Hubněte postupně a zdravě při dodržování dělené stravy

0
5042

Nejste spokojení se svojí postavou a přemýšlíte, co byste měli změnit? Nejdříve to musí začít v hlavě. Vy sami musíte chtít nejen zhubnout, ale především kompletně změnit životní styl. Najděte si během dne na sebe čas, abyste si mohli nachystat jídlo, dopřát si dostatečný pohyb a kvalitní spánek. Ačkoliv vám to může připadat nepodstatné, tak spánek a psychický stav mají velký vliv na vaše hubnutí. Na výsledky nespěchejte, všechno má svůj čas. Tělo musí opět nastartovat metabolismus a začít spalovat. Rychlé a nezdravé hubnutí většinou nemá dlouhé trvání, a to z toho důvodu, že pokud tělu něco chybí, nevydržíte u této stravy dlouho a nastane jojo efekt. Hladovění tedy nemá z dlouhodobého hlediska smysl. Jediné čeho tím docílíte, je naprosté zpomalení metabolismu, což s sebou nese jen neblahé dopady do dalšího boje s nadváhou.

Na jakém principu funguje dělená strava?

Nejedná se přímo o dietu, ale podstatou je změna životního stylu. Je to populární metoda hubnutí, která je pro naše zdraví prospěšná, na rozdíl od některých jiných metod. Při dodržování této stravy nebudete hladovět a vaše tělo dostane přesně to, co potřebuje. Váš trávicí systém začne lépe pracovat, protože nebude přetěžován trávením bílkovin a sacharidů dohromady. Určité potraviny potřebují pro své trávení kyselé PH prostředí, kdežto jiné zase zásadité. Záleží hlavně na tom, kde se jednotlivé potraviny tráví, jestli v žaludku nebo tenkém střevě. A jak již tušíte, dělená strava se zakládá na konzumaci jídla stejných skupin nebo takových, která jsou vzájemně neutrální a jejich trávení tak bude efektivní.

Jak začít s dělenou stravou?

Prvním krokem je zjistit si váš bazální metabolismus. Ideální je najít místo ve vašem okolí, kde můžete využít měření na přístroji InBody (většinou měření nabízejí fitcentra a někdy také lékárny). Podle toho budete vědět, jak si sestavit jídelníček, kolik jídla denně můžete sníst, a jaké je pro vás vhodné množství, abyste hubli a zároveň nehladověli. Nový režim vás naučí přemýšlet o potravinách a o množství, které za den sníte. Zjistíte, že pro správné zažívání jsou důležité nejen bílkoviny a sacharidy, ale také tuky mají ve stravě své místo. Jakmile tento režim nastolíte, pocítíte, že trávicí trakt se tolik nenamáhá a vaše tělo má mnohem více energie. Nezapomeňte hned od začátku na cvičení, kvalitní spánek a ostatní důležité aspekty zdravého životního stylu!

Tip na skvělé zeleninové kari s rýží

Propláchněte hrnek rýže, nakrájejte najemno cibulku a zpěňte ji na pánvi s troškou oleje. Poté přisypejte rýži a zalejte dvěma hrnky vody. Přisypte sůl a kari koření a nechte dojít k varu. Vařte tak dlouho, než se voda vyvaří, poté plotnu vypněte a nechte ještě chvíli dojít. Orestujte čerstvou zeleninu a smíchejte s rýží.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here