Voda – základ hubnutí

0
4041

Voda hraje důležitou roli při trávení jídla a její nedostatek může podstatně zbrzdit spalování našich tukových vrstev.

Všichni víme, jak je důležité pít a není pochyb o tom, že plynulý a dostatečně vysoký příjem tekutin je nezbytnou podmínkou, chcete-li snížit svojí hmotnost. Voda hraje důležitou roli při trávení jídla a její nedostatek může podstatně zbrzdit spalování našich tukových vrstev.

Při snižování hmotnosti je důležité dodržovat správný pitný režim v množství nejméně 1,3 litru tekutin denně. Dbejte spíše na to, aby tekutin bylo mírně více, při fyzické námaze a za horkého počasí přijímejte tekutin podstatně více. Při vymoženostech dnešní doby, kdy se používají při výrobě špičkové technologie, by měly být podávané nápoje přínosem pro lidský organismus. Ale místo toho je mnoho z nich velkým zdravotním problémem. Na trh se totiž dostávají nápoje, které jsou barveny, ochucovány, chemicky konzervovány a jsou energeticky velmi vydatné. To se týká zejména limonád, coca-coly, ale i alkoholu. Žízeň bychom měli hasit především čistou pramenitou vodou, neslazeným čajem nebo minerálkou.

Dostatečné množství tekutin je potřebné, neboť při odbourávání tukových polštářů se uvolňují odpadní látky, které je nutné odplavit, a odlehčit tak ledvinám. Prokázala se přímá souvislost mezi příjmem tekutin a tělesnou energií, neboť v důsledku nedostatečného příjmu tekutin se budete cítit slabí a unavení. Množství a kvalita vypité vody také ovlivňuje vaše myšlení a cítění, už při mírné dehydrataci je vaše cítění a myšlení narušeno. Navíc centra pro kontrolu hladu i žízně se nacházejí na stejném místě mozku, v hypothalamu. Často se může stát, že pociťujeme hlad, ale tělo se nám přitom snaží říci, že potřebuje doplnit tekutiny. To může vést k přejídání, protože narušené chuťové mechanismy nám vnucují pocit hladu, který nemáme. Mějte na paměti, že při dostatečném denním množství tekutin denně se zvyšuje pocit síly, životní energie a vitality.

Pro náš organismus je dobré naučit se vypít sklenici vlažné vody s citronovou šťávou ráno ještě před snídaní kvůli aktivaci enzymů potřebných pro trávení. Když k tomu vypijete ještě před každým jídlem sklenici vody, nabudete dojmu plnosti a nebude vám dělat takový problém sníst menší porci pokrmu. Dokonce bylo prokázáno, že pak sníte až o 80 kalorií méně, za celý den to dělá 300 kalorií. Při prováděném výzkumu lidé tímto způsobem zhubli za 3 měsíce téměř o 6 kilogramů. Ale neměli bychom pít během jídla, neboť tím zředíme trávicí šťávy a zbrzdíme trávení.

AUTOR:

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here