Hubnutí online – Vyzkoušejte ho, funguje to!

0
2588

Chcete konečně zhubnout, ale nemáte ve svém okolí žádného odborníka, kterému byste důvěřovali? Nebo se prostě stydíte, či nemáte možnost někam zajet? Pokud máte jakýkoliv důvod, proč někam nemůžete zajet nebo zajít, je tu pro Vás hubnutí online. Myslíte, že nemůže fungovat? Ale může a funguje!

Lidé jsou přesvědčení, že je nutné hubnout v centrech nebo v posilovnách. Tak tomu ale není. Hubnout se dá i „na dálku“. Důležité je, abyste o sobě sdělili všechny důležité informace, které od Vás člověk – poradce potřebuje. Samozřejmě hubnutí při osobním kontaktu je lepší, ale ze zkušeností vím, že to jde i online.

Podrobně vyplněný dotazník je základ

Pokud se rozhodnete hubnout online, může to probíhat více způsoby. Najdete si nějakou poradnu, kde poskytují online konzultace zdarma a postupujete podle jejich pokynů. Většinou Vám poradí takové ty základní věci. Jíst často, pestrou stravu, dodržovat pitný režim atd. Nebo si můžete najít přímo výživového poradce a ten s Vámi může řešit Vaše hubnutí pomocí emailu, skype, viberu, telefonu apod.

Pokud se rozhodnete pro druhou možnost (většinou placenou), pravděpodobně obdržíte emailem dotazník, který byste měli co nejpodrobněji vyplnit. Většinou tam bude váha, výška, jak se stravujete, jaké genetické zatížení máte v rodině, jestli snídáte, odpočíváte, sportujete apod.

S největší pravděpodobností po Vás bude také poradce chtít, abyste sepsali alespoň pár dní Vašeho jídelníčku. Snažte se na nic nezapomenout a nic nevynechat. Děláte to pro sebe! Poradce rozhodně nebude odsuzovat ani komentovat to, že si ke snídani dáte dva koláče, kávu a chlebíček.

Poradce Vám chce pomoct

Svému poradci byste měli důvěřovat. Prozradíte mu o sobě spoustu věcí (i dost soukromých). Nemusíte se bát, že by to někde zveřejnil. Vše je přísně tajné a je to jen mezi Vámi. Výživový specialista Vás nebude nijak zesměšňovat, ani se nebude posmívat tomu, kolik vážíte. Proto jsou obavy bezpředmětné. Poradce Vám chce pomoct. Je tu proto, aby Vás naučit se správně stravovat a tím zhubnout.

Další online pomocníci

Pokud nechcete hubnout přímo s poradcem, existuje spousta dalších možností. Existují online programy, které Vám pomohou sestavit jídelníček, speciální stránky jako například STOB, které se zaměřují přímo na pořádání kurzu a poradenství skrz hubnutí. Zde najdete spoustu rad a pomůcek (například talířky) a v neposlední řadě také velice rozšířené skupiny na Facebooku. Zde ale pozor. Ne všude radí odborníci. Vždy si vybírejte ověřené zdroje. Pozor na blogy slečen a pánů, kteří sami zhubli a teď, aniž by měli odpovídající vzdělání, chtějí radit ostatním.

Než se pustíte do online hubnutí, respektive skládání si jídelníčku na internetu, měli byste si o výživě ledacos zjistit. Například jaké potraviny jsou vhodné při hubnutí, kterým se naopak vyhnout. Kdy je dobré konzumovat bílkoviny, kdy sacharidy, apod.

Online hubnutí a cvičení

Ani online hubnutí Vás nezachrání od cvičení. Je jedno, jestli hubnete s poradcem, sami doma či na nějakém hubnoucím pobytu. Vždy je součástí pohyb.

Cvičení je dobré zaměřit jak na pálení tuků, tak i na formování postavy a zpevňování svalů. Pálit tuky nám bude nejlépe aerobní pohyb. To je takový pohyb, kdy se po určitou dobu (nejlépe jednu hodinu), pohybujeme v určité tepové frekvenci. Tu svou „spalovací“ frekvenci si můžete spočítat.

Ideální aerobní nebo také kardio cvičení je svižná chůze, běh, plavání, in-line, kolo apod.

Postavu je třeba také formovat, aby se zpevňovaly ochablé partie. Tělo vypadá mnohem lépe, když je zpevněné, než když je hubené, ale svaly jsou povolené.

Výběr „pomocníka“ na hubnutí

Když se rozhodnete, že chcete hubnout „na dálku“, zvažte pečlivě výběr toho, kdo Vám bude s hubnutím pomáhat. V poslední době je skoro na každé stránce s hubnutím možnost si objednat jídelníček na míru za pár korun. Případně i zdarma. Na takové jídelníčky si dejte velký pozor. Kdyby to bylo počítáno Vám na míru, zabralo by to mnohem víc času, tím pádem by takový jídelníček nemohl stát pár korun. Obzvlášť, když je u jídelníčku ještě napsáno, že ho sestavuje dietolog s léty praxe apod. Levné jídelníčky lákají. Stojí pár korun, slibují rychlé a efektivní hubnutí. Navíc se tváří, že jsou sestaveny pro Vás. O to víc to láká zkusit.

Na sobě nešetřete. Jde o Vaše zdraví

Raději si připlaťte a budete vědět, že je jídelníček sestaven Vám. Jak to poznáte? Nedostanete ho hned, ale ani druhý den. Chvíli to trvá, než se jídelníček sestaví. Jsou vynechány potraviny, které nejíte (pokud se nejedná o zásadní potraviny, které jsou nezbytné pro zdravý životní styl a zdravé stravování). Po jídelníčku pro Vás, nebudete mít hlad.

K jídelníčku byste navíc měli dostat i recepty, abyste věděli, jak a co vařit…

Nespokojte se jen s typizovaným jídelníčkem, který je vydáván za Váš. Chtějte kvalitu, která Vám pomůže zhubnout a neublíží Vám. To se týká jak hubnutí online, tak i hubnutí v centrech.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here