4 pravidelné cviky pro dokonalou postavu

0
2183

Přemýšlíte nad pravidelným cvičením a nevíte, jaké aktivity vás dovedou k dokonalé postavě? Důležitým krokem je výběr vhodného sportu, který vás bude bavit, jen tak u něj vydržíte a budete se mu věnovat pravidelně. Inspirujte se tipy na cvičení v posilovně, doma, ale i venku.

1) Cvičení v posilovně

Je na vás, zda budete cvičit v klidu svého domova nebo se vydáte do posilovny. Pravidelné cvičení v posilovně bude mít výsledky již od prvního měsíce. Ve fitness centru využijete například kardio zónu, kde si můžete vybrat rotoped, běžecký pás nebo třeba vibrační plošinu. Vždy před posilováním začněte alespoň 10 až 15 minutami v kardio zóně. Poté si dopřejte 40 minut posilování na posilovacích strojích. Nakonec se protáhněte a klidně si zacvičte ještě 10 až 20 minut v kardio zóně.

2) Cvičení doma

Velkou výhodou cvičení doma je hlavně možnost cvičit kdykoliv, a to nejen v jakoukoliv denní dobu, ale také v jakémkoliv počasí. Mnoho z nás pravidelně necvičí, protože je posilovna příliš daleko, protože se jim nechce do posilovny cestovat nebo se stydí cvičit před ostatními. Pokud řešíte některý z těchto problémů, vyberte si posilovací stroje, které vám pomohou na cestě k vaší vysněné postavě. Pořiďte si domů rotoped, eliptický trenažér nebo veslovací trenažér, který posílí střed vašeho těla.

3) Pravidelné venkovní aktivity

Pokud přemýšlíte, jak zapojit do cvičení i své přátele, rodinu, případně děti a psa, vyberte si venkovní aktivity. Začít můžete například běhat nebo jezdit na kole. Ve špatném počasí pak využijete rotoped, který šetří klouby a je vhodný i pro lidi s vyšší váhou. Venkovní aktivitou může být i kolektivní sport nebo společné lekce s přáteli. Pořiďte si TRX závěsný systém, vyberte si workoutové hřiště v místě vašeho bydliště a užijte si zábavné cvičení.

4) Vyberte si správný sport

Abyste u cvičení vydrželi a neztratili hned po prvním tréninku motivaci, vyberte si sport, který vás bude bavit. Je dobré cvičit s partnerem nebo kamarádkou, která vás donutí jít na trénink, i když se vám nebude chtít. Pokud jste si pořídili posilovací stroje domů, tak si ke cvičení pusťte oblíbený seriál nebo film a spojte dvě aktivity dohromady. Pobavíte se a navíc uděláte něco i pro své zdraví. Skvělou volbou je vibrační plošina, na které posílíte celé tělo, včetně problematických partií. Na tomto stroji vám bude stačit jen 30 minut cvičení, zhruba čtyřikrát týdně.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here