Redukční dieta, zdravé hubnutí – redukční jídelníček

0
26697

Které potraviny je vhodné zvolit, je-li Vaším cílem shodit nějaké to kilo nebo redukční dieta? A které naopak nevolit? Informujte se u nás online. Více v článku na téma Redukční dieta a správné hubnutí … 

obrázek na téma redukční dieta hubnutí
obrázek na téma redukční dieta hubnutí

 

Léto se blíží mílovými kroky a většina z nás se při pohledu do zrcadla zhrozí. Za měsíc jedete na dovolenou k moři a Vy se nutně potřebujete zbavit alespoň pár kilogramu. Zase jste to nechali na poslední chvíli a teď potřebujete nějakou zaručenou redukční dietu. Kde ale najít nějakou, která funguje rychle a hlavně, kde bude efekt viditelný brzy.

Všude kolem nás jsou inzeráty na zaručené diety, kde slibují, že zhubnete 10 kg za měsíc a bez práce. Pokud ale nechcete, aby se Vám shozená kila vrátila zpět, pak byste měli raději volit dietu na míru. Drastická dieta Vám může hodně uškodit. Pokud ale upravíte jídelníček a přidáte vhodný pohyb, výsledky se dostaví rychle.

Redukční dieta = dieta, při které něco redukujete, snižujete. Ideální redukční dieta snižuje příjem kalorií a hlavně vaše kilogramy.

Pokud toho o stravování moc nevíte, je dobré navštívit odborníka, který Vám poradí a pomůže v začátcích. Hledejte ale takového člověka, který má opravdu dobré znalosti, co se výživy týče. Bohužel dnes existuje mnoho tzv. „poradců“, kteří Vám mohou spíš uškodit než pomoci. Zeptejte se svého poradce na vzdělání a na zkušenosti a také jestli třeba doporučuje nějaké suplementy či doplňky stravy. Jde o Vaše zdraví. Dobré je se poptat ve svém okolí. Určitě má někdo dobrou zkušenost a poradí Vám.

Nestyďte se požádat o pomoc. Není to žádná ostuda. Naopak je daleko lepší, navštívit odborníka a naučit se jíst správně, než hledat nějaké zaručené diety, které Vám ve výsledku stejně nepomohou. Ne každá dieta je totiž vhodná pro každého.

Pokud chcete ale opravdu se svou váhou zamávat a nadbytečných kilogramů se zbavit, pak musíte dodržet pár jednoduchých zásad. Nejen že zhubnete, ale také se budete cítit mnohem lépe a budete mít spoustu energie.

Nevíte jak zdravě zhubnout? Které potraviny a pokrmy je dobré zvolit pokud je Vaším cílem shodit nějaké to kilo popřípadě redukční dieta? A které naopak nevolit? Je vaším cílem zdravé hubnutí? A bez trápení? Zkuste náš jídelníček – informujte se níže. Důležité je samozřejmě příjem potravy rozdělit do třídenních pravidelných dávek a jíst do příjemného pocitu sytosti. O tom, co jíst při redukční dietě, ale také co nejíst, budou následující řádky.

Potraviny a redukční dieta -zdravý dietní jídelníček na hubnutí

Nevhodná jídla pro redukční dietu:
Přemýšlíte-li jak zhubnout, vyvarujte se následujících potravin: Mléko a mléčné výrobky, vepřové, hovězí maso, tučná masa a uzeniny, řepný cukr, musli, různé tyčinky – ořechové, obilné apod., výrobky ve kterých jsou použity konzervační činidla, antioxidanty a barviva, sladkosti, oplatky, čokoláda, sádlo, smažená jídla, bílá mouka a výrobky z ní – rohlíky, chleba, piškoty, apod.
Ořechy vlašské, para, pistáciové a piniové, sladké ovoce – hrušky, mandarinky, kompoty a džemy s cukrem, ve větší míře fazole, čočka a luštěniny obecně, slepičí vejce, zejména žloutky, slazené nápoje, energetické nápoje, káva, čokoláda, máslo, margarín, oleje stolní, 100% ovocné šťávy, z koření pálivá koření chilli, kari apod.

