Jak se o sebe staráme

  0
  2225

  Snad nikomu není lhostejné, jak vypadá. Vzhled totiž tvoří důležitou součást naší osobnosti, prostřednictvím něj působíme na ostatní, vyjadřujeme jím náš postoj k životu, ale i k sobě samému. Proto je tak důležité najít si na sebe čas. Obzvlášť dámy nenechávají nic náhodě, pravidelně navštěvují kadeřníka i kosmetické studio, čas od času si dopřejí manikúru i pedikúru. I když ale budete mít perfektní účes a dokonalý make-up, může výsledný dojem zkazit váš chrup. Právě zuby jsou naší vizitkou a na celkovém zjevu mají přímo lví podíl. Při samotné komunikaci se totiž zaměřujeme na obličej a sledujeme hlavně oči a ústa.

  Správná péče rozhoduje

  Určitě jste si všimli, že krásní a úspěšní lidé mají také krásné zuby. A i když se z určité části na tom, jak budou vypadat, podílí genetika, důležitou úlohu sehrává především správná péče. Čištění zubů je proto základ pro každého bez rozdílu. Alfu a omegu každodenní hygieny tvoří kartáček na zuby. Dnes existuje spousta tvarů, velikostí i tvrdostí, takže si každý může vybrat podle svých potřeb. I když vám mohou úsilí ulehčit elektrické kartáčky, stomatologové doporučují volit raději ty manuální. Ideálně s rovně střiženými, jemnými vlákny, které efektivně vyčistí chrup, odstraní bakteriální plak a zároveň nedráždí tkáň dásní. Zubní kartáček tak bojuje proti zánětů dásní či paradontóze a hodí se i pro šetrnou péči při krvácení. Nezapomeňte ho nejpozději po třech měsících vyměnit za nový, po určité době se v něm totiž začnou hromadit bakterie a potravinové částice.

  Nepodceňte žádný detail

  Důležité je umět s kartáčkem správně zacházet. Dobře si proto osvojte techniku správného čištění zubů. Na mezizubní prostory používejte dentální nit či mezizubní kartáček. Nepostradatelnou součást hygieny tvoří také ústní voda, důležitý je ale její správný výběr. Některé totiž mohou obsahovat chemikálie, které napáchají více škody než užitku. Upřednostněte proto přírodní kosmetiku. Bylinná ústní voda s extrakty z léčivých rostlin jako je máta peprná, šalvěj lékařská či heřmánek bude tím pravým. Nevíte-li si rady, nebojte se navštívit dentální hygienu, kde vás všechno hezky naučí a poskytnou cenné rady, co a jak používat.

  A když už jsme u těch odborníků, pravidelné prohlídky u zubního lékaře jednou za půl roku by měly být samozřejmostí. Ať se můžete smát od ucha k uchu!

  Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here