Připravte své paže na léto pomocí 3 účinných cvičení

0
2825

Když se počasí postupně otepluje, tílka a trička bez rukávů nám stále více znemožňují skrýt nepěkný tvar paží. Zbavte se tuku s pomocí následujících tří cvičení pro zpevnění a posílení.

Cvičení na tricepsy s rukama nad hlavou zpevní zadní stranu paží. Ohýbání bicepsů zase funguje na přední stranu, obzvlášť pokud přidáte mírnou zátěž v podobě dvoukilových činek. Jako bonus doplňujeme ještě zvedáky kombinované se dřepem, které se zaměří na přední stranu vašich ramen a zároveň na bicepsy. Pozice ve dřepu krom toho zpevňuje nohy a hýždě.

Zkuste si změřit 10 minut a uvidíte, kolik opakování každého cviku za tu dobu dokážete udělat. Odstraníte tak odpočívání mezi jednotlivými sadami cviků a umožní vám to se krom síly zaměřit také na výdrž.

U každého z těchto cvičení provádějte 20 opakování po dvou až třech sadách nejméně třikrát týdně a budete mít paže, kterými se bude moci chlubit.

Cvičení na tricepsy s rukama nad hlavou

Vsedě nebo vestoje pokrčte paže a zvedněte je nad hlavu, tak aby vaše lokty směřovaly ke stropu. V každé ruce držte činku a zvedejte paže nahoru, dokud vaše pěsti nebudou směřovat ke stropu. Opakujte 20krát.

Ohýbání bicepsů s dvoukilovými činkami

Postavte se s připaženými lokty a v každé ruce mějte dvoukilovou činku. Myslete na rovná záda a pomalu závaží zvedejte tím, že lokty ohnete a přitáhnete činky směrem k ramenům. Odpočiňte si, poté činky vraťte zpět dolů. Opakujte 20krát.

Zvedáky ve dřepu

Stoupněte si do širokého dřepu, vaše chodidla by měla být natočena směrem na 10 hodin a na 2 hodiny. V každé ruce držte dvoukilovou činku a pokrčte paže. Střídavě rukama boxujte směrem vzhůru. Proveďte 20 a více opakování pro každou ruku.

Když si tyto cviky přidáte do sestavy pro celé tělo, budete mít během chvilky paže krásně připravené na letní sezónu.

Zdroj: FitLif – magazín o zdravém hubnutí

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here