Vhodná jídla pro redukční jídelníček:
Zelenina – patří k základním potravinám, které využívat pro váš jídelníček, když nevíte jak zhubnout. Vhodná je zejména napařená nebo mírně dušená, zejména pórek a celer, řapíkatý celer, pickles, kysané zelí, dýně hokkaidó, zelená zelenina – saláty, petrželka, celerová nať, naklíčená vojtěška apod.
Ovoce – občas slavnostně ananas, banán, jablka, jablka jsou vhodná pečená např. se skořicí, jablečné pyré bez cukru, sušené ovoce.
Rýže – celozrnná, kulatá, paraboiled, basmati, jasmínová.
Těstoviny – vhodnější jsou bezlepkové – pohankové, rýžové, amaranth.
Obilí – v zimě 1x týdně pšenice špalda nebo kroupy, jáhly, pohanka, pohankové těstoviny, houby – sušené do polévky nebo žampióny, 1x týdně sojový sýr Tofu, upravené výrobky z pšenice, seitan, mandle, dýňová a slunečnicová semena, sojové mléko, obilné kaše – zejména rýžová bez cukru, Sladovit – ječmenný slad.
Maso – sladkovodní a mořské netučné ryby, občas kuře, králík.
Na zahuštűní jídel použít maizenu nebo arrowroot, ovocné přesnídávky bez cukru, lze občas použít zelený čaj, bylinkové čaje, káva Karo – z kávoviny, čistá voda. Občas lze použít kozí mléko, jogurt nebo sýr
Koření – kmín, bazalka, saturejka, majoránka, apod., miso pasta a ume ocet.
Za studena lisované oleje – olivový, sezamový, obilné paštičky, rýžový chléb a dexíky.

Přemýšlíte-li jak zhubnout, jakou metodu zvolit pro hubnutí, jakou vybrat dietu, není to tak složité. Především je dobré vědět, že zhubnout můžete a jde to zdravě. Zdravé hubnutí bez trápení pomocí vhodné volby potravin pro váš jídelníček je nejdůležitější ale také nejvhodnější a nepříliš náročným způsobem jak zhubnout. Redukční dieta není o tom zhubnout 5-10kg rychle, ale snižovat váhu postupně, zdravě.

Přísná redukční dieta je jen o tom, že se výrazněji sníží přísun kalorií. A přísní a důslední na sebe musíte být hlavně vy sami.

Správně sestavený jídelníček a vhodná redukční dieta jsou polovinou úspěchu při hubnutí

Pro každého je vhodný jiný režim. Jinak bude vypadat redukční dieta v těhotenství a zcela jiný jídelníček je třeba sestavit při cukrovce – pro diabetiky. V těchto speciálních případech je vhodné poradit se s odborníkem. Sice si za pomoc připlatíte, ale dostanete se na správnou cestu. Informujte se na možnosti výživového poradenství

Redukční dieta – Zásady zdravého stravování

Jedna z nejdůležitějších zásad ve stravování (a nemusí to být jen redukční dieta) je, že musíte jíst pravidelně. Pokud nebudete snídat, nebo budete vynechávat svačiny, obědy nebo dokonce večeře, Vaše tělo nikdy nezhubne. Stále bude zadržovat zásoby, aby mělo z čeho fungovat. Už tato jednoduchá zásada, Vám může pomoci zhubnout prvních pár kilogramů.

Bez vody to nejde. Pokud chcete hubnout, není nutné držet hned redukční dietu. Někdy opravdu stačí začít dodržovat pitný režim. Nejvhodnější je čistá kohoutková voda, zelený čaj a také ty bylinkové. Pozor na různé energetické nápoje. Důležité je také množství přijatých tekutin. Dle doporučení by to mělo být asi půl litru tekutin na 15kg Vaší hmotnosti. Samozřejmě záleží na dalších faktorech, jako je pohlaví, prostředí, ve kterém se pohybujeme, klimatické podmínky apod.

