Connect with us

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

Které potraviny musí z jídelníčku pryč?

Není tajemstvím, že stav pokožky výrazně ovlivňuje alkohol a cigarety. Obojí způsobuje dehydrataci a podporuje nadměrné vysoušení, které je příčinou 40 % kožních onemocnění. Málokdo však tuší, že k nevhodným potravinám patří také sůl a cukr. Jídelníček by neměl obsahovat ani uzeniny, konzervované potraviny a instantní pokrmy.

Univerzální recept neexistuje

Péče o suchou pokožku není náročná, ale musí probíhat komplexně. Změna jídelníčku je jen jedním z mnoha kroků. Na zdraví kůže se významnou měrou podílí používaná kosmetika, ale také stres a vliv okolního prostředí.

Pokud vaše problémy alespoň částečně neustoupí ani po celkové změně životního stylu, poraďte se ohledně dalšího postupu s dermatologem. Suchá pleť může signalizovat mnohem vážnější zdravotní potíže.

5 přírodních produktů pro podporu zdravé pleti

Olivový olej

V olivovém oleji jsou mastné kyseliny a antioxidanty, které pokožku zklidňují. Nanesete-li ho na nadměrně vysušená místa před koupelí, zabráníte, aby vysoušení stupňovalo.

Mléko

Budete-li pravidelně provádět následující kúru, vaše pokožka bude jasnější a lépe si udrží vlhkost: obden si na vysušená místa přikládejte kousek látky namočený v mléce, poté je omyjte vlažnou vodou. Mléko kůži zklidňuje a zmírňuje svědění.

Kokosový olej

V souvislosti s péčí o vysušenou pokožku se často doporučuje kokosový olej s obsahem mastných kyselin. Kúru doporučujeme provést bezprostředně po koupeli, kdy je kůže rozehřátá – olej se rychleji vstřebá.

Med

Hydratační účinky medu jsou poměrné známé a stejně tak i vysoký obsah antioxidantů. Potřete-li si medem celé tělo cca 5-10 minut před koupelí, podpoříte přirozenou vláčnost a jemnost pokožky. Oblíbenou alternativu představuje směs medu, olivového oleje a včelího vosku.

Avokádo

O avokádu se často píše jako o superpotravině. Může za to obsah mnoha prospěšných látek včetně antioxidantů, vitaminů a zdravých tuků. Když z plodů hruškovice přelahodné uděláte pastu a nanesete ji na vysušenou kůži, podpoříte její regeneraci. Navíc bude na první pohled vláčnější a zdravější. Kombinace avokáda a medu se často používá jako pleťová maska.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vlasy, kůže, nehty

Aby pleť v zimě netrpěla

Published

on

By

Chladné až mrazivé počasí nepatří pro naši pleť k těm nejšetrnějším. Správná péče však umí zázraky a pomůže nám docílit toho, aby i teď vypadala naše pleť zdravě a svěže.

Šedá a vysušená

Zima je období, kdy příroda i zvířata odpočívají a nabírají síly. My většinou nemůžeme zůstat pár měsíců doma a spát, chodíme do práce a máme spoustu dalších povinností. Neustálé změny teplot kvůli přecházení z vytopených místností do venkovního chladu a studený vítr však naší pleti neprospívají. Pokud se v létě zářivá a na první pohled zdravá pokožka na zimu promění v šedou a unavenou, je potřeba jí dodat dostatek péče, aby opět vypadala skvěle. Základem je pleť důkladně vyčistit pomocí čistící pěny nebo tonika, dopřát si můžeme i peeling pro odstranění šupinek suché kůže. Pak můžeme aplikovat vyživující masku, která dodá hydrataci a pomůže pleti se zregenerovat. V poslední době jsou oblíbené bublinkové masky, po nanesení na navlhčený obličej začnou jemně pěnit a vytvářet bublinky, což je velmi uklidňující. Z cesty za hezčí pletí se tak může stát i skvělý relaxační rituál, při kterém si na sebe uděláme čas.

