Jak zhubnout v pase – nejen po porodu

0
1005

Pas je nejproblematičtější místo na hubnutí nejen u mužů, ale hlavně u žen. Obzvláště pak u těch po porodu. Ženy mají tělo naprogramované tak, aby se právě do těchto míst ukládalo nejvíce tuku.

Bez úpravy jídelníčku a cvičení to nepůjde. S tím se smiřte.

Hubnutí v pase cvičením

Abyste začali hubnout v pase, zařaďte aerobní cvičení. Při něm budete spalovat tuky efektivně (nejen v pase). Když se zbavíte tukových zásob, pas bude štíhlejší. Vybírat můžete například svižnou chůzi, běh, in-line, eliptický trenažer, rotoped apod.

Pas musíte zformovat. Aby byl pas útlejší, zařaďte také formovací cvičení. Vyzkoušet můžete sedy-lehy, závěsný posilovací systém, nebo třeba v poslední době stále více oblíbenou obruč hula hoop.

Závěsný posilovací systém

Někteří ho možná znáte pod názvem TRX®. Toto zařízení je výborné v tom, že s ním můžete cvičit doma – zavřete si ho do dveří, nebo i venku. Stačí, když si ho zavážené na strom či nějakou prolézačku. Procvičíte s ním úplně celé tělo, pomůže Vám cviky provádět efektivně a správně. Existuje spousta cviků zaměřených právě na pas.

Tip: zkuste také Garsin, přípravek na hubnutí

Cvičení s obručí hula hoop

Už jako malé děti jsme si hrály s obručí. Učily jsme se jí roztočit a udržet v pase. Někomu to šlo lépe, někomu hůře. Kdo přišel na ten systém, jak ji udržet nahoře, měl vyhráno. Nyní se obruče vrací do popředí zájmu hlavně žen. Pořádají se kurzy tance s obručí hula hoop a jsou velice oblíbené. Na internetu naleznete oblečení přímo pro tanečnice s obručí a vybírat můžete i ze spousty různých obručí.

Jak často cvičit?

Důležitá je pravidelnost. Aby bylo hubnutí efektivní a viditelné, je důležité cvičit často. Cvičení jednou týdně Vás nezachrání. Aerobní cvičení zařazujte alespoň 3x týdně. Formovací cvičení můžete zařadit klidně i 5 – 6x denně. Cviky střídejte, jinak si tělo zvykne, jak cvičíte, a přestane reagovat.

Proč to nejde?

Někdy je hubnutí v pase hodně zdlouhavé a máme pocit, že se nám to nikdy nepodaří. Snažte se ale vytrvat. Pokud jste maminka po porodu, je třeba trpělivosti. Bříško je povolené, tak mu dejte čas, ať se zase hezky posílí. Důležité je cvičit svaly pánevního dna a také spodní břišní svaly.

U žen je to těhotenství u mužů zase převažuje vnitřní – viscerální tuk. Většina mužů, pokud mají širší pas, to má způsobeno nadměrným množstvím tohoto nebezpečného tuku. Viscerální tuk je nebezpečný tím, že se nachází v dutině břišní a postupně prorůstá do orgánů.

Zdravý jídelníček

Abyste zhubli v pase, budete muset omezit některá nezdravá jídla. Například sladkosti, různé slané tyčinky a čipsy. Budete také muset přestat navštěvovat fast foody. Tam Vám bohužel ani zeleninový salát neudělají zdravý.

Zapomeňte na sladké limonády, kofolu, coca-colu, fantu, sprite apod. V tom všem je velké množství cukru.

Pozor na džusy. Sice vypadají, že jsou zdravé, ale to co tu běžně koupíte jako džus je pouze koncentrát, který je rozředěný vodou. Raději si dělejte doma ovocné a zeleninové šťávy nebo zelený čaj.

Co by Vám v jídelníčku chybět nemělo

  • Nevynechávejte přílohy ani pečivo (celozrnné) – rýže, brambory, celozrnné pečivo – to vše je zdroj sacharidů = energie. Pokud chcete hubnout nejen v pase, energii potřebujete.
  • Dostatek bílkovin – abyste nepřišli o svalovou hmotu, je důležité mít ve stravě dostatek kvalitních bílkovin (maso, mléčné výrobky okolo 3% tuku, méně tučné sýry, vaječný bílek, tofu, šmakoun apod.)
  • Zelenina a ovoce – zdroj důležité vlákniny a vitamínů (5 – 6 porcí zeleniny a 1 – 2 porce ovoce za den)
  • Dodržujte pitný režim – ideální je čistá voda, voda s citronem nebo limetou a doplnit jí můžete třeba mátou či meduňkou. Ovocné a zeleninové šťávy.
  • Ryby – důležitý zdroj zdravých tuků – obsahují esenciální mastné kyseliny. (pozor na pangase, tam těch zdravých tuků moc nenajdete)
  • Luštěniny – bohužel je stále hodně lidí vylučuje ze svého jídelníčku. Buď je lidé neumí připravit, nebo jim je znechutila kdysi školní jídelna. (Dnes už naštěstí vaří školní jídelny úplně jinak)

Nespěchejte

Chceme-li zhubnout, musí jít ruku v ruce úprava jídla a také pohyb. Jedno bez druhého nám na hubnutí obzvlášť v pase nepomůže.

Tělo si dlouhou dobu ukládalo tuky (nejen v oblasti pasu, i když tam nejvíc), tak mu dejte čas, aby se jich zase zbavilo. Snažte se jíst pravidelně, menší množství a hlavně také pestré jídlo.

Dodržujte pravidelnost v pohybu a uvidíte, že když vytrváte, úspěch se postupně dostaví. Pokud se měříte, dbejte na to, ať je to vždy ve stejném místě. Dříve se doporučovalo měřit se v nejužším místě na trupu. To se ale bohužel u obézních lidí skutečně v pase nevyskytuje. Ideální místo pro měření pasu je mezi spodním žebrem a kyčelní kostí.

Přejeme hodně štěstí ve Vašem snažení.

Jak zhubnout v pase – nejen po porodu
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here