TRX – Závěsný posilovací systém – Recenze a zkušenosti

0
16105
TRX Pro Original - závěsný systém na posilování
TRX Pro Original – závěsný systém na posilování

Co je to TRX systém a jak se s ním cvičí

TRX je systém na cvičení a posilování při využití vlastní váhy. Jedná se o závěsný posilovací systém, se kterým můžete procvičit celé tělo – záda, břicho, ramena, paže, nohy, prostě vše. Díky své univerzálnosti a flexibilitě si získal popularitu po celém světě. TRX si s sebou můžete vzít kamkoliv jedete a dnes už existuje i v ČR mnoho posiloven, kde se cvičí na TRX.

Proč zrovna název TRX? Zkratka a samotný název TRX znamená Total-Body Resistance, tedy přeloženo Zatížení celého těla. Jedná se o dva propojené popruhy, délkově nastavitelné, s madly a karabinou pro připnutí.

 • s TRX může cvičit kdokoliv – od začátečníků po vrcholové sportovce. Každý si může zvolit svoji úroveň obtížnosti změnou polohy těla.
 • Cvičení s TRX je intenzivnější, ušetříte spoustu času díky efektivním cvikům. Díky zapojení vlastní váhy těla a pohybu v prostoru zapojujete rovnoměrně všechny svalové partie.
 • S TRX systémem posilujete tělo, zvyšujete pružnost, sílu a výbušnost
 • Důraz je zaměřen na posílení tzv. jádra (Core), tedy té části těla, kterou denně používáte – zejména břicho, záda, hrudník a pánev, cvičit však můžete ve stovkách obměň celé tělo

 

PŘEJÍT DO OBCHODU

Typy TRX

TRX Home Gym Originál

Základ závěsného systému TRX je vždy stejný, dva popruhy. Jako systém pro domácí využití je nazýván TRX Home Gym Originál s cenou 5999 Kč. Tento systém je přizpůsoben pro domácí použití a jednotlivce. Madla jsou pěnová (ochrana proti poničení domácnosti při zavěšení na dveře). Vhodné pro lidi, kteří chtějí využít pro osobní cvičení. Součástí balení je:

 • TRX HOME – závěsný systém
 • TRX 6x Tréninkový video plán online (v AJ)
 • TRX Závěs na dveře
 • TRX náramek na ruku
 • TRX cestovní obal
 • Zdarma mobilní aplikace TRX

TRX Pro Kit Originál

TRX Pro Kit s cenou 7499 Kč je přizpůsoben do fitness center a ke komerčnímu využití pro intenzivní tréninky. Je nejodolnější z celé série TRX s více možnostmi uchycení (součástí balení je i prodlužovák X-tender). Karabina je uzamykatelná (ochrana proti krádeži). Madla jsou gumová s kanálky pro odvod potu. Součástí balení je:

 • TRX závěsný systém
 • TRX závěsná kotva (karabina)
 • TRX® cestovní obal
 • TRX® závěs na dveře
 • TRX® X tender
 • TRX® bezpečnostní klíč
 • TRX® náramek na ruku
 • Tréninková videa a karty pro profesionální trenéry

TRX Army Style Originál

TRX Army s cenou 7499 Kč je nejlehčí systém vojenské khaki barvy. Obsahuje komplexní program elitních vojenský jednotek s rozpisem cviků na 12 týdnů.  Balení obsahuje:

 • TRX® Army style
 • TRX® závěsná karabina
 • TRX® závěs na dveře
 • TRX® X tender
 • TRX® cestovní obal
 • TRX® FORCE cvičební plán
 • TRX FORCE aplikace pro chytré telefony a tablety
 • Dvě komplexní tréninkové jednotky

K dostání je i TRX pro ženy s cenou 6499 Kč, kromě růžové barvy ovšem zřejmě nepřináší nic nového, žádné jiné rozdíly.

TRX – Videa se cviky

Na internetu, potažmo na Youtube naleznete stovky videí s představením a cviky s tímto systémem. Vybrali jsme pro představu několik z nich.