Regenerace a hydratace

Po vyčistění a ošetření maskou můžeme na pleť aplikovat výživný krém. V zimě je naše pokožka často velmi vysušená vlivem mrazu a větru, je tedy ideální vybrat kvalitní hydratační krém. Ten dodá pleti potřebnou vlhkost, zlepší její pružnost a pomůže ji lépe regenerovat. Na noc jsou ideální noční krémy, které jsou více výživné a dopřejí pleti během spánku vše, co potřebuje. Pro každodenní použití pak zvolte krém denní, vhodný pro váš typ pleti a případně se hodí i jako podklad pod make-up.

Péče o pleť nemusí být složitá ani náročná na čas, ale musí být pravidelná. Jen tak dáte své pokožce vše, co potřebuje k tomu, aby vypadala zdravě a svěže i v zimě.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Vraťte pokožce vitalitu a pevnost pomocí mikrojehličkové radiofrekvence

Published

on

By

Vidíme to neradi, ale naše pokožka není dokonalá. Objevují se vrásky, kruhy pod očima a pokožka celkově ochabuje. Moderní estetická medicína nabízí metodu mikrojehličkové radiofrekvence, se kterou získáte kvalitu své pokožky zpět.

Co si představit pod pojmem “mikrojehličková radiofrekvence”?

Pojmenování je odborným názvem pro metodu radiofrekvenční techniky, která působí cíleným prohříváním na pokožku v přesně definované hloubce tak, aby došlo ke stahování kolagenních vláken a tím k tzv. liftingovému efektu. Díky mikrojehličkové radiofrekvenci je pokožka dlouhodobě zpevněna a vy se můžete cítit zase jako zamlada.

K čemu se metoda radiofrekvence využívá?

Radiofrekvence se v estetické medicíně využívá nejen k vypnutí pokožky, ale má i řadu dalších příznivých účinků. Pomocí mikrojehličkové radiofrekvence lze řešit zjemnění statických vrásek nebo jizviček po akné. Metoda se využívá také k omlazení pokožky kolem očí. Variantou této metody je i nová radiofrekvenční metoda Innofill.

Pokud vás trápí ochabující pokožka na obličeji, krku nebo v dekoltu, máte jizvičky po akné, trápíte se trvalými vráskami na bradě, kolem úst nebo pod očima, děláte si starosti se svraštělou pokožkou v oblasti kolen a loktů anebo vám vadí strie na stehnech nebo na břiše, může být mikrojehličková radiofrekvence tím pravým řešením.

Ideální je, pokud se obrátíte na odborníky, kteří mají s touto metodou zkušenosti. V BcD Clinic v Praze je tato metoda využívána pod bedlivým dohledem specialistů, kteří přesně vědí kde a jak mikrojehličky aplikovat, aby byl výsledný efekt dokonalý.

Jak zákrok probíhá?

Radiofrekvence využívá mikrojehliček, jejichž pomocí je tepelná energie zavedena přímo tam, kde má působit – u kolagenních vláken. Tam, kde působí teplo se vlákna stahují, tím se povrch postupně vyhlazuje a současně se tvoří vlákna nová, dochází k tzv. vypínacímu efektu. Protože jde o opravdu drobné jehličky, je povrch pleti chvilku začervenalý, postupně bledne. Radiofrekvence pro obličej, krk, dekolt i další tělesné partie je zcela bezpečná s minimální citlivostí, kterou lze zmírnit anestetickým krémem před zákrokem.

U metody Inofill jsou cíleně rozpouštěny tukové buňky. Tato metoda se zaměřuje na menší oblasti, kde se pomocí elektromagnetických vln vedených speciální jehličkou nebo kanylkou využívá teplo k odstranění tukových nadbytků, zvýšení mikrocirkulace v oblasti podkoží a ke zpevnění kolagenních vláken.

Jaký bude výsledek radiofrekvence a jak se chovat po zákroku?

