Terapie Bachovými esencemi: jak funguje a k čemu může být dobrá?

0
2721

Bachovy esence, zvané také „bachovky“, jsou druhem alternativní terapie, která se dnes dostává stále více do popředí zájmu. Pokud vůbec netušíte, o co se jedná, vězte, že je to soubor 38 květových extraktů objevených v roce 1930 britským lékařem Edwardem Bachem. Bachovy květové esence se vyrábějí z planě rostoucích nejedovatých rostlin. K jejich významným přednostem patří to, že jsou naprosto bezpečné, nejsou známy nežádoucí účinky, nevyvolávají závislost, nezpůsobují alergie a nemůžete se jimi předávkovat. Tyto esence můžete pořídit pohodlně přes e-shop www.lecivazahrada.cz.

Kombinujte „bachovky“ i se standardní nebo jinou alternativní léčbou

Terapii pomocí bachových kapek můžete s klidem kombinovat s jinými druhy léčby, klasickou medicínou, čínskou medicínou nebo třeba s homeopatiky. Mohou se užívat jednotlivě, ale účinné jsou i jejich různé kombinace. Důležité je dodržet pravidlo, že se míchá maximálně 7 bachových esencí dohromady. Vznikají pak směsi vhodné pro různé potíže. K nejznámějším z nich patří bachovy krizové kapky. Ty jsou směsicí pěti květů a vhodné k užívání v napjatých a stresových situacích. Pomohou zvládnout náročné situace v práci, porod, rekonvalescenci, hádky, šok a další stavy.

Užívání je velmi snadné

Jak se bachovy květy užívají? Několik kapek se přidá do sklenice vody a vypije. V akutních stavech je možno esence používat i neředěné. Při chronických stavech se připraví užívací lahvička, ze které se pravidelně užívá několik kapek. Samozřejmě tyto esence nejsou náhradou klasické léčby a lékařské péče a při život ohrožujících stavech je potřeba vyhledat odbornou pomoc. V těchto situacích jsou spíše podporou, jak terapii a stres lépe zvládnout. Hlavním přínose bachových esencí je to, že harmonizují naše emoce. Tím stabilizují organismus, nastartují se samoléčivé schopnosti, urychlí rekonvalescence a uzdravení. Esence lze užívat i v těhotenství a během kojení.

3/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here