Zelený mladý ječmen pro vaše zdraví – Recenze a zkušenosti

2
5559
Mladý zelený ječmen jako podpora pro vaše zdraví
Mladý zelený ječmen jako podpora pro vaše zdraví

Patří mezi skupinu zvanou „superpotraviny” i mezi skupinu potravin nazývanou „zelené potraviny”. Pro naše zdraví je téměř zázrakem. Snesou jej téměř všichni a dobrou zprávou je, že jeho příprava není náročná a po chuťové stránce to také není žádná katastrofa. Řeč je o mladém zeleném ječmeni, který může pro vaše zdraví udělat víc, než jste si dosud mysleli.

Nejspíš víme, co pije zelený hrdina Hulk

Velmi pravděpodobně jsme přišli na to, co si ráno před snídaní dává marvelácký hrdina Hulk. Soudě podle jeho zelené barvy a síly za deset chlapů si pravidelně dopřává mladý ječmen. Pokud i vy chcete být podobně silní a plní energie, můžete si dát taky. Zelený ječmen seženete hned v několika formách – jako čaj, prášek a tablety. Je tak jen na vás, v jaké formě se vám zelený ječmen bude konzumovat nejlépe, protože aby konzumace měla nějaký účinek, je důležitá její pravidelnost.

V jakých dávkách zelený ječmen konzumovat?

Nejlépe uděláte, když nápoj ze zeleného ječmene vypijete ráno na lačno. Doporučená denní dávka pro dospělého člověka je 1-2 čajové lžičky prášku z ječmene. Bio zelený mladý ječmen ve formě prášku můžete rozpustit ve 150-300 ml vody, rozmíchat a vypít. Oblíbené je i přidávání zeleného prášku do smoothie drinků. Samozřejmě mohou být tablety pro někoho přirozeně pohodlnější variantou, u které nenatropíte tolik nepořádku.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Jak se získává blahodárný zelený prášek?

Abyste měli úplný přehled řekneme vám, že prášek se z ječmene získává hned dvěma způsoby. Prvním způsobem je zelený prášek získáván z drcených lístků ječmene. Tajemství druhého a více efektivnějšího způsobu spočívá v tom, že se z lístků ječmene vylisuje šťáva. Ta se pak usuší a rozemele na prášek. V této formě je zachována větší koncentrace důležitých látek. Také kvůli tomu je samotný přípravek z lisovaného šťávy ječmene o něco dražší. Nutně musíme dodat, že onen prášek se vyrábí jen z velmi mladých lístků ječmene. Ty se sklízejí ve velmi raném stádiu růstu, protože mají největší koncentraci minerálů, vitamínů a aminokyselin. Proto také označení mladý ječmen.

zo-jecmen-600x190.jpg

Co vám může zelený ječmen nabídnout?

Především řadu blahodárných účinků na vaše zdraví, které jsou způsobeny přítomností mnoha vitamínů, minerálů a aminokyselin. Ty jsou v mladém ječmeni zastoupeny  v několikanásobně vyšší koncentraci, než je tomu u klasických zdravých potravin. Tak například obsahuje bio zelený mladý ječmen až několikanásobně více vitamínu C, než je přítomno v citrusových plodech a až desetinásobně více vápníku, než obsahuje mléko.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Jak fungují zelené potraviny – video

Mladý ječmen obsahuje vitamín B, C, E, H a K. Z minerálů železo, hořčík, draslík, měď, vápník nebo fosfor. Dále vlákninu, chlorofyl, enzymy a až 20 aminokyselin, z nichž je 8 esenciálních aminokyselin. Ty jsou pro tělo vzácné, protože si je neumí vyrobit samo.

Jaké má zelený ječmen účinky?

Pro jeho blahodárné účinky na zdraví se stal zelený ječmen velmi oblíbenou superpotravinou. Je lékem i prevencí na řadu zdravotních neduhů. A protože jde dohromady i zelený ječmen a hubnutí, je zelený ječmen využíván při mnoha hubnoucích kůrách. Jaké má tedy zelený ječmen účinky?

600x190-zelenyobchod-3.jpg

 • Pomáhá při detoxikaci organismu.
 • Bio zelený mladý ječmen je přírodním antioxidantem, který zpomaluje stárnutí buněk.
 • Jeho pravidelná konzumace posiluje imunitní systém, tudíž je zelený ječmen vhodný pro období chřipek a nachlazení.
 • Konzumace zeleného ječmene, ať už v prášku, tabletách nebo jako čaj snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 • Pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních.

 • Podporuje normální funkci slinivky.
 • Je prevencí rakoviny.
 • Působí proti zácpě a upravuje střevní mikroflóru.
 • Pomáhá při překyselení organismu.
 • Osvěžuje dech.
 • Blahodárně působí na nervový systém.
 • Urychluje hojení ran.
 • Lze ho využít i na zlepšení stavu paradontózy.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Jaké další má zelený ječmen účinky? Pomáhá při snižování váhy. Právě spojení zelený ječmen a hubnutí je v poslední době velmi vyhledávanou frází a je to logické. Detoxikační, antiseptické a očišťující účinky zeleného ječmene  mají velký vliv na hubnutí. Zelený ječmen obsahuje jen velmi málo kalorií, a proto se po jeho konzumaci nepřibírá. Od škodlivin očištěné tělo má větší šanci shodit nadbytečná kila. Proto je ve velkém spojován s hubnoucími procedurami.

Má zelený ječmen nežádoucí účinky?

Zelený ječmen bezesporu nabízí řadu plusů. Pro jeho zdravou a efektivní konzumaci se však musíme podívat i na jeho nevýhody v konzumaci. Na otázku, zda má zelený ječmen nežádoucí účinky, musíme bohužel odpovědět, že ano.

Tip: Vyzkoušejte Ječmen Fresh

Zelený ječmen není vhodný ke konzumaci společně s léky na ředění krve. Obsahuje totiž vitamín K, který ovlivňuje její srážlivost. Vyhnout by se mu měli i pacienti, kteří podstupují radioterapii, pacienti s plicní embolií nebo se zánětem žilního systému. Jeho konzumaci by si měli odpustit i pacienti po operaci žaludku nebo střev.

Mírné nežádoucí účinky zeleného ječmene se mohou objevit u všech. Především jsou zapříčiněny v průběhu detoxikace vyplavováním škodlivin z těla. Hlavním projevem je zhoršená kvalita pleti – vyrážky a pupínky. Tyto nežádoucí účinky jsou však jen dočasné. Když totiž s konzumací zeleného ječmene vydržíte alespoň 3 měsíce, budete moci opravdově zhodnotit jeho účinky nejen na vaše zdraví, nýbrž i na vaši celkovou pohodu. Právě 3 měsíce je doporučená doba trvání detoxikační kúry se zeleným ječmenem.

Vzhledem ke konci roku může být zelený ječmen nejen prima dárkem k Vánocům, nýbrž i prostředkem vašeho novoročního předsevzetí žít zdravěji.

PŘEJÍT DO OBCHODU

Recenze mladého ječmene

Z Heuréky: Používá se mi dobře, věřím reklamě: Zdravá střeva

Z Heuréky: Dobré pro zlepšení imunity, hlavně během chřipkového období.

Z Heuréky: Tento produkt, jsem si objednávala 2x, jsem zastánkyní přírodních medikamentů a prostředků, bez chemie, má hodně vitamínů, nečiní mi problém tento nápoj po ránu vypít

ZAKOUPIT V OBCHODĚ

5/5 - (2 votes)

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here