I člověk potřebuje nějaké kovy

0
2141

Strava by měla být pestrá, zejména protože v každém druhu potravin se nachází jiné důležité látky a když budete jíst více druhů potravin, tak dostanete všechny tyto důležité látky do těla. Ovšem pravdou je, že některé potraviny jsou ošizeny, a tak nám některé látky chybí a je třeba je dodávat pomocí tablet a podobně. Mezi tyto látky patří i chrom.

Když chrom chybí

Asi žádný člověk pozná, zda má nedostatek chromu, protože u každého se to může projevovat jinak. Navíc když máte málo chromu, tak se to většinou projevuje bolestí hlavy, což může mít spoustu jiných příčin. Dalšími příznaky jsou únava, špatná nálada či nevolnosti. Avšak může to dojít až do takových stavů, že budete upadat do depresí, proto je hodnota chromu v těle poměrně důležitá, a tak bychom si měli udržovat jistou míru. Samozřejmě, že je důležité jíst potraviny s obsahem této látky, avšak jen potraviny jsou mnohdy málo a je potřeba chrom doplnit i jinými způsoby.

Kde chrom najdu

V případě, že byste chtěli zvýšit konzumaci potravin s obsahem chromu a tím zvýšit hodnotu chromu v těle, tak byste měli sáhnout po celozrnném pečivu, obilných klíčků, rýži či rybám. Ale chrom se objevuje v poměrně mnoha potravinách, je i v bramborech, švestkách, ořechách a drůbežím masu. Ovšem největším zásobníkem chromu je přírodní hnědý cukr, kterým můžete sladit namísto klasického bílého. Spousta potravin, které mají chrom, jsou běžně v našich jídelníčcích, ale právě proto, že jsou potraviny ošetřovány chemickými látkami anebo se různě nechávají dozrát mechanicky, tak dochází ke ztrátě důležitých látek, jako je i chrom, a tak je nutné jej doplňovat jinak.

Tablety, tablety a zase jen tablety

Není překvapením, že chrom lze jednoduše doplnit pomocí tablet. Ovšem spousta lidí už má tabletek až moc, jedí různé léky na tlak, na srdce a do toho hořčík, vápník a ještě jíst chrom? Pravdou je, že lidé jsou nuceni jíst spoustu tablet. Ovšem pokud se jedná o tabletky jako je hořčík, vápník či právě chrom, tak těchto tablet se bát nemusíte, protože se jedná o přírodní minerály, které tělo potřebuje. Klidně můžete jíst tablety hořčíku, vápníku a chromu zároveň.

Chromu se nebojte

Nemusíte se bát, že by vám mohl chrom ublížit. Vzhledem k tomu, že jej máme v těle dostatek, tak se jej nedá ani předávkovat. Jedině osoba, která je citlivější, by si měla dávat pozor na předávkování chromem, pravdou je, že je to pouze ve výjimečných případech. Zvýšit hodnotu chromu v těle je opravdu žádoucí, protože to zlepší váš zdravotní i psychický stav. A navíc chrom má i jednou vlastnost, která vás jistě potěší a tou je omezování chuti na sladké, což vám pomůže udržovat štíhlou linii, což rozhodně každý ocení.

Lidské tělo potřebuje spoustu látek, zejména minerálů, kterých je v těle i v potravinách málo, a proto je nutné je doplňovat i pomocí tablet.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here