Zdravotní účinky ovocných a zeleninových šťáv

0
2783

Zhoršující počasí s sebou přináší i oslabení organismu, nachlazení nebo další nemoci. Abyste se těmto nepříjemnostem vyhnuli a podpořili svůj imunitní systém, tak vyzkoušejte ovocné a zeleninové šťávy.

Zpříjemněte si dopoledne

Ideální doba, kdy byste měli pít ovocné a zeleninové šťávy je ihned po ránu nebo dopoledne. Aby měla šťáva co největší účinek na organismus, je dobré pít ji nalačno. K odšťavení použijte výkonný odšťavovač OS-111.

Ten zaručí dokonalou separaci šťávy od zbytků ovoce či zeleniny. Jeho velkou výhodou je možnost odšťavňování celého ovoce. Navíc nabízí až 5 nastavení rychlosti pro různé druhy ovoce a zeleniny a automatickou tepelnou ochranu, která slibuje bezpečný provoz.

Vyrovnání pH

Zeleninové šťávy jsou ještě zdravější než ovocné. Jsou totiž zásadité a udržují správné pH organismu. Vhodné pH by mělo být lehce zásadité a nerovnováha v těle vzniká právě nevhodnou stravou, pitím nebo také stresem. Ovocné a zeleninové šťávy, které si připravíte ve šnekovém odšťavovači velmi pozitivně působí na náš výkon, zvládání stresu a obecně psychiku.

Vyzkoušejte tyto šťávy

Grapefruitová šťáva

Jednou z nejsilnější a nejúčinnější šťávou je grapefruitová šťáva. Ta dokáže vyčistit naše tělo od jedovatých látek. Pomáhá proti artritidě a obsahuje velké množství vitamínu C. Obsahuje také velké množství kyseliny listové a významně podporuje trávení. Působí preventivně proti infekcím, pomáhá při nachlazení a aktivuje látkovou přeměnu v buňkách.

Ananasová šťáva

Velmi oblíbenou je také ananasová šťáva, která naše tělo čistí a působí močopudně. Snižuje krevní tlak, uvolňuje svalové napětí a pomáhá i proti menstruačním křečím. Ananas, který můžete do odšťavovače nakrájet na menší kousky nebo použít odšťavovač OS-111, který zvládne odšťavit i větší kusy ovoce vám ulehčí práci. Do spotřebiče můžete vkládat ananas včetně kůry, ze které získáte také množství vitamínů a minerálů.

Šťáva z červené řepy

Co se týče zeleninových šťáv, tak mezi nejoblíbenější patří zelené saláty, bylinky a také červená řepa. Šťáva z červené řepy podporuje krvetvorbu, působí příznivě na játra, obnovuje funkci ledvin a žlučníku a celkově posiluje organismus. Je dobré pít jí však maximálně 200 ml denně.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here