36 Vegetariánských dobrot je minikuchařkou s maxi inspirací!

0
2790

Recepty na malých kartičkách jsou lákavé do ruky. I do oka, řekla bych. Jsou malým nenápadným dárkem, ve kterém si ale bude dotyčný obdarovaný s rozkoší listovat a překládat si recepty hodně dlouho. A pak si jeden vybere, zamíří do kuchyně a… A je to tam jaksi pohodlnější než se otáčet mezi talíři, mokrým dřezem a pomoučeným stolem s tlustou kuchařkou.

A po těchto receptech se navíc onou tlustou kuchařkou nestanete ani Vy sama…

Vegetariánské dobroty, ale nenechte se mýlit!

Spíše bych tento soubor 36 receptů nazvala jako základní a parádní odrazový můstek pro zavedení nových chutí, vůní a kombinací do kuchyně. Nejvíce mne tu uchvátily kanárské brambory (papas), což jsou neloupané brambory vařené v silně slané vodě tak, že se voda vyvaří, brambůrky získají svraštělou a lehce ojínělou kůrku, možná se ti trošku přichytí, čímž získají vůni jako od ohně, a hodí se nejen k originálnímu receptu, který tu je (fazolkový salát), ale klidně si je naservírujete i s tučným tvarohem s pažitkou nebo s pořádným steakem.

A takových receptů tu najdete mnoho – můžete je čímkoliv vylepšovat, měnit, báječné polévky, zmrzliny (třeba ta z avokáda), rychlé omáčky na těstoviny, zapékaná jídla, například koláč z růžičkové kapusty, už jen si představte tu sladkost pečených růžičkových kapustiček! Všechno velmi jednoduché a z dostupných sezónních surovin. U každé kartičky navíc najdete pár informací, které vás ještě více povzbudí k vaření.

Třeba kapusta. Je to superpotravina, která je u nás velmi podceňovaná. Má dokonce více vitamínu C než citron a mnoho antioxidantů a rostlinné vlákniny. A najednou dostanete chuť experimentovat i s tou listovou, kadeřavou, vyzkoušet ji třeba s tymiánem a zálivkou ze zakysané smetany. Nebo obyčejná bramborová kaše – na stejný způsob (nebo namíchat) ji můžete nejen s dýní, ale i s topinambury nebo s celerem.

Nebude trvat dlouho a už se povezete na vlně chuti zkoušet nové věci!

A o to autorkám této minikuchařky šlo!

Má to jenom jednu nevýhodu. Nějak jsem se začala příliš těšit na sezónu různých fresh a farmářských bedýnek, protože tu pravou chuť s těmito recepty těžko vystihnete s nekvalitní hypermarketovou zeleninou a ovocem. A do bedýnek je ještě tak daleko!

Anotace:

Udělejte něco pro své zdraví! 36 vegetariánských receptů promění bezmasé vaření v opravdový kulinářský zážitek. Pro každé roční období zde najdete předkrmy, polévky, saláty, hlavní jídla i skvělé dezerty a chutné svačinky a nechybí ani užitečné tipy a zajímavosti o použitých ingrediencích. Ať už potřebujete trochu inspirace do vlastní kuchyně nebo roztomilý dárek, pak jsou tyto karty to pravé! Díky praktické velikosti můžete mít své oblíbené recepty vždycky po ruce.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

 

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here