Těsně po zákroku je pokožka teplá a začervenalá, během několika dní bledne a je sušší. Proto je potřeba ji důkladně promazávat.  V případě ošetření váčků pod očima se může objevit i několikadenní otok. K rychlejšímu splasknutí se doporučuje místo chladit. Po zákroku nejste nijak omezeni v běžných denních aktivitách a hned druhý den se můžete zapojit do běžných denních činností.

Podle rozsahu aplikace a také vzhledem k ošetřované lokalitě je vhodné mikrojehličkovou radiofrekvenci po měsíci opakovat. Celkově je vhodné podstoupit 3-5 sezení, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Více o radiofrekvenci a jejím využití si můžete přečíst například na wikipedii.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Jak na boj s celulitidou

Published

on

By

Přestože celulitida není pro naše zdraví škodlivá a jedná se pouze o estetický problém, tak vždy byla a bude velkým strašákem a úhlavním nepřítelem mnoha žen. V tomto směru k nám příroda, bohužel, příliš milostivá nebyla. Samozřejmě se najde i pár výjimek, kdy se objeví i u mužů, ale pomerančově vyhlížející kůže bývá nejčastěji ženskou záležitostí.

Kde se celulitida bere

Abychom pochopili, proč celulitida vzniká, musíme nejprve vědět, jak funguje naše tělo. Celulitidu má na svědomí podkožní tuk. Na spodní vrstvě kůže se nachází pojivové tkáně, které svým tvarem připomínají medové plástve. Když se začnou plnit tukem, tkáň začne slábnout a tlačit na vrchní vrstvu kůže, což má za následek výskyt celulitidy na vašich bocích, stehnech nebo hýždích. Samozřejmě platí, že čím větší podíl tuku ve vašem těle budete mít, tím více bude celulitida viditelnější. Mnoho lidí si stále myslí, že je to problém pouze těch, co trpí nadváhou. Tento mýtus už byl ale dávno zbořen, protože celulitidu mohou mít i ženy, které jsou hodně aktivní a žijí zdravým stylem života.

Počátky už v mládí

Za její výskyt mohou z velké části i hormony. Vše začíná pubertou, pokračuje těhotenstvím a končí menopauzou. Ať už jste v jakékoliv fázi, určitě jste si všimli, že se v určitých obdobích celulitida začala vymykat kontrole. Pro to existuje vysvětlení a tím je ženský hormon estrogen, na jehož přebytek nebo náhlý pokles ženské tělo reaguje velmi citlivě. K jejímu výskytu může mimo jiné pomoci i užívání hormonální antikoncepce a stres.

Jak úspěšně bojovat

Rady, jak se zbavit celulitidy, jsou časté, je ale potřeba je dodržovat a tím její výskyt omezit. Upravte si svůj jídelníček, protože pokud konzumujete převážně průmyslově zpracované potraviny, sladkosti a pijete alkohol, tuková vrstva se vám bude stále zvětšovat. Začněte se pravidelně hýbat, protože neustálým sezením u počítače se stav vaší pokožky nezlepší. Proto se alespoň, i když jste v práci, několikrát za den zvedněte a projděte. Dávejte pozor na svůj pitný režim a především dbejte na to, abyste se vyvarovaly alkoholu, který vás bude odvodňovat. V případě, že se alkoholu nechcete vzdát, pijte k němu dostatek vody. Pečujte o své tělo a pokožku prokrvujte masážními kartáči. Zajděte si na lymfomasáž. Tato technika vám zlepší kvalitu lymfatického oběhu, a tudíž i lepší odvádění odpadních látek a přebytečné vody z těla. Je tak účinná nejen pro boj s celulitidou, ale i s otoky nohou.

Celulitida je naprosto přirozenou věcí. Proto, až si příště při cestě na koupaliště budete lámat hlavu s tím, zda se vůbec do plavek svlečete, buďte si jisté, že na koupališti nebudete jediná žena, která s tímto nešvarem bojuje. Proto se jím nenechte ovlivňovat a žijte život naplno.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net