Bílé pečivo nahraďte celozrnným. Pokud chcete zamávat nadbytečným kilům, měli byste přijímat dostatek vlákniny. Tu Vám může z části dodat i celozrnné pečivo. Pozor na obarvené náhrady. Ty Vám bohužel ve Vašem boji s kilogramy nepomohou.

Ve správné redukční dietě by měla být také dostatečně zastoupena zelenina. Je to důležitý zdroj výše zmiňované vlákniny, ale také důležitých vitamínů, minerálů a v neposlední řadě zdroj vody. Zaměřte se na pestrost. Tím docílíte toho, že budete mít dostatek všech důležitých vitamínů.

Nezapomínejte na ovoce. Je to, stejně jako zelenina, zdroj vitamínů, minerálů a také energie ve formě ovocného cukru. Jen se to s ním nesmí přehánět.

Při správné redukci nesmí chybět zdroje bílkovin. Ty Vám dodá například kvalitní čerstvé maso, ryby, luštěniny nebo mléčné výrobky a sýry. Ty si nevybírejte odtučněné, jelikož ty nemají se zdravím vůbec nic společného. Je v nich spousta stabilizátorů a různých ochucovadel. Nejlepší je vybírat si kvalitní bílé jogurty okolo 3% tuku.

Dnes existuje velké množství různých diet, ať už je to Dukanova dieta, sacharidové vlny nebo atkinsonova dieta, každý by si měl najít to své. Existuje i spousta extrémních směrů ve výživě jako je veganství či makrobiotika. Při správném použití výše uvedených diet, můžou být pro určitý typ lidí přínosem. Nikdy bychom ovšem neměli zacházet příliš do extrému bez porady s odborníkem. Pokud totiž redukční dietu přeženete, může se stát, že budete mít i podstatně horní problémy, než je drobná nadváha.

Některé doplňky stravy pro zdravé hubnutí a redukční dietu bez trápení:

JABLEČNÝ OCET S VIT. C & E Pro intezivní spalování potravy – pro hubnutí. Podpůrný prostředek při léčení různých onemocnění, stejně jako preventivní a universální prostředek, který pomáhá lidskému organismu čelit civilizačním chorobám.

 • doplněk při snižování váhy
 • pomáhá spalovat potravu a tedy hubnout
 • bohatý na vitamíny C a E v optimálním množství

seženete zde

SYROVÁTKA LINIE Syrovátkový nápoj LINIE je velmi vhodnou součástí redukčního režimu. Při nízké energetické hodnotě poskytuje důležité živiny v dostatečné vysokém množství tak, aby Vám při hubnutí nic nechybělo.

 • napomáhá efektivnějšímu odbourávání tuků
 • vysoké množství vitamínů a minerálů pozitivně ovlivňuje dobré zdraví i kondici při hubnutí

k dostání zde

NOPAL VITADIET pro vstřebávání tukůNopal přispívá k omezení vstřebávání cukrů z potravy a tím příznivě ovlivňuje hladinu krevní glukózy.

 • proti nadváze
 • proti celulitidě
 • pro snížení cholesterolu
COLAFIT SLIM Čistí a chrání střeva, odvádí tuky z těla ven, přirozeně udržuje cholesterol v normálu, doplněk při snižování váhy.

 • doplněk při snižování váhy
 • odvádí tuky z těla ven
 • pro ty, kteří často konzumují tučná jídla

Colafit seženete zde

BIOAKTIVNÍ C.L.A. 1000 BOOSTER Přírodní přípravek, který odbourává tuky tím, že je odplavuje do krevního řečiště a do svalů, kde se spalují.

 • Bioaktivní C.L.A. 1000 Booster pomáhá redukci nadváhy bez následného jo-jo efektu (opětovné přibrání na váze) po skončení diety
 • Zklidňuje „aktivní“ hemeroidy
 • pro formování postavy a tvorbu svalové hmoty
 • Bioaktivní C.L.A. 1000 Booster je přírodní přípravek

C.L.A seženete zde

AUTOR: Mgr. Jana Krameriová, Centrum Integrované Medicíny

4/5 - (3 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here