Alergické reakce

  0
  1649

  Alergii mají lidé s oslabeným imunitním systémem vůči jinak neškodným látkám v okolním prostředí. S alergickou dispozicí se člověk narodí, ovšem to neznamená, že se alergikem stane. Až samotný kontakt s daným alergenem jej z něj udělá. Zatím neexistuje žádné objasnění, proč se první projevy mohou objevit v kterémkoliv věku a z jakého důvodu se počet pacientů neustále zvyšuje.

  Účinná léčba

  Maximální omezení styku s alergeny je základem úspěchu. Pro všechny alergiky a zároveň i jejich okolí jsou důležitá režimová opatření, která by měla zmírnit či úplně zamezit alergické reakci. Na jednotlivé typy alergenů platí odlišné postupy. Ovšem za každých okolností byste se měli vyvarovat i spolupodílejícím se faktorům, kterými jsou například aerosoly z úklidových prostředků nebo aktivní či pasivní kouření.

  Efektivní postup s antihistaminiky

  Antihistaminika jsou podávána celkově i lokálně. Každý silný alergik by měl mít tyto přípravky k dispozici pro případ nástupu alergického projevu. Pro účinnou léčbu pylových alergií je zásadní včasné zahájení jejich užití. Pro přesné určení správného období je užitečný pylový kalendář. U silných alergiků se doporučuje užití léků před nadcházejícím vyšším počtem alergenů. V případě mírných alergií stačí s aplikací léků začít společně s prvními příznaky potíží. Medicína se využívá i k léčbě příznaků spojených s alergickými stavy, jako jsou senná rýma, alergická rýma či chronická kopřivka.

  Terapie alergenem

  Některým případům se doporučuje léčba alergenem, které se odborně říká desenzibilizace. Metoda se zakládá na stále se zvyšujících dávkách příslušného alergenu, přičemž účelem je snížení alergické přecitlivělosti. V případě úspěšného závěru dojde k vytvoření stavu v imunitním aparátu, za kterého již nadále nedochází k alergickým reakcím. Veškeré doplňující informace naleznete na www.analergin.cz/lecba-alergie/.

  5/5 - (1 vote)

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here