Herbář bylinek vám pomůže objevit zdraví v přírodě

0
1625

Obklopuje nás obrovské množství rostlin a květeny, ale jen málokdo z nás pozná více než pár desítek rostlin kolem sebe. I ty, které známe, obvykle nedokážeme plně využít pro podporu našeho zdraví. Herbář bylinek bychom proto měli mít vždy po ruce.

Pojďte poznávat bylinky a jejich účinky pro naše zdraví. Příroda každé z nich nadělila účinky, které umíme využít ve svůj prospěch. Některé nás obklopují běžně během celého roku. To je například jitrocel, ze kterého si uděláme tinkturu pro desinfekci i rychlé hojení ran, ale též třeba jetel, jenž je velkým pomocníkem žen v menopauze. U jiných musíme vystihnout správnou dobu sběru. Takovými jsou vlaštovičník s účinky na bradavice, ale třeba i heřmánek, který patří mezi notoricky známé léčivé bylinky.

Bylinky podle neduhů

Naučte se sbírat bylinky podle toho, co vás trápí, a vytvářet si třeba užitečné směsi. Není dobré sbírat bylinky jen proto, že se nám líbí. Nasušíme si je, pak pro ně ale nemáme uplatnění. Lepší je skutečně cíleně, podle vlastních neduhů, dohledat bylinky, které nám umí pomoci. Ty pak nasbírat a vhodně zpracovat. Ať již sušením či mražením pro léčivé bylinkové čaje, na přípravu tinktur či mastí.

Herbář bylinek pro laiky i pokročilé

Zajímavý herbář bylinek – to je Bylinkovo.cz. Nabízí přehled bylinek, léčivých rostlin, hub i herbář užitkových rostlin. Dozvíte se zde i podrobnosti o různých druzích ovoce a zeleniny, o jejich složení a využití. Podrobné informace poskytuje též o nápojích a olejích. Samostatnou kapitolu pak tvoří superpotraviny. Nechybí recepty ani obecné informace o zpracování bylinek. Právě tento herbář nabízí i členění bylinek podle neduhů. Snadno tak zjistíte, co vám pomůže proti akné, při nachlazení, průjmu a dalších problémech. Pojďte změnit svůj život. S kvalitními informace o bylinkách můžete žít více s přírodou.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here