Chutná a zdravá domácí polévka raz dva

0
896

Polévka je grunt. To dobře věděly už naše babičky, u kterých oběd bez ní nikdy nebyl kompletní. V dnešní hektické době jakoby pro ni však na našich jídelních stolech nebylo dost místa. A to je škoda, protože je důležitou součástí zdravého a vyváženého jídelníčku.

Ideální pokrm

Zdravá a dobrá polévka je zkrátka základ, obsahuje hodně živin, zlepšuje trávení, navyšuje pitný režim, umí pořádně zasytit, protože je zdrojem vlákniny, a zároveň také pořádně zahřeje, což oceníme hlavně v chladném období. Její blahodárné účinky umí vzpružit celé naše tělo, je lékem při chřipce i nachlazení, posílí organismus, zažene únavu. Právě na podzim a v zimě bychom měli dávat přednost vařeným pokrmům a zeleninu konzumovat tepelně upravenou, prospěje nám tak daleko více. Polévka je tak ideálním jídlem.

Podle vaší chuti

Nemusíte si ji však dopřát pouze k obědu, jak je u nás zvykem, skvěle poslouží také jako lehká večeře. Odpírat si jí nemusíte ani v případě, že se pokoušíte nějaký ten nadbytečný kilogram shodit. Zvolíte-li tu správnou, můžete si ji vychutnat naprosto bez výčitek. Ideální jsou vývary nebo lehké zeleninové krémy, třeba brokolicové nebo špenátové – samozřejmě bez přidané smetany, které jednoduše rozmixujete a dochutíte kořením. Nejen, že uděláte něco pro zdraví, ale také ušetříte vaši peněženku. Sezónní suroviny najdete v obchodech za pár korun.

Šikovný pomocník

Máte-li k dispozici ty správné ingredience a hlavně šikovného pomocníka, pak si ji hravě připravíte během chvilky a především přesně podle svojí chuti. A navíc rychle a jednoduše. Ulehčit práci vám pomůže multifunkční mixér s topným tělesem RMH-900 od společnosti Orava, který zvládne vykouzlit hustou sytou polévku nebo jemný krémový vývar. Z osmi přednastavených programů si můžete zvolit, jestli dáte přednost polévce s kousky nebo krémové. Kromě toho dovede mixér i celou řadu dalších věcí, jako jeho „klasičtí kolegové“ – krájí, seká, drtí, strouhá. Vytvoříte s ním také pyré, džusy nebo oblíbené smoothie, které se staly hitem v oblasti zdravé výživy. Jíst zdravě ještě nikdy nebylo tak jednoduché!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here