Connect with us

Nezařazené

Zdraví – máme jenom jedno

Published

on

Znáte známé úsloví, že zdraví máme jen jedno. Proč si ho tedy dobrovolně ničíme? Přejídáme se, kouříme, cpeme do sebe samou chemii, ničíme se stresem. Proč to všechno? Měli bychom být na své tělo hodní. Vždyť ho máme na celý svůj život.

Co nám škodí

 • Obezita – zatěžuje nám klouby, ale i dýchaní a žilní systém (s obezitou souvisí zvýšený cholesterol i krevní cukr)
 • Přejídáme se – s tím souvisí obezita. Roztahujeme si žaludek a pak nám nestačí množství jídla, které by nám stačit mělo. Souvisí to s obdobím, kdy se na banány stály fronty a maso měli lidé tak jednou týdně. Bohužel si to předává generace na generaci i teď, když je všeho dostatek.
 • Dopujeme tělo samou chemií – abychom ušetřili čas, jelikož jsme pracovně vytížení, kupujeme si různé polotovary a hotovky, místo abychom si koupili základní suroviny a vše si vytvořili doma sami. Přitom tím bychom ušetřili spoustu peněz, kv. kterým jste zaneprázdněni a proto se snažíme šetřit čas kupováním polotovarů… Je to prostě začarovaný kruh. Zastavte se a přemýšlejte. Navíc, jelikož jsme unavení, cpeme do sebe velké množství kofeinových a energetických nápojů. Ty našemu tělu také nedělají nejlépe.
 • Stres – opět to souvisí s předchozím bodem. Jsme pracovně velice vytížení, nestíháme a z toho vzniká stres. Jsme unavení, nervózní a je tu zase stres. Navíc má každý strach, aby nepřišel o práci, jelikož platíme hypotéky a máme tu opět stres. Bohužel se stresujeme i bezdůvodně. Neumíme řešit situace.
 • Sedavé zaměstnání – má velice negativní vliv na naše zdraví, pokud nevykompenzujeme čas, strávený sezením například u PC tím, že se půjdeme alespoň na hodinu projít či si zacvičit. Snažte se i při práci v sedě, co nejvíce hýbat. Projděte se třeba na toaletu. Dojděte si pro vodu. Nebo se prostě jen tak protáhněte.
 • Nechodíme na preventivní prohlídky – ruku na srdce. Kdo z Vás, chodí pravidelně k lékaři na preventivní prohlídky. Ať už je to obvodní lékař či gynekolog nebo zubař. Lidé se zanedbávají a k lékaři jdou, až když mají nějaký problém. Kdyby chodili preventivně, ušetřili by si spoustu starostí, zdravotních problémů a z toho vyplívajícího stresu.
 • Žijeme ve spěchu – neumíme si chvilku sednout a odpočívat. Nic nedělat, jen relaxovat. Naštěstí si lidé v posledních letech našli alespoň formu aktivního odpočinku, kdy si například jdou zasportovat. Je to ale zase všechno honem honem, musím tam a tam, dělat večeři, chystat se do práce apod. Lidé si neumějí naplánovat svůj čas.
 • Jsme na sebe zlí – dříve si sebe lidé navzájem vážili. Dnes se to už bohužel „nenosí“. Lidé berou vše automaticky. Neumí se pozdravit, když se potkají, neumí poděkovat. To všechno má na nás negativní vliv. I když si to neuvědomujeme, pokud přijdeme do obchodu a prodavačka se na nás mračí, zkazí nám to náladu. (pokud tedy nejsme silní jedinci, kteří jsou nad věcí) Podívejte se na dnešní děti. Neváží si ničeho a nikoho. Vzpomínáte, jaký měla starší generace (například okolo 30let) respekt z učitelů? Dnes se učitel bojí napomenout žáka, aby si na něho dotyčný nestěžoval. Kam ale tato společnost spěje?

I když to tak možná na první pohled nevypadá, tohle všechno působí na naše zdraví. Není to jen kouření a alkohol, co nám zdraví ničí.