Cena TRX

Ceny originálních TRX se pohybují vždy od 200$, tedy asi 6000 Kč a pokud je řeč pouze o systému na posilování, tak strop je kolem 7500 Kč. Pořídit se ale dají i železné konstrukce do posilovny, speciálně určené pro cvičení s TRX a tam už jsme na desítkách tisíc Kč.

Originální TRX systém nelze zakoupit v žádné kamenné prodejně. V ČR existuje jediný oficiální prodejce a tím je www.3dfitness.cz, který má jediný licenci a zajišťuje oficiální distribuci. Vše ostatní jsou padělky a napodobeniny. Pokud kdekoliv naleznete nový TRX systém s plnou zárukou s cenou pod 5000 Kč, jedná se velmi pravděpodobně o padělek.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Pozor na falešné a levné TRX systémy

Padělané karabiny, zdroj obrázku: http://www.trxsystem.cz/jak-rozeznat-originalni-trx-od-falesne-kopie/
Padělané karabiny, zdroj obrázku: http://www.trxsystem.cz/jak-rozeznat-originalni-trx-od-falesne-kopie/

Velký pozor si dejte na neoriginální a falešné kopie TRX vyrobené v Číně. Protože originál není nejlevnější, existují desítky více či méně zdařilých kopií. Některé jsou opravdu k nerozeznání od originálu, ale jen při hodnocení zevnějšku. Kvalita je potom často tragická, ale to zjistíte až po koupi. Ceny neoriginálních TRX systémů začínají na 400 Kč (viz nákupní rádce Heuréka), ale při této ceně cvičíte v podstatě na tkaničce od bot nebo na popruhu od batohu.

Každý chce ušetřit, ale uvědomte si, že zde riskujete zdraví nebo i život a při mnoha cvicích budete odkázáni právě na kvalitu materiálu a provedení. Jedině originální TRX systém udrží váhu dospělého muže, nebude praskat a korodovat po pár týdnech používání a vydrží vám při správném zacházení měsíce a roky.

TRX Tactical Original - závěsný systém na posilování
TRX Tactical Original – závěsný systém na posilování

PŘEJÍT DO OBCHODU

Hodnocení a recenze systému TRX

Zde si dovolíme rozdělit recenze a hodnocení TRX systému na ty, které se týkají originálního vybavení a neoriginálních padělků. Schválně porovnejte. Upozorňujeme, že s ohledem na vaše zdraví záměrně u levných napodobenin vypisujeme negativní recenze, ačkoliv i levná TRX mají recenze pozitivní.

Hodnocení originálních TRX

z Heuréky: velká variabilita cviků a zátěže pro různě pokročilé, různé možnosti zavěšení – lze cvičit doma i venku, kvalitní zpracování

z Heuréky: kvalitní rukojeti oproti levnějším variantám, jednoduchá instalace, výborná kvalita, jsem spokojená s obsáhlou brožurou cviků

Miroslav z Heuréky: Kvalita, Som tréner, a potrebujem kvalitu a tu som ju našiel.

z Heuréky: Obsáhlé DVD s tréninkem na TRX, maximální spokojenost

Klárinka z Heuréky: Perfektní pro cvičení kdekoliv, Beru ho s sebou na dovču, cvičím venku, v parku. Doporučuju ho i známým. Kdo zkusí, tak už necvičí v posilovně. Velká nosnost. Originál vydrží déle než kopie za tisícovku. Cvičíme na něm celá rodina.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Pozor, jedná se o hodnocení padělků TRX

Catrin z Heurékykrátké popruhy, délka se nedá nastavit

mskultety z Heuréky: zpracovani karabiny je trochu horsi

Patrik z Heuréky: omezené možnosti nastavení délky zavěšení, oko pro zavěšení chodidel je nevhodně navrhnuto, na karabině není max. zatížení

z Heuréky: není přiložena žádná brožura na cviky ani dvd

Diskuze a zkušenosti se závěsným systémem TRX

Máte s TRX systémem zkušenosti? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

TRX Home Original - závěsný systém na posilování
TRX Home Original – závěsný systém na posilování

PŘEJÍT DO OBCHODU

Uložit

5/5 - (4 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here