Jak předejít inkontinenci? Pomůže vám pár neviditelných cviků!

0
3234

Problémy s inkontinencí trpí v současné době řada žen nejen v pokročilém věku. Jednou z hlavních příčin může být ochablé svalstvo pánevního dna. To bývá způsobeno například těhotenstvím, porodem, extrémním zatížením či hormonálními změnami. Existuje však způsob, jak tomuto problému předcházet. Stačí začít každý den provozovat takzvané Kegelovy cviky. Následující článek vám vysvětlí, oč se jedná.

Jak posílit pánevní dno?

Kegelovy cviky spočívají v aktivním napínání poševního svalu a jsou účinné nejen při boji proti inkontinenci, ale také pomahájí předcházet mnoha jiným zdravotním potížím. Základem je uvědomit si, kde se tyto svaly nachází. Abyste správně lokalizovaly místo, které chcete posilovat, můžete se pokusit záměrně zastavovat proud moči při čůrání. Tato jedoduchá činnost vás naučí, jak stahovat svaly pánevního dna. Jakmile zvládáte ovládat proud při močení, můžete přejít k pokročilejšímu cviku – izolovaným stahům. Ten spočívá v zavedení dvou prstů do pochvy, které od sebe mírně oddálíme a snažíme se je stahováním pánevního dna k sobě přiblížit. Pakliže se vám to daří, cvik provádíte správně. Dalším cvikem je udržení stáhnutého poševního svalu po dobu jedné až sedmi sekund s opakováním od 80 do 300 stahů za den. Tento cvik můžete provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv, ale nezapomeňte, že cviky na posílení pánevního dna budou účinné jen v případě, budete-li je provádět přesně dle Kegelových instrukcí.

Nezapomínejte správně dýchat

Důležitým faktorem, jenž má vliv na pánevní dno, jsou ochablé břišní svaly. Jestliže se naučíte správně dýchat, vyvarujete se poklesu bránice a ostatních orgánu, které na pánevní dno vytvářejí tlak. Hluboké břišní dýchání vaše orgány stimuluje a masíruje. Abyste se naučily vhodně dýchat, položte se na záda, pokrčte nohy a ruce umístěte na břicho pod pupík. Ruce budou určovat místo, do kterého máte dýchat. Při nádechu nosem se toto místo vydouvá, při výdechu pusou břicho klesá.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here