Rybí olej pro zdraví – kde koupit online

0
1237

Rybí olej je bezpochyby jeden z nejdůležitějších potravinových doplňků, se kterým se na trhu můžeme setkat. Jeho úctyhodná šíře pozitivních dopadů na zdraví sahá od podpory kardiovaskulární soustavy až po zvýšenou odolnost proti proti nemocem.

Rybí olej je bezpochyby jeden z nejdůležitějších potravinových doplňků, se kterým se na trhu můžeme setkat. Jeho úctyhodná šíře pozitivních dopadů na zdraví sahá od podpory kardiovaskulární soustavy až po zvýšenou odolnost proti proti nemocem.

Kde se skrývá?

Rybí olej pochází z ryb z chladných moří, jako jsou sledi, makrely, sardinky, lososi a tresky. Prodává se jako tekutý olej nebo ve formě kapslí.

Eskymáci bez infarktů!

Vysoká konzumace mořských ryb, přes značnou spotřebu živočišných tuků a zanedbatelný příjem vlákniny, byla příčinou nízkého výskytu srdečních infarktů u grónských eskymáků. V situaci, kdy došlo ke změně jejich jídelníčku a přijali stravovací zvyklosti západoevropské či severoamerické populace, došlo k výraznému nárůstu kardiovaskulárních onemocnění.

Jak v organismu působí?

Rybí olej doplňuje naší stravu o zdravé tuky, má vysoký podíl dvou nejúčinnějších forem omega-3 mastných kyselin. Konkrétně se jedná o EPA – kyselinu eikosapentaenovou a DHA – kyselinu dokosahexaenovou. Jsou to esenciální mastné kyseliny, které lidský organismus neumí vyrobit, proto je musí získávat z potravinových zdrojů. Mají schopnost preventivně chránit před nemocemi srdce a oběhové soustavy. Také mírně snižují srážlivost krve, čímž lze předejít krevním sraženinám ohrožujícím život, které jsou častou příčinou infarktů myokardu a mozkových příhod. Obsažený vitamin D je nejdůležitějším vitaminem pro naše kosti, neboť s jeho pomocí se vápník může usazovat v kostech, aby je zpevnil. Proto je rybí olej velmi vhodný pro období růstu dětí. Pro imunitní systém je důležitý vitamin A a E, bez vitaminu B12 by se zase nemohly vytvářet červené krvinky. Vyzdvihnout je třeba vysoký obsah protirakovinného selenu a nepostradatelného jodu, který zvyšuje tělesnou energii, duševní svěžest, rychlost myšlení a je nezbytný pro činnost štítné žlázy. Rybí olej je doporučován i ženám s bolestivou menstruací.

Možná rizika?

Při běžných dávkách jsou téměř nulové, olej je tolerován do 3 g denně. Ve vyšších dávkách však může působit říhání, zápach z úst, pálení žáhy, zvracení a průjem. Užíváte léky snižující krevní srážlivost a tlak? Mějte na paměti že rybí olej působí na snížení tlaku a snížení krevní srážlivost, účinky se tedy sčítají. Dávkování jednotlivých přípravků se liší a je vhodné řídit se doporučením výrobce.

Online prodej rybího oleje

Rybí olej Forte

AUTOR:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here