Connect with us

Bylinky na posílení imunity

Herbář bylinek vám pomůže objevit zdraví v přírodě

Published

on

Obklopuje nás obrovské množství rostlin a květeny, ale jen málokdo z nás pozná více než pár desítek rostlin kolem sebe. I ty, které známe, obvykle nedokážeme plně využít pro podporu našeho zdraví. Herbář bylinek bychom proto měli mít vždy po ruce.

Pojďte poznávat bylinky a jejich účinky pro naše zdraví. Příroda každé z nich nadělila účinky, které umíme využít ve svůj prospěch. Některé nás obklopují běžně během celého roku. To je například jitrocel, ze kterého si uděláme tinkturu pro desinfekci i rychlé hojení ran, ale též třeba jetel, jenž je velkým pomocníkem žen v menopauze. U jiných musíme vystihnout správnou dobu sběru. Takovými jsou vlaštovičník s účinky na bradavice, ale třeba i heřmánek, který patří mezi notoricky známé léčivé bylinky.

Bylinky podle neduhů

Naučte se sbírat bylinky podle toho, co vás trápí, a vytvářet si třeba užitečné směsi. Není dobré sbírat bylinky jen proto, že se nám líbí. Nasušíme si je, pak pro ně ale nemáme uplatnění. Lepší je skutečně cíleně, podle vlastních neduhů, dohledat bylinky, které nám umí pomoci. Ty pak nasbírat a vhodně zpracovat. Ať již sušením či mražením pro léčivé bylinkové čaje, na přípravu tinktur či mastí.

Herbář bylinek pro laiky i pokročilé

Zajímavý herbář bylinek – to je Bylinkovo.cz. Nabízí přehled bylinek, léčivých rostlin, hub i herbář užitkových rostlin. Dozvíte se zde i podrobnosti o různých druzích ovoce a zeleniny, o jejich složení a využití. Podrobné informace poskytuje též o nápojích a olejích. Samostatnou kapitolu pak tvoří superpotraviny. Nechybí recepty ani obecné informace o zpracování bylinek. Právě tento herbář nabízí i členění bylinek podle neduhů. Snadno tak zjistíte, co vám pomůže proti akné, při nachlazení, průjmu a dalších problémech. Pojďte změnit svůj život. S kvalitními informace o bylinkách můžete žít více s přírodou.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bylinky na posílení imunity

RECENZE knihy: Jonáš, Kuchař: Přírodní antibiotika a antibiotika v kuchyni

Published

on

By

Koření je mezi potravinou a lékem: vzácným  hostem do našich kuchyní, jídla a i pro naše tělo: Hostem, který je velmi mocný a moc dobře ví, kde má zapůsobit. S kořením se to má jako se vším dobrým, dobrého pomálu a všeho s mírou. Úctu ke koření a základní znalosti pro  preventivní i léčebné působení na organismus vám přinese tato praktická, přehledná a informacemi nabitá knížka. (Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Bylinky na posílení imunity

Jak zatočit s banálními zdravotními potížemi? Vsaďte na šetrná fytofarmaka

Published

on

By

Účinná a zároveň bezpečná léčba, to je zřejmě sen snad každého pacienta, ať již jej sužuje obyčejná rýma nebo vážnější onemocnění. Řešení nabízejí tzv. fytofarmaka založená na působení přírodních molekul, na jejichž výzkum se zaměřuje společnost Phyteneo. A dosahuje obdivuhodných výsledků.

Bradavice, rýma, kašel, zažívací obtíže – typické problémy, které tu a tam postihnou snad každého. Zahnat je můžeme několika způsoby včetně těch velmi agresivních, které v lidském organismu mnohdy napáchají více škody než užitku. Šetrnější řešení bezesporu nabízejí tzv. fytofarmaka.

Co jsou fytofarmaka?

Obor zvaný fytofarmaceutika se zabývá výrobou léčiv z rostlin, popřípadě pouze z jejich částí. Hlavní předností fytofarmak tak je, že jsou oproštěné od jakýchkoliv umělých látek.

Přírodní versus syntetická léčiva

Léčiva se obecně dělí na přírodní a umělá (syntetická). Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že rostliny v syrové podobě na rozdíl od léčiva syntetického z valné většiny neobsahují jedinou účinnou látku. Syntetické zdravotní prostředky pak danou látku obsahují nejenom v čisté podobě, ale i vyšší koncentraci, která zároveň samozřejmě zvyšuje i jejich účinnost.

Problém syntetických léčiv

Problémem syntetických léčiv je ovšem skutečnost, že obsahují další většinou opět syntetické látky, které mohou stát za vznikem nežádoucích a vedlejších účinků, jež bývají mnohdy horší než samotné symptomy choroby. A to se pak pohybujeme v začarovaném kruhu. Na místě poté je položit si otázku, co chceme: léčit se účinně a rychle, nebo pomaleji a šetrně? Odpověď bohužel není vždy jednoznačná. V některých případech ale ano.

Použití fytofarmak

Fytofarmaka každopádně zastupují druhou skupinu. Nabízejí šetrnější, ale ne vždy rychle účinnou léčbu. Pro léčení tzv. banálních chorob, jako jsou rýma či zažívací potíže, které tu a tam přepadnou každého, by ale měla být jsou jasnou volbou. Proč tělo zatěžovat umělými látkami, když si s neduhy poradí správně zvolené bylinky a jejich kombinace?

Fytofarmaka na rýmu, kašel i bradavice

Na čistě přírodní bázi tak můžete mít různé doplňky stravy a kosmetické přípravky. Velmi účinná se fytofarmaka ukazují při léčbě bradavic či zánětech ucha. Šetrně zatočí s rýmou i střevními obtížemi. Zatímco jedna pročišťují střeva, jiná prospívají vlasům. Velmi účinné jsou i přípravky na přírodní bázi proti vším. Obzvláště pro děti jsou fytofarmaka jasnou volbou.

Podpůrná léčba vážnějších onemocnění

Stejně tak samozřejmě mohou posloužit jako podpůrná léčba vážnějších onemocnění. Užívání fytofarmak ale vždy konzultujte s lékařem, protože nemusí být vyloučena interakce s jinými léčivy, jež užíváte.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net