Jak si upevňovat zdraví

 • Naslouchejte svému tělu – tělo ví, jak bylo „naprogramováno“. Zkuste mu naslouchat. Většinou si řekne, co se mu líbí a co ne.
 • Přestaňte kouřit a omezte alkohol.
 • Nezatěžujte své tělo chemií – bohužel se tomu dnes nevyhneme úplně, ale můžeme se snažit vynechat ze stravy většinu chemicky upravených potravin. Kupujte si kvalitní čerstvé suroviny a vařte si vše doma. Tolik času navíc tím určitě nestrávíte (vlastní zkušenost). Třeba čočková polévka. Stojí běžně okolo 30,- Kč. Přečtěte si její složení. Obsahuje to samou chemii. Když si jí ale uvaříte doma z obyčejné čočky, nejen že ušetříte dost peněz, ale také tam nenacpete samé škroby a sójový hydrolyzát. Pokud si koupíte čočku, dáte za půl kg asi 20,- Kč. Z toho ale uvaříte několik takových polévek a hlavně zdravěji.
 • Vynechejte různé energetické nápoje. Na tělo mají negativní vliv. Navíc, pokud nejste úplně fit, mohou Vám dost ublížit.
 • Dopřejte si klid na jídlo – snažte se jíst v klidu. Pokud budete spěchat, hrozí Vám, že u Vás propuknou trávicí obtíže. Bude Vám těžko a navíc se mohou objevit také žaludeční vředy. Ty velice rády vznikají u lidí se stresem. (vidíte, jak je vše propojeno?)
 • Vyhýbejte se stresu – pokud to jen trošku jde, zkuste vše řešit v klidu. Pokud třeba přijdete k přátelům o 10 minut později, svět se nezboří. Stačí, když jim zavoláte, že se trošku opozdíte (přece jen, slušnost je slušnost) a nemusíte se nervovat, že se ještě musíte nalíčit, ale už jste tam dávno měli být.
 • Více se usmívejte. Úsměv u Vás navodí příjemné pocity. A navíc i na okolí budete působit sympatičtěji a pohodověji. Tím ovlivníte i náladu lidí ve Vašem okolí.
 • Relaxujte – naučte se odpočívat. Když si dá rodina jednou studenou večeři, kterou připraví manžel nebo děti, jelikož Vy jdete cvičit, určitě se nic nestane. Zapojte rodinu do chodu domácnosti, ať nejste na všechno sama a máte více času na sebe.
 • Jezte zdravé, vyhýbejte se tučnému a sladkému. Navozuje to pocit únavy. Tomu se samozřejmě chcete vyhnout. Stojí Vám jedna sušenka za to, abyste byla unavená a navíc si pak „nadávala“, že jste to vůbec jedla, když jste na to vlastně ani neměla chuť. Raději si dejte kousek ovoce. Dodá Vám vitamíny, vodu i vlákninu pro dobré trávení.
 • Buďte příjemní nejen sami na sebe, ale i na svou rodinu a okolí. Snažte se rozdávat pozitivní energii. Uvidíte, že když se budete méně rozčilovat a vše se snažit řešit v klidu, že i celá Vaše rodina zaujme stejný postoj k životu. Chce to jen trpělivost.

 

Možností, jak si zlepšit život a tím také své zdraví, je velké množství. Přes masáže, saunování, zdravý životní styl, apod. Každopádně důležité je, umět se věnovat i sami sobě a poslouchat své tělo.

Zdraví máme jen jedno. Bohužel ani peníze, za kterými se často honíme, nám ho nedokáží nahradit či vrátit. Proto se na chvilku zastavme a přemýšlejme, relaxujme a užívejme si života.

5/5 - (1 vote)

Nezařazené

Viridian Magnesium Citrate with Vitamin B6 cps.90 z lékárny Benu.cz

Published

on

By

Viridian Magnesium Citrate with Vitamin B6 cps.90 od výrobce ForActiv.cz s.r.o. je k dostání za cenu 299 Kč. Přejít do obchodu.

Viridian Magnesium Citrate with Vitamin B6 je doplněk stravy ve formě kapslí. Účinná kombinace hořčíku a vitamínu B6 – obě složky jsou v biologicky dobře využitelné formě a jejich účinky se navzájem doplňují.
Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, elektrolytické rovnováze, normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy, normální činnosti svalů, normální syntéze bílkovin, normální psychické činnosti, udržení normálního stavu kostí a zubů a podílí se na procesu dělení buněk.
Vitamin B6 přispívá k normální syntéze cysteinu, normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy, normálnímu metabolismu homocysteinu, normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, normální psychické činnosti, normální tvorbě červených krvinek, normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k regulaci hormonální aktivity.
Produkty značky Viridian Nutrition obsahují pouze čistou směs bioaktivních složek = 100% aktivních látek a 0% balastních aditiv a pojiv. Viridian Nutrition garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů důslednou kontrolou celého výrobního procesu. A to od semínka až po finální produkt = spolupracuje s lokálními producenty a pěstiteli zaměřenými na nejvyšší kvalitu. Z etických důvodů nepoužívá značka Viridian Nutrition ve svých produktech žádný palmový tuk a netestuje své produkty na zvířatech. Všechny obaly produktů jsou 100% ekologické.
Balení obsahuje 90 kapslí (73,8 g).

