Zdravé krabičky si připravíte i doma

0
736

Každý nutriční poradce vám potvrdí, že pokud chcete zhubnout, 80 % úspěchu spočívá ve stravě, pouze na 20 % se podílí sport a fyzická aktivita. Spousta lidí s tímto ovšem bojuje, protože nemají čas na přípravu zdravých a vyvážených jídel. Jste na tom stejně?

Mnoho lidí se při hubnutí spoléhá na chemické doplňky stravy, zázračné čaje nebo šílené diety, při kterých se jí pouze vajíčka a pije mléko. Tudy cesta nevede, klíčem k pěkné postavě, a hlavně zdravému tělu je zdravé hubnutí. Tedy takové, při němž nevynecháváte žádné potraviny, prostě se jen snažíte být v kalorickém deficitu.

Vaše stravování musí být dlouhodobě udržitelné

Jestliže se zakousnete a budete dva měsíce dodržovat přísnou dietu, určitě zhubnete, pak se však dočkáte tak akorát jojo efektu, jakmile se navrátíte k vašemu původnímu způsobu stravování. Tudy tedy cesta nevede. Musíte změnit své stravovací návyky trvale.

Vážně není nutné se navždy vzdávat sladkostí, chipsů u televize či čehokoliv jiného, co máte rádi. Jen se musíte naučit konzumovat správné množství různých potravin. Platí obecná zásada, že těch zdravých a nutričně hodnotných byste měli přijímat 80 %. Zbytek mohou tvořit sladkosti a nejrůznější pochoutky.

Zdravé krabičky si připravíte i doma

V prvé řadě je nutno podotknout, že příprava zdravých jídel nemusí trvat dlouho. Obzvlášť když se naučíte vařit na několik dní dopředu do krabiček, ušetříte dost času. Zdravé krabičky si lze s sebou nosit do práce, školy či kamkoliv. Ani mimo domov se tedy nemusíte stravovat nezdravě.

Pokud jste přesto přesvědčení, že ve vašem životě není prostor na přípravu zdravých pokrmů, nechte ji na jiných. Krabičková dieta se dá objednat s dovozem až domů. Ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili nejen v kuchyni, ale i v supermarketu při nákupu surovin. Ceny nejsou až tak astronomické, hlavně když si započtete ušetřený čas.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here