a vypijte alespoň 0,5l tekutin na každých 15kg Vaší váhy. Pokud budete sportovat, přidejte za půl hodiny cvičení alespoň 0,7l tekutin. Navíc voda odvádí z těla škodliviny, které tělo produkuje při hubnutí, proto na ni nezapomínejte.

Jezte pravidelně – snídejte, nevynechávejte svačiny. Dopřejte si lehká, lehce stravitelná jídla.

Hodně ovoce a zeleniny – jezte hodně zeleniny. Syrovou ve formě salátů, ale i třeba dušenou. Vždy přidejte kapku kvalitního olivového oleje. Nejen že Vám pomůže při trávení, ale také se díky němu budou dobře vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích. Ovoce a zelenina Vám také dodají vlákninu, která Vám vyčistí střeva.

Ryby – minimálně 2x týdně si dejte rybu. Nejlépe pstruha či lososa. Obsahují hodně kvalitních tuků, které tělo potřebuje.

Jezte pestré jídlo – střídejte snídaně i svačiny. Nejezte stále stejnou zeleninu. Jídlo musí být pestré a různorodé.

Dávejte přednost lehkým jídlům – těstovinové saláty, zeleninové salát, bílé maso, apod.

Mléčné výrobky do 3% tuku  – pozor na tučné jogurty. Dopřávejte si bílé jogurty a bílé kysané nápoje. Snažte se vyhýbat tučným mléčným výrobkům.

Omezte sacharidy – pokud chcete zhubnout, musíte omezit sacharidy. Ale pozor – jen omezit – ne vyřadit. Bílé pečivo nahraďte celozrnným, vyřaďte sladkosti a sladké nápoje.

Nepřisolujte – sůl zadržuje nadbytečnou vodu. Navíc Vám ničí ledviny. Používejte raději bylinky

Dopřejte si „ostré“ – některé potraviny jako třeba pepř, čili papričky apod. podporují trávení

Dejte si jeden „očistný“ den – dopřávejte si tento den zeleninové šťávy, k obědu kvalitní zeleninový vývar a k večeři zeleninový salát s ovčím sýrem.

Dopřejte si bylinky – například čistící kopřivový čaj – pročistí Vám krev a také vyčistí tělo. Podobné účinky má také řeřicha, která Vám navíc dodá i vitamíny.

Pokud chcete za týden ubrat pár centimetrů v pase, aby se Vám podařilo zapnout šaty, budete muset zařadit také pohyb. Tím si také zrychlíte metabolismus. Tělo bude spalovat rychleji a bude se také rychleji zbavovat toxinů a přebytečných tukových zásob.Tip: zkuste také Garsin, přípravek na hubnutí

Jděte si zaběhat nebo se alespoň projít. Chůze je nejlepší prostředek na rozproudění metabolismu – na hubnutí. Pokud chcete zhubnout, choďte!

Zařaďte také posilování – zpevníte si tělo. Nejen, že se budete cítit lépe, ale i opticky pak tělo vypadá mnohem štíhlejší. Zaměřte se na problémové partie.

Pokud máte problémy s bříškem, je potřeba zpevnit vnitřní svaly. Na to Vám sedy-lehy nepomůžou. Zkuste podsazování pánve a dýchání do břicha. Aktivujete si „spodní“ břicho a pak už to půjde samo.

Pokud se budete pohybu věnovat každý den, určitě bude po týdnu výsledek znát. Nemůžete čekat zázraky, ale do šatů se určitě vejdete.

Výhody týdenní diety

  • Zhubnete 0,5 – 2kg (závisí to na množství zadržované vody)
  • Zrychlíte si metabolismus
  • Po cvičení se budete cítit lépe (díky vyplavovaným hormonům)
  • Zpevníte si tělo
  • Pomůže Vám to při přechodu na změnu životního stylu
  • Dodáte dostatek tekutin
  • Doplníte vitamíny a minerály

Nevýhody týdenní diety

  • Jde o krátkou změnu
  • Pokud to přeženete, hrozí zdravotní rizika
  • Nemusíte zhubnout nic (záleží, jak budete sportovat a celkově se stravovat)

Týdenní dieta Vám pomůže vyčistit tělo od škodlivých látek a pomůže Vám nastartovat spalování. Pokud samozřejmě nepřistoupíte k nějaké drastické dietě. Ta Vám jenom uškodí. Pokud se ale zamyslíte a začnete nad jídlem přemýšlet, je šance, že budete úspěšní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here