Kolik je poštovné? Objednávku si můžete poslat na některou z 268mi kamenných lékáren a potom je doprava zdarma. Jaké jsou další možnosti?:

 • PPL: Přepravné 79,- Kč, dobírkovné 39,-Kč, PPL ParcelShop 55 Kč
 • Zásilkovna: 49,- Kč, dobírkovné 39,- Kč
 • GLS: Přepravné 99,- Kč, dobírkovné 39,-Kč

Při objednávce na 999 Kč je doprava PPL, Zásilkovnou nebo Českou poštou zdarma. Minimální výše objednávky je 100 Kč. Objednejte si Viridian Magnesium Citrate with Vitamin B6 cps.90 výhodně na internetu v obchodě Benu.cz dnes a ušetřete.

 

PŘEJÍT DO OBCHODU

4.4/5 - (24 votes)
Continue Reading

Nezařazené

Vichy Homme 96h Detranspirant proti zápachu roll-on 50 ml z lékárny Benu.cz

Published

on

By

Vichy Homme 96h Detranspirant proti zápachu roll-on 50 ml od výrobce Loreal je k dostání za cenu 269 Kč. Přejít do obchodu.

VICHY HOMME 96H Detranspirant proti zápachu zabraňuje nadměrnému vylučování potu až po dobu 96 h a zároveň přináší okamžitý a dlouhotrvající pocit svěžesti. Vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé.Hypoalergenní. Bez alkoholu (ethanolu). Balení obsahuje 50 ml.

Kolik je poštovné? Objednávku si můžete poslat na některou z 268mi kamenných lékáren a potom je doprava zdarma. Jaké jsou další možnosti?:

 • PPL: Přepravné 79,- Kč, dobírkovné 39,-Kč, PPL ParcelShop 55 Kč
 • Zásilkovna: 49,- Kč, dobírkovné 39,- Kč
 • GLS: Přepravné 99,- Kč, dobírkovné 39,-Kč

Při objednávce na 999 Kč je doprava PPL, Zásilkovnou nebo Českou poštou zdarma. Minimální výše objednávky je 100 Kč. Objednejte si Vichy Homme 96h Detranspirant proti zápachu roll-on 50 ml výhodně na internetu v obchodě Benu.cz dnes a ušetřete.

 

PŘEJÍT DO OBCHODU

4.4/5 - (24 votes)
Continue Reading

Nezařazené

Australian Bodycare Hair Clean 200ml z lékárny Benu.cz

Published

on

By

Australian Bodycare Hair Clean 200ml od výrobce Australian Bodycare je k dostání za cenu 229 Kč. Přejít do obchodu.

Australian Bodycare Hair Clean je šampon proti lupům s Tea Tree olejem.Šampon pro každodenní péči o svědící a šupinatou vlasovou pokožku, se sklony k pupínkům a lupům. Je vhodný pro všechny členy rodiny a pro všechny typy pokožky a vlasů. Šampon je možné použít i na barvené vlasy.Šampon proti lupům na vlasy, pokožku hlavy a vousyZklidňující a výživný šampon na suchou a podrážděnou pokožku hlavyÚčinný proti pupínkům na pokožce hlavyVhodný také pro mastné vlasy a pokožku hlavy.Šampon je obzvláště účinný, pokud:Máte dost skvrn a pupínků na pokožce hlavy.Máte problémy se suchou, svědivou a podrážděnou pokožkou hlavyTrpíte mastnou pokožkou hlavy nebo lupyAktivní složky zanechávají vlasy a pokožku hlavy vyživené a silné.Výrobek neobsahuje parabeny a je 100% veganský. Dermatologicky testováno.Balení obsahuje 200 ml.

Kolik je poštovné? Objednávku si můžete poslat na některou z 268mi kamenných lékáren a potom je doprava zdarma. Jaké jsou další možnosti?:

 • PPL: Přepravné 79,- Kč, dobírkovné 39,-Kč, PPL ParcelShop 55 Kč
 • Zásilkovna: 49,- Kč, dobírkovné 39,- Kč
 • GLS: Přepravné 99,- Kč, dobírkovné 39,-Kč

Při objednávce na 999 Kč je doprava PPL, Zásilkovnou nebo Českou poštou zdarma. Minimální výše objednávky je 100 Kč. Objednejte si Australian Bodycare Hair Clean 200ml výhodně na internetu v obchodě Benu.cz dnes a ušetřete.

 

PŘEJÍT DO OBCHODU

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net