Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

0
1992

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

Které potraviny musí z jídelníčku pryč?

Není tajemstvím, že stav pokožky výrazně ovlivňuje alkohol a cigarety. Obojí způsobuje dehydrataci a podporuje nadměrné vysoušení, které je příčinou 40 % kožních onemocnění. Málokdo však tuší, že k nevhodným potravinám patří také sůl a cukr. Jídelníček by neměl obsahovat ani uzeniny, konzervované potraviny a instantní pokrmy.

Univerzální recept neexistuje

Péče o suchou pokožku není náročná, ale musí probíhat komplexně. Změna jídelníčku je jen jedním z mnoha kroků. Na zdraví kůže se významnou měrou podílí používaná kosmetika, ale také stres a vliv okolního prostředí.

Pokud vaše problémy alespoň částečně neustoupí ani po celkové změně životního stylu, poraďte se ohledně dalšího postupu s dermatologem. Suchá pleť může signalizovat mnohem vážnější zdravotní potíže.

5 přírodních produktů pro podporu zdravé pleti

Olivový olej

V olivovém oleji jsou mastné kyseliny a antioxidanty, které pokožku zklidňují. Nanesete-li ho na nadměrně vysušená místa před koupelí, zabráníte, aby vysoušení stupňovalo.

Mléko

Budete-li pravidelně provádět následující kúru, vaše pokožka bude jasnější a lépe si udrží vlhkost: obden si na vysušená místa přikládejte kousek látky namočený v mléce, poté je omyjte vlažnou vodou. Mléko kůži zklidňuje a zmírňuje svědění.

Kokosový olej

V souvislosti s péčí o vysušenou pokožku se často doporučuje kokosový olej s obsahem mastných kyselin. Kúru doporučujeme provést bezprostředně po koupeli, kdy je kůže rozehřátá – olej se rychleji vstřebá.

Med

Hydratační účinky medu jsou poměrné známé a stejně tak i vysoký obsah antioxidantů. Potřete-li si medem celé tělo cca 5-10 minut před koupelí, podpoříte přirozenou vláčnost a jemnost pokožky. Oblíbenou alternativu představuje směs medu, olivového oleje a včelího vosku.

Avokádo

O avokádu se často píše jako o superpotravině. Může za to obsah mnoha prospěšných látek včetně antioxidantů, vitaminů a zdravých tuků. Když z plodů hruškovice přelahodné uděláte pastu a nanesete ji na vysušenou kůži, podpoříte její regeneraci. Navíc bude na první pohled vláčnější a zdravější. Kombinace avokáda a medu se často používá jako pleťová maska.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here