Homeopatika na hubnutí

0
6616

Jste obézní nebo máte nadváhu. Potřebujete nutně zhubnout a už nevíte, jak na to. Máte za sebou nepřeberné množství různých diet, ale žádná z nich Vám nepomohla. Jak zhubnout? Jak konečně shodit nadbytečné kilogramy a cítit se fajn? Možná nechcete zkoušet žádné prášky na hubnutí. Napadla Vás homeopatika? Máme pro Vás špatnou zprávu. Homeopatika na hubnutí neexistují.

Homeopatie v praxi

Můžete si ale homeopatiky nastartovat metabolismus. Tato homeopatika Vám může doporučit jedině odborník na homeopatii na základě podrobného vyšetření. Homeopatii byste si nikdy neměli „ordinovat“ sami.

I u homeopatik na srovnání metabolismu ale platí, že musíte dodržovat pravidelný režim. A to nejen stravovací a pitný, ale také pohybový či spánkový.

„Vlčí hlad“

Znáte pojem „vlčí hlad“? Setkáváte se s ním také často? Je to vlastně velice intenzivní pocit hladu, kdy Vám nezbyde nic jiného, než se najíst. Třeba v deset večer. Je způsoben kolísáním hladiny cukru v krvi. A tu si způsobujete, pokud dodáváte tělu energii nepravidelně. Důležité je, abyste měli vyrovnanou hladinu krevního cukru už do rána. To zajistíte vhodnou snídaní.

Jak vypadá vhodná snídaně?

Může to být obilná celozrnná kaše (pohanková, ovesná apod.), ta Vám dodá komplexní sacharidy, které se uvolňují postupně. Nebo si můžete také dát celozrnné pečivo s přírodním sýrem.

Jak udržet stále stejnou hladinu cukru v krvi?

Jezte pravidelně a nevynechávejte sacharidy. Když budete dodávat komplexní sacharidy tělu pravidelně v přiměřeném množství, udržíte si hladinu krevního cukru v normě. Pozor si dejte na jednoduché cukry. Ty dokáží rozkolísat hladinu krevního cukru.

Snažte se dodržovat asi 3 hodinové pauzy mezi jídly. Delší pauzy raději nedělejte, jelikož by tělo „vytrávilo“ všechny dodané sacharidy a chyběly by mu. Když jídlo dodáte do cca 3 hodin, dodáte sacharidy dřív, než je úplně vstřebáte.

Pomůže homeopatie?

Homeopatika Vám mohou pomoci snížit pocit hladu. Díky tomu se nebudete přejídat. Nebudete muset. Pokud je totiž člověk „rozežraný“ a jí velké porce, má roztažený žaludek a potřebuje proto víc jídla. Homeopatika (stejně ale jako třeba vláknina), Vám pomohou toto období překonat.

Jen homeopatie Vás ale nezachrání. Musíte dodržovat zásady racionální stravy. A také musíte přidat pohyb a dodržovat jeho pravidelnost.

Jaký pohyb je ideální?

Nejlepší na zhubnutí je aerobní pohyb. Díky němu se po asi 20 – 30 minutách cvičení, začnou spalovat uložené tuky. Dobré je, vydržet v tomto „spalovacím“ tempu. Alespoň hodinu.

Vybírat můžete například z běhu, svižné chůze, jízdy na kole, plavání apod.

K vhodnému aerobnímu pohybu musíte také dodržovat racionální stravování, jak už je uvedené o pár řádků výš. Jak ale takové racionální stravování vypadá?

Racionální strava

Pokud chcete jíst racionálně, neměli byste se přejídat. Měli byste jíst přiměřené množství jídla a měli byste jíst hlavně pravidelně. Důležité je, že musíte snídat. A ideálně do jedné hodiny od probuzení. Tím si nastartujeme metabolismus a tělo bude fungovat a spalovat tak, jak má.

Jezte pravidelně! Tím také docílíte toho, že zrychlíte metabolismus. Abychom účinně spalovali, musíme metabolismus rozhýbat. Nevynechávejte žádná jídla. Dopřejte si alespoň 5 jídel denně.

Nevynechávejte sacharidy. Jsou zdrojem energie a při přiměřeném množství komplexních sacharidů si také udržíte hladinu cukru v krvi. Tím zamezíte vzniku „vlčího hladu“.

Do racionální stravy rozhodně také patří konzumace ryb, ať už sladkovodních, tak i těch mořských. Dále nezapomínejte na luštěniny, kvalitní maso, vejce, sýry a také mléčné výrobky. Přednost dávejte těm méně tučným. Pozor ale na odtučněné! Ty obsahují velké množství stabilizátorů a dochucovadel.

Poraďte se u odborníka

Pokud se rozhodnete vyzkoušet homeopatii ve své snaze za štíhlou postavou, kontaktujte odborníka. Rozhodně nedejte na rady, které naleznete na internetu. To, že něco funguje na jednoho člověka, neznamená, že to bude fungovat i na Vás. Při využití homeopatie (ať už při hubnutí nebo při jiných problémech), je důležité, zaměřit léčbu na Vás a zvážit všechny faktory, které účinnost ovlivní.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here