RECENZE KUCHAŘKY: Voňavý Inspiromat: Jako nepopsaný list papíru…

0
2095

Recepty jsou praktickou kombinací zdravých ingrediencí, jednoduchých příprav a fantastických, nebo alespoň překvapivých chutí. Ale s velkým zaujetím jsem si také přečetla úvodní stránky o autorce. Kačku Tichou totiž znají diváci televizní show Master Chef a mám možná určitou výhodu, že mě tohle úplně minulo. Vnímala jsem ji potom jako zcela novou inspirativní osobu, která rozhodně ví, o čem mluví: nic jsem neměla zkresleno médii ani vizuálním dojmem.

Kačka Tichá pro mne je nepopsaný list papíru….

Žena, která si mě podmanila tím, co já sama miluju. K čemu mě dovedl čas a vlastní experimenty.

Vyhýbá se cukru, mouce a vyloženě nezdravým potravinám, a ty nahrazuje jinými a s nimi experimentuje. Sem tam jsou její jídla veganská, sem tam vegetariánská, sem tam úplně jiná, a rozhodně si ráda dá i bílý rohlík, sem tam, jako parádní hřích. Ach bože – s máslem, taky miluju – ale také dobré vím, že tenhle hříšek pak musím tělu odčinit. Naslouchat svému tělu – to Kačka Tichá propaguje a radí svým klientům. O čem se málo mluví je třeba to, že tělo a jeho potřeby se mění, byť jsou jiné třeba před a po porodu. A že každý má plné právo být někdy vegetarián, vegan, zkoušet všechno možné a zase od toho odcházet, i tím se postupně vytříbí, co vlastně vašemu tělu dělá nebo nedělá dobře. Nebuďme uzavření v dogmatech.

A o tom jsou i recepty: Nebojte se zkoušet a žít!

Najdete tu recepty s žitnou moukou, ale spousta z nich je variací na klasická jídla (pizza, sladkosti, chleby), kde vše nahrazuje zelenina, mouka madlová, maková, čiroková – jakákoliv, kterou si umelete doma nebo koupíte v obchodech se zdravou výživou. A protože mám zkušenosti s bezlepkovou dietou, která byla z hlediska vaření a pečení naprostou tragédií, zaujal mne Inspiromat o to víc. Mnohé mé neúspěchy byly rázem vysvětleny tím, že je třeba pracovat s jinou konzistencí pečiva. Pečivo je častěji lité, nudle krájené až po upečené a vynalézavé jednoduché ingredience a koření rázem otvírají zcela nové obzory! A chuť vařit!

Chuť to znovu zkusit.

A tak bych Inspiromat doporučila zejména těm, kdož už to se zdravou výživou (a zejména omezením cukrů a mouky) zkoušeli a tisíckrát neuspěli. Protože tady se scházíte na rande s ženou, která přípravě svých receptů věnovala kus času, vymazlila je k dokonalosti, ochutnala, stokrát uvařila a prověřila – a ví, že nabízí něco, za co může ručit.

O autorce: Kačka Tichá, vyznavačka zdravého životního stylu, trenérka, známá ze Snídaně s Novou nebo Master Chefa. Prožila spoustu radostných, i méně vydařených období. Je to člověk, který věří, že se má zkusit všechno, aby věděl, co ho vlastně baví a co mu vyhovuje. Navíc věří, že každá práce ji nějakým způsobem obohatí a posune dál. A tak se poslední roky děje.

Mrkněte jí na Instagram nebo Facebook, kde všecky dobroty ochutnáte z první ruky.

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.cz

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here