Rady jak zhubnout – jednoduše a bez stresu

0
2677

Chcete zhubnout a stále se Vám nedaří? Zhubnete pár kilogramů a pak se ručička váhy zarazí a ne a ne se hnout dolů. Co s tím? Jak váhu znovu rozhýbat?

Nebo máte problém se odhodlat a začít s hubnutím? Nevíte jak na to? Jak se do snižování váhy pustit, aby to bylo co nejmíň bolestné? To a mnohem více se dočtete v následujícím článku.

1.       Musíte mít motivaci

Když chcete hubnout, měli byste mít motivaci a to pořádnou. Málo kdo má totiž tak pevnou vůli, aby si řekl, „já chci zhubnout“ a skutečně to vydržel. Když máte ale motivaci, něco, proč hubnete, Vaše šance na úspěch jsou daleko větší.

Motivace je jedna z nejdůležitějších věcí při hubnutí. Běžné důvody, když se lidé rozhodnou pro váhový úbytek, bývají zdravotní stav, vzhled, tlak okolí apod. Je ale toto Váš důvod proč hubnout? Když chcete hubnout a změnit svůj životní styl, který Vám dosud vyhovoval, musíte mít opravdu pádný důvod. Pokud to bude „jen“, že Vám někdo řekl, že byste se sebou měli něco dělat, až na Vás přijde krize (a že přijde), řeknete si, co je mi po něm, ať si myslí a říká, co chce… A vrátíte se zpět.

Pokud se ale nechcete vracet stále na začátek a stále znovu a znovu začínat, musíte mít opravdu pořádnou motivaci, kterou ani krize neohrozí. Z vlastní zkušenosti vím, že například svatba může být dost velká motivace. Nebo třeba dovolená u moře. Důležité je, až tato akce, která je pro Vás motivací skončí, abyste si našli novou motivaci, proč chcete zůstat štíhlí.

Některým jedincům stačí, když se na sebe jednoho dne podívají do zrcadla a zjistí, že to vlastně už nejsou oni… Zhrozí se nad tím, co v zrcadle vidí. Pro někoho to může být takový šok, že okamžitě zapomene na všechny sladkosti, mlsání a začne cvičit a stravovat se extrémně zdravě.

2.       Nedávejte si moc velké cíle

Potřebujete zhubnout až 30 kg nebo i víc? Nedávejte si přehnaně velké cíle. Stačí, když si do začátku řeknete, že zhubnete 10 kg. Pokud bude totiž Váš cíl v nedohlednu, budete se k němu dostávat daleko hůř.

Lepší je si svou cestu za lepší postavou rozdělit do částí. Vždy, když splníte svůj cíl a dosáhnete na „záchytný bod“, můžete se odměnit. Stačí maličkost. Udělejte si něčím radost. Vaše cesta za štíhlou postavou bude daleko snazší.

3.       Jaký je nejlepší začátek?

Ráno se vzbudíte a řeknete si „chci zhubnout“. Ale jak začít? Někdy prostě člověk neví, jak na to. Co udělat, co jíst, jak cvičit. Máte více možností. Buď můžete zavolat výživovému poradci a objednat se k němu, případně to řešit online. Nebo máte možnost udělat razantní změny okamžitě. Vyházet vše nezdravé (ne schovat, ale vyhodit – když to budete mít doma, až přijde krize, sáhnete do spíže), nakoupit zdravé potraviny jako třeba jogurty, ovesné vločky, kvalitní šunku, sýry, olivový olej, ryby, luštěniny apod. A pak můžete začít plánovat, jak budete jíst. Nezapomeňte se řídit pravidly zdravého stravování, abyste si ještě neublížili.

Naplánujte si také sport. Jak často a co budete cvičit. Sport a pohyb jako takový je důležitá součást hubnoucího procesu.

Někomu vyhovuje pozvolnější začátek. Pomalé úpravy, které zařazuje do svého běžného života. Například kdo nesnídá, začne snídat. Postupně nahradí bílé pečivo celozrnným, ovocné jogurty vymění za bílé apod.

4.       Pozor na strašáka váhu

Je dobré sledovat, jak se Vám váha snižuje. Je to dobrá motivace. Proto se pravidelně važte a měřte. Ale pozor! Na někoho působí váha negativně. Proto se nevažte příliš často. Stačí jednou za 14 dní až 3 týdny. Určitě na váhu nechoďte každý den. Zbytečně by Vás to od hubnutí odrazovalo, jelikož výsledky tak rychle vidět být nemohou.

Pokud chodíte k poradci, vysvětlí Vám, proč je hubnutí takové, jaké je. Jestli to jde příliš pomalu nebo naopak rychle. Doporučí, jak hubnutí upravit, aby to bylo ideální.

Nezapomeňte, že každý člověk je originál. Proto i úbytky váhy jsou individuální. Někdo hubne půl kg za týden, někdo půl kg za měsíc. Důležité je, že váha jde postupně dolů. A čím pomaleji, tím je to trvalejší.

5.       Nečekejte zázraky a nespěchejte

Hubnete už týden a zatím se ručička na váze ani nehnula. Začínáte být zklamaní a říkáte si, že to zabalíte. Nepanikařte! Uvědomte si, že jste si tělo několik let huntovali. Konzumovali jste hotovky, polotovary, samou chemii, sladkosti, tučná jídla v podobě koláčů, hranolek atd. Nemůžete od Vašeho těla chtít, aby po letech strádání, začalo ihned spalovat a likvidovat uložené tuky. Dopřejte mu čas. Když budete trpěliví, výsledku se dočkáte.

 

Nemyslete na hubnutí jako na nutné zlo. Je to Vaše cesta za lepším životem, štíhlejší a hezčí postavou a také lepším zdravím.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here