Proč dětem kupovat vitamíny?

  0
  1168

  Nesmírně důležitou složkou potravy, kterou si naše tělo neumí z velké části přirozeně vyrobit, tvoří vitamíny. Jejich dodávání je podstatné hlavně v kritickém období podzimu a zimy. Tehdy je nedostatek přírodních zdrojů kvalitního ovoce a zeleniny. Musíme se tedy obrátit na doplňky výživy pomáhající řešit tento problém. A proč vlastně kupovat vitamíny dětem?

  Posílení imunitního systému

  Hlavně vitamín C, E, A, D a kyselina listová pomáhají výrazně posílit náš imunitní systém. Jedná se o promyšlený princip ochrany našeho organismu. Je však založen na tom, že pro včasné rozpoznání a adekvátní odpověď na přítomnost patologického organismu vyžaduje přísun kvalitních látek. Příjemnou cestou, jak do dětí dostat všechny zmíněné látky, jsou vitamínové bonbony Vibovit. Informace o nic najdete na stránce www.vibovit.cz.

  Prevence onemocnění

  Právě posílení imunitního systému, podpora energetické a látkové výměny spolu se zdravou krvetvorbou jsou silnou prevencí proti onemocnění. Jakmile si tělo dokáže poradit s bakterií či virem včas, je malé riziko, že propukne vážnější nemoc. Jasnou známkou oslabené obranyschopnosti jsou často se opakující záněty, případně i onemocnění způsobená bakteriemi a viry. Jakmile dítě jednou onemocní a dostane antibiotika, je to značná rána i pro imunitní systém a celý organismus. Ten se následně musí opět dostat do rovnováhy a začít efektivně fungovat. To bývá kritických obdobím pro rozvoj dalšího onemocnění.

  Pouze jako doplněk ke zdravé stravě

  Je nutné zmínit, že vitamínové doplňky stravy by neměly nahrazovat pestrou výživu přirozeně bohatou na výskyt důležitých minerálních látek a stopových prvků. Základ vždy tvoří vyvážený příjem zeleniny, ovoce, kvalitních bílkovin a zdravých tuků. Pro rozproudění krevního oběhu a lymfy je dobré zařazovat pravidelný pohyb, kdy spolu s odbouráváním tukové tkáně dochází i k likvidaci toxických látek. Prevence hlavně u dětí je velmi důležitá, protože nedostatek správné výživy se může projevit i později.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here