Detoxikační dieta – Jak na detoxikaci a pro koho je vhodná

0
2828

Detox

Kdy jindy provádět detoxikační dietu, když ne na jaře nebo začátkem léta. Všude kolem nás roste spousta bylinek, které nám v tom mohou hodně pomoci.

Co je to detoxikace

Hodně lidí má detoxikaci spojenou s hladověním. To je ale mylná představa. O tom to totiž vůbec není. Víte vůbec, co přesně je detoxikace, jak často ji provádět a jaké jsou její výhody? Přečtěte si následující řádky a vše důležité se dozvíte.

Detoxikace je proces, při kterém z těla vylučujeme všechny škodliviny a toxické látky. Tím dochází k lepší funkci celého těla, zlepšení nálady a přívalu pozitivní energie. V tom jsou velká pozitiva a přínos pro tělo i duši. Díky očistě organismu budete mít lepší výsledky ať už ve škole nebo v práci, tak se budete i lépe cítit v osobním životě.

Pokud chcete hubnout, je detoxikační dieta dobrý začátek pro změnu životního stylu. Pomůže Vám nastartovat dobré spalování.

Pro koho je detoxikace vhodná

Myslíte si, že když nekouříte a nepijete alkohol, že detoxikaci nepotřebujete? Omyl. V těle se nám usazují škodliviny celý život. Nemusíme brát v úvahu zrovna výfuky z aut a komínů. Stačí se podívat na to, co jíme a pijeme. Vše se dnes vyrábí jako polotovary. Vše se chemicky upravuje. Protože jsme moc zaměstnaní, chodíme do fast foodu na jídlo a to také není nic zdravého. Z toho vyplývá, že detoxikační dieta je jednou za čas vhodná pro každého.

Jak správně detoxikovat tělo

Jsou potřeba nějaké doplňky stravy nebo drahé pilulky? Vůbec ne. Detoxikovat se dá běžnou stravou, za pomoci zeleniny, ovoce a různých bylinek. Obzvláště bylinky Vám mohou při detoxikační dietě hodně pomoci. Poznejte ty nejúčinnější.

Bylinky vhodné k detoxikaci těla

Asi nejvíce známá bylinka, která se používá při detoxikační dietě, je kopřiva dvoudomá. Působí močopudně a má pozitivní účinky na naši krev. Snižuje hladinu krevního cukru, má protizánětlivé účinky, regeneruje pokožku a urychluje hojení ran. Dále je výborná řeřicha setá, která obsahuje velké množství vitamínu C. Dále nám dodá také beta karoten a vitamín B1 neboli thiamin. Z minerálů obsahuje například železo, hořčík nebo také hodně potřebný draslík. Řeřicha se také používá při onemocnění ledvin. V neposlední řadě podporuje trávení, povzbuzuje činnosti žlučníku a jater. Výhodou je, že si ji můžete pěstovat doma po celý rok. Hodně známá, ale opomíjena jarní bylinka je medvědí česnek. Má v sobě veliké množství vitamínu C a železa.

Typ: Udělejte si domácí kopřivový detoxikační čaj podle našich babiček. Jak na to?

Potřebujete 2 lžíce kopřivových natí a 1 litr vroucí vody. Natě přelijeme a necháme asi 10 minut louhovat. Poté slijeme a výluh uchováváme v termosce. Popíjíme celý den teplé.

Tělo bychom měli detoxikovat alespoň 4x ročně. Díky tomu se budeme cítit plni energie, nebudeme mít problémy s pletí, vlasy, nehty a soustředěním. Alespoň na jaře je to ale nutnost.

Další možnosti očisty těla

V detoxikačních dietách jsou dále doporučované zeleninové a zelenino-ovocné šťávy. Velké oblibě se v poslední době těší tzv. smoothie makery. Jsou to vlastně mixéry, které Vám připraví zeleninové nebo ovocné šťávy se zachováním vlákniny a vitamínů ze slupek. Smoothie jsou vhodné jako svačiny a při dostatečném naředění vodou i jako doplněk pitného režimu.

TIP: Vyrobte si domácí smoothie z červené řepy, špenátu, řeřichy a jablek. Můžete přidat i kolečko čerstvého ananasu. Dodá Vám spoustu energie, minerálů, vitamínů a vlákniny.

Jak postupovat po detoxikaci

Pokud máme tělo vyčištěné ať už pomocí bylinek (Blendea Supergreens je super) či zeleninových šťáv, je dobré si ho hned zase nezanášet škodlivinami. Snažte se změnit svůj životní styl k lepšímu. Pijte dostatek obyčejné vody, jezte hodně zeleniny a ovoce, ideálně ze zahrádky či z farem a v neposlední řadě zařaďte do svého života pohyb. Každodenní procházka na čerstvém vzduchu dokáže zázraky. A nezapomeňte za pár týdnů opět na očistu celého těla.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here