6 NEJ druhů ovoce pro hubnutí

0
3517

Ano, nejlepší způsob, jak zhubnout, je začlenit cvičení do svého života. Tohle však platí pouze ve spojení se zdravou stravou. Jíst dobře pro mě znamená jíst opravdové jídlo z předem nezpracovaných potravin. Jím převážně vegetariáská jídla, protože se prostě cítím lépe. Zde je můj tip na ovoce, které je výživné a nabízí zdravé dávky všech možných vitamínů a minerálů.

1. PAPÁJA

Papája je určitě něco, co byste měli přidat do svého jídelníčku. Je to nejlepší hubnoucí promotér, který byl kdy viděn. Chystáte se shodit hodně na váze? Pokud se rozhodnete dát si misku plnou papáji k obědu namísto svých běžných jídel, uděláte dobře. Má velmi nízký obsah kalorií. Můžete si také udělat například velký ovocný salát s papájou, ananasem, melounem a jablkem. Skvělý způsob, jak začít svůj den! Papája vám pomůže lépe trávit potravu a udržovat si při tom vysokou hladinu energie.

2. JABLKO

Základní hubnoucí ovoce představují jablka. Jsou bohatá na živiny a rozhodně by neměla chybět ve vašem jídelníčku. Pokud jste někdy mluvili s dietologem čí jiným expertem, budou vám pravděpodobně radit, abyste zaháněli mlsnou právě pomocí tohoto ovoce. Protože mají tak málo kalorií a jsou plné vitamínů, můžete očekávat velké změny na váze během několika měsíců.

3. KOKOS

Další ovoce vhodné pro přidání do jídelníčku je kokos. Můžete pít kokosovou vodu, kdykoli máte pocit žízně, nebo jen pojídat kokosovou dužinu. Plody jsou jedlé, chutné a pomohou vám s hubnout. Protože se jedná o velmi oblíbený druh ovoce, co se týče pečení, můžete s jeho použitím vyrábět mnoho různých druhů nízkokalorických dezertů. Po nějaké době určitě ucítíte změnu ve svém těle.

4. AVOKÁDO

Plody akvokádo jsou známé svou vysokou výživnou hodnotou a úžasnou chutí. Jsou celkově prospěšné pro zdravý životní styl a určitě byste je měli začlenit do svých jídel každý den. Avokádo je málo kalorické a obsahuje prospěšné látky (např. zdravé tuky) a je také hojně doporučováno lékaři a odborníky. Přidáte-li toto ovoce do svého jídelníčku, zaručeně vám to pomůže při shazování nadměrné váhy.

5. CITRÓN

Citróny jsou nejlepšími jaterními detoxikanty. Odplaví všechnu špínu a nečistoty a vaše tělo bude čisté a svěží zevnitř. Pomáhají navíc trávit potravu a lépe rozproudit metabolismus. Toto ovoce je skvělé při hubnutí a také pro všechny, kteří si chtějí udržet zdravé tělo. Vždy ho můžete přidat do čaje, limonády či salátu a chutná skvěle.

6. GRAPEFRUIT

Mnohé studie potvrdily, že grepy jsou vynikajícím ovocem pro hubnutí. Mají blahodárné vlastnosti, které vám pomohou skolit velkou váhu. Nejlepší zpráva o grapefruitu je, že je i velmi sytý. Takže kdykoli přes den pocítíte hlad a budete vědět, že není váš čas na jídlo, můžete si vždycky vzít grep, rozkrojit ho na polovinu a smlsnout si. Jeho kaloricky index je velmi nízký a je to určitě něco, co může jíst a k tomu hubnout.

Zdroj: FitLif – magazín o zdravém hubnutí

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here