Pomoc při hubnutí – Poraďte se včas, ať si zbytečně neuškodíte!

0
2545

Nedaří se Vám zhubnout? Zásady zdravé výživy máte nastudované a stejně kila dolů nejdou. Doma máte snad všechny knihy o zdravé výživě a hubnutí. Sportujete každý den a ručička na váze stále stojí. Začínáte být pomalu zoufalí a už si nevíte rady.

Jak konečně zhubnout? Co změnit ve svém životě, aby se váha konečně hnula. Pokud je toto i Váš případ, vyhledejte pomoc odborníka.

Jak Vám pomůže odborník?

Když se rozhodnete, že chcete zhubnout s pomocí výživového poradce, měli byste vědět, co Vás čeká. Nejprve se budete muset objednat. Málo který poradce Vás vezme okamžitě, když k němu přijdete.

Když máte termín, máte první, tu nejtěžší část za sebou. Odhodlali jste se. Pro některé to je hodně náročné a stojí je to hodně přemáhání, aby zvedli telefon a zavolali.

Nemusíte se ničeho bát, poradce pro výživu je zvyklý pracovat s lidmi. Bude se Vás vyptávat na spoustu osobních věcí, které potřebuje znát, aby byl schopen Vám sestavit efektivní hubnoucí plán.

Svému poradci musíte věřit. Je důležité, abyste měli ve Vašeho poradce 100% důvěru. Věřte, že se bude snažit Vám vyjít ve všem vstříc a bude se snažit Vám co nejvíce pomoci.

Váha neklesá

Výživový poradce Vám může být oporou v době, kdy se hubnutí moc nedaří. V procesu hubnutí se stává, že se váha zarazí a neklesá. Je to normální, proto se toho nelekejte. Tělo se potřebuje „vyrovnat“ s novou váhou. Můžete být také více ve stresu. Ženy mohou mít období „svých dnů“ apod. Důvodů, proč se Váha zastaví, může být víc. Poradce Vám pomůže zjistit příčinu, proč Vaše váha stojí. Navíc Vás psychicky podrží, abyste nesklouzli zpět do Vašeho starého životního stylu a původního nezdravého stravování.

Stydlivost není na místě

Pokud se stydíte, můžete vyhledat i pomoc ONLINE. I zde ale platí, že musíte věřit tomu, od koho pomoc chcete. Vyhledejte si ověřeného poradce (ideálně na doporučení od známých). Nedejte na nabídky, že zhubnete, když budete pít nějaké koktejly a jinak nic dělat nemusíte. Tak to opravdu nefunguje.

Bohužel stále hodně lidí věří i hubnoucím tabletkám. Pak jsou zklamaní, nemají ani svou vysněnou váhu, ale ani peníze. Navíc jim takovéto tabletky mohou značně uškodit.

Aby bylo hubnutí efektivní, musíte spálit tuky. Toho docílíte jedině tím, že budete cvičit a Váš příjem bude menší než Váš výdej. Rozdíl ale nesmí být moc velký, jinak tělo bude postupně přecházet do úsporného režimu. Bude se snažit šetřit s energií, kterou mu dáte a bude ukládat „na horší časy“.

Na internetu je spousta možností, jak hubnout s pomocí online. Pozor na jídelníčky zdarma. Jsou to rámcové jídelníčky – ukázkové, neboli typizované. Jsou vytvořené pro imaginární osobu, která má příjem energie stanovený např. na 5000 kJ. Nenajdete tam množství potravin pro Vás. Každý je individuální, proto tyto univerzální jídelníčky většinou moc nefungují. Mohou ale sloužit jako inspirace pro Vaše nové, zdravé stravování. Raději hledejte inspiraci v receptech, nechte si poradit, jak si vytvořit svůj jídelníček.

Musíte vědět a pochopit, proč máte jíst ráno sacharidy a večer raději bílkoviny. Je důležité znát potraviny, které jsou vhodné při redukci a na které si dát naopak pozor. Měli byste mít přehled o tom, jaká úprava pokrmů je vhodná apod.

Díky těmto znalostem se Vám podaří zhubnout. Navíc, když dostanete alespoň týdenní jídelníček na míru. Abyste věděli, jak asi velké porce můžete jíst.

Jak cvičit?

Když si nevíte rady s pohybem, přichází na řadu odborník na pohyb. Fitness trenér Vám poradí, jaké cvičení je pro Vás vhodně a kterému se prozatím raději vyhnout. Naučí Vás správně dýchat, aby bylo cvičení (tím i hubnutí) co nejefektivnější.

Dýchání je při cvičení jedna z nejdůležitějších věcí. Fitness trenér Vám vysvětlí, jak intenzivně máte cvičit, kolik opakování dělat apod.

Nebojte se požádat o pomoc

Když se rozhodnete pro hubnutí či chcete jen zdravě žít a hýbat se, nebojte se najít si odborníka a požádat o pomoc. Lepší je zajít k odborníkovi hned na začátku a rovnou začínat správně, než zkoušet spoustu různých možností a nakonec stejně muset za odborníkem pro rady…

Pak totiž můžete mít zpomalený a rozhozený metabolismus z různých diet a přípravků na hubnutí. Vše pak pro Vás bude daleko těžší.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here