Jaké jsou nejlepší bylinky na hubnutí?

0
832

Pokud je vám představa dokonalého jídla na hubnutí – vařené kuře nebo ryba se salátem a hnědou rýží, způsobuje kopřivku, pak přicházíte o některé hlavní ingredience, které, jak ukázaly hromady výzkumů, pomáhají tělu spalovat tuky, a to bylinky a koření.

Byliny a koření jsou nejlepším způsobem, jak dochutit jídlo bez dalších kalorií, cukru, sodíku nebo jiných nezdravých ingrediencí – což je zásadní, když se snažíte zhubnout.

Proč? Je to docela jednoduché: Výzkumy ukazují, že pokud nemáte rádi chuť toho, co jíte, je mnohem méně pravděpodobné, že budete držet nějakou dietu, bez ohledu na to, jak jste disciplinovaní.

Bylinky a koření dodají jídlu chuť a dokážou udělat například z toho kusu obyčejného kuřete jídlo hodné restaurace, a to jen díky troše rozmarýnu, papriky, mořské soli a mletého pepře. Ať už máte čerstvé bylinky z tržiště nebo z Vaší zahrádky, vakuování je efektivní způsob jak uchovat jejich čerstvost a mít je stále po ruce. Vakuované bylinky ale i potraviny si zachovávají všechny vitamíny, původní vlhkost i chuť. Zelenina a ovoce zůstává krásně křupavá a maso vláčné, bylinky voňavé a plné chuti.

A co víc, mnoho bylinek a koření může skutečně zrychlit váš metabolismus a pomoci vašemu tělu spalovat tuk rychleji.

Zde je 10 bylinek na hubnutí s vědecky podloženými schopnostmi, které vám pomohou zhubnout, Avšak je nutné si uvědomit, že samotné bylinky ten zázrak neudělají. Je nutné změnit svůj životní styl od základu, aby se mohly dostavit jasné výsledky.

Obsah článku

10 nejlepších bylinek na zhubnutí

Pískavice řecké seno

Několik studií zjistilo, že pískavice může pomoci kontrolovat chuť k jídlu a snížit příjem potravy na podporu hubnutí.

Jedna studie na 18 lidech ukázala, že suplementace 8 gramů pískavice řeckého vlákna denně zvýšila pocity plnosti a snížila hlad a příjem potravy ve srovnání s kontrolní skupinou.

Kajenský pepř

Kajenský pepř je druh chilli papričky, která obsahuje sloučeninu kapsaicin, která dodává kajenskému pepři jeho charakteristickou pikantnost a poskytuje četné zdravotní výhody.

Některé výzkumy ukazují, že kapsaicin může mírně zrychlit metabolismus a zvýšit počet kalorií, které spálíte během dne.

Zázvor

Některé výzkumy, naznačují, že zázvor může také pomoci při hubnutí. Studie ukazují, že může zrychlit metabolismus a spalování tuků, stejně jako snížit vstřebávání tuků a chuť k jídlu.

Oregano

Oregano je vytrvalá bylina, která patří do stejné čeledi jako máta, bazalka, tymián, rozmarýn a šalvěj.

Obsahuje karvakrol, účinnou sloučeninu, která může pomoci při hubnutí. Jedna studie na zvířatech ukázala, že karvakrol může pomoci snížit váhu a přírůstek tuku tím, že změní syntézu tuku v těle.

Ženšen

Ženšen je rostlina se zdraví prospěšnými vlastnostmi, která je často považována za základ tradiční čínské medicíny. Ženšen může stimulovat hubnutí, zpomalovat vstřebávání tuku a upravovat tvorbu tuku.

Kmín

Kmín je dobře známý pro svou výraznou ořechovou příchuť, ale také plný zdravotních výhod, včetně potenciálu urychlit hubnutí a spalování tuků.

 

Kurkuma

Kurkuma je koření uctívané pro svou chuť, zářivou barvu a silné léčivé vlastnosti.

Většina jeho zdravotních přínosů je připisována přítomnosti kurkuminu, chemické látky, která byla rozsáhle studována pro její účinky na vše od zánětu po hubnutí.

Černý pepř

Černý pepř obsahuje silnou sloučeninu zvanou piperin, která dodává jak štiplavou chuť, tak potenciální účinky na snížení hmotnosti a inhibuje tvorbu tukových.

Kardamom

Kardamom je vysoce ceněné koření, vyrábí se ze semen rostliny z čeledi zázvorových.

Jedna studie na zvířatech zjistila, že kardamomový prášek pomohl snížit břišní tuk u potkanů ​​na dietě s vysokým obsahem tuku a sacharidů.

Skořice

Skořice je bohatá na antioxidanty a nabízí několik zdravotních výhod. Některé studie dokonce zjistily, že skořice může pomoci s hubnutím.

Je zvláště účinná při stabilizaci hladiny cukru v krvi, což může pomoci snížit chuť k jídlu a hlad.

Nejsilnější spalovače na hubnutí tuku

Chcete to spalování tuků ještě více urychlit, než vám dovoluje matička příroda? Není problém, použijte spalovače tuků.

A jestli nevíte, jaký spalovač si vybrat, není nic jednoduššího než zajít na web Posilka.cz, kde najdete skvělý článek, o těch nejlepších spalovačích tuků pro rok 2022, které trh nabízí.

Tento žebříček vás nezklame a můžeme se pod něj podepsat!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here