Co jíst, když cvičíte

0
2006

Rozhodli jste se zhubnout a začali jste cvičit? Neměli byste zapomínat, že i správná strava je velmi důležitá. Jen pokud bude váš jídelníček pestrý a vyvážený, tak dosáhnete svých cílů a výsledky se dostaví brzy. Víte, co jíst, když cvičíte?

Zábavné cvičení i jídlo

Pokud chodíte do fitness a posilování vás baví nebo si dopřáváte raději sálové aktivity a těšíte se na ně, tak určitě víte, že zábava a příjemná činnost vás motivuje nepřestat. Stejné je to i s jídlem. Těžko budete dodržovat jídelníček, který vás bude nudit a nebude v něm nic lahodného a chutného. Váš jídelníček by měl být pestrý, barevný a měli byste se na daná jídla opravdu těšit, jen tak budete jíst pravidelně a zdravě.

Menší porce a jíst pomalu

Nejlepším trikem například Francouzů je dlouhé stolování. U nich je velmi důležitá příprava jídla, ale také jeho konzumace. Je to pro ně jakýsi rituál, kdy si u jídla povídají, popíjí a jí velmi pomalu a bez stresu. Samozřejmostí jsou pak malé porce, které vás dokážou zasytit stejně jako přeplněné talíře nezdravých pokrmů.

Kvalita na prvním místě

Pokud jste si oblíbili sport a pravidelně navštěvujete například Spinning, Bosu Core nebo třeb Fit dance, což je část nabídky lekcí ve fitness klubu, tak určitě víte, že investice do sportování, se vám vyplatí, stejně jako investice do kvalitního jídla. Když už cvičíte a pracujete na sobě, určitě si to nechcete kazit polotovary, potravinami s cukry nebo s obsahem chemie. Naučte se vařit z čerstvých surovin a nebojte se koupit si kvalitní maso, ryby, ořechy a také čerstvou zeleninu a ovoce.

Zkuste středomořskou stravu

Vyzkoušejte takové jídlo, které jíte na dovolené. Možná se budete divit, že jste na to zapomněli, ale uvědomte si, jak na dovolené dokážete zhubnout a přitom máte pocit, že nic neděláte a odpočíváte. Hubnutí je dáno zmíněnou středomořskou stravou. Ať už jsou to zeleninové saláty, čerstvé ryby, mořské plody nebo spousta čisté vody. Velký podíl na hubnutí má také olivový olej a kvalitní nízkotučné sýry, celozrnné pečivo a těstoviny.

Inspirace Japonskem

Japonsko nás může inspirovat kromě sportů, kam patří například bojové umění a posilování středu těla, také stravováním. Japonské pokrmy se skládají hlavně z rýže, zeleniny, ryb a ovoce. Samozřejmě nesmí chybět zelený čaj, který je skvělým spalovačem. Největším jídlem je tu snídaně a pokrmy bývají vařené v páře, jsou připravovány na grilu nebo se jídlo dlouho dusí. Velmi důležitým jídlem je tu polévka, do které se mnohdy přidávají i neobvyklé suroviny a často je jich tam velké množství. Tato polévka skvěle zastane hlavní jídlo, například oběd.

Nezapomeňte se kromě pravidelného cvičení a dodržování jídelníčku také odměnit. Ideální je mít chvilku jen sami pro sebe ve wellnes zóně, kde si můžete užít saunu, která působí proti stresu, ale také vířivku, která vám namasíruje celé tělo.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here