Zaručená dieta – Hubnutí začíná v hlavě

0
5766

Zaručená dieta neexistuje. Nikdo Vám nezaručí, že zhubnete. Některé firmy, prodávající „zázračné“ doplňky stravy slibují, že když nezhubnete, vrátí Vám peníze. Pokud za nimi ale přijdete, že se Vaše váha ani nehnula, odbydou Vás, že jste nedodrželi jejich pokyny.

Co tedy funguje? Jediné, co zaručeně zabere je, že výdej bude převyšovat příjem. Ale fungovat to bude pouze za předpokladu, že dodáte dostatečné množství život. Takže zapomeňte na drastické diety a hladovky. Tudy cesta opravdu nevede.

Každý, kdo hubne pomocí drastických redukčních diet, je v začarovaném kruhu. Zhubne, pak nastoupí Jo-jo efekt a jde to stále dokola. Ale pouze do doby, než se metabolismus natolik zpomalí, že tělo přestane hubnout a stále přibírá.

Co zaručeně zabere?

  • Změňte životní styl – nesoustřeďte se na hubnutí, ale na změnu životního stylu. Jezte zdravě a hýbejte se, budete fit a zdraví a shozená kila budou třešnička na dortu.
  • Hubnutí nesmí být vaše jediná náplň života – nemyslete stále na svou nadváhu. Stále přepočítáváte v hlavě jídelníček a uvažujete, kolik toho ještě můžete dnes sníst? Přestaňte s tím. Užívejte si život a buďte veselí a optimističtí.
  • Vyhýbejte se stresu – ano, je pravda, že k dnešní době stres tak nějak patří. Zkuste ho ale udržet v rozumné mezi.
  • Odpočívejte – i hubnoucí tělo, a obzvlášť to, potřebuje odpočívat. Nemůžete ho úplně zničit cvičením. Proto si dejte vždy jeden den v týdnu volno a necvičte. Jděte se třeba jen projít.
  • Spěte alespoň 8 hodin denně – tělo potřebuje regenerovat. V noci spaluje a také se čistí vnitřní orgány. Dopřejte tělu dostatek času.
  • Vyhněte se drastickým redukčním dietám – nikam nevedou. Jen Vám zkazí náladu a navíc Vám můžou způsobit dost zásadní zdravotní problémy.
  • Cvičte – pokud se budete hýbat, zrychlíte si metabolismus, budete lépe spalovat. Navíc má pohyb pozitivní vliv také na pleť i náladu.
  • Udělejte si čas sami na sebe – dopřejte si chvilku klidu, kdy nebudete běhat kolem dětí, domácnosti apod. Jděte se projít, vezměte si knížku a čtěte si, nebo si prostě zajděte ke kadeřnici či na manikúru.

Poslední dobou velice známé heslo „Hubnutí začíná v hlavě“. Je tomu skutečně tak? Ano je. Psychika dokáže divy. Pokud se budete tak moc soustředit na hubnutí, tělo se zablokuje a hubnout nebude. Je to podobné jako u párů, které chtějí potomka. Někdy se tak moc soustředí, že partnerka prostě nemůže otěhotnět. Když se pak zaměří na něco jiného, například si pořídí pejska, najednou se to podaří a otěhotní.

Váha je tabu

U hubnutí to funguje stejně. Nesoustřeďte se na to. Pokud budete každý den ráno stát na váze a čekat, že tam bude opět menší číslo, tak věřte, že nebude. Přestaňte se vážit a snažte se žít zdravě. Na váhu můžete jít jednou za měsíc a to opravdu stačí. Pokud Vám to nedá a budete se vážit každý den, tělo bude permanentně ve stresu a hubnout nebude. Máte stresu předcházet a ne si ho zbytečně a dobrovolně způsobovat.

Každý propagátor nějaké diety Vám bude tvrdit, že právě ta jeho je ta nejlepší a zaručená. Je tomu ale skutečně tak? To, že na někoho platí dělená strava, neznamená, že bude fungovat i na Vás. Proto nedejte na řeči typu „S námi zaručeně zhubnete“.

Existují záruky?

Jediná záruka, kterou máte je, že pokud to nevzdáte a budete se řídit pravidly zdravého životního stylu, tak zhubnete. Někdo dříve, někdo později. Ale zdravé a pravidelné stravování funguje u každého. Jen to chce dostatek trpělivosti.

Lidé, kteří tvrdí, že na ně zdravá strava nefunguje, nejsou dostatečně trpěliví. Vzdají to, než se dostaví nějaké výsledky.

Buďte trpěliví a optimističtí. Pak máte jistotu, že se dostaví pozitivní výsledky. Váha půjde pomalu dolů a bude to trvalé.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here