4 tipy jak pečovat o své tělo po zimě

0
610

V zimě dostává naše pleť, nehty, vlasy i pokožka pořádně zabrat. Chlad, sníh, ostré slunce, to vše dokáže náš organismus hezky potrápit. Rádi byste se na jaře odměnili luxusní péčí, která vaše tělo povzbudí a dodá mu novou energii? Pak se řiďte našimi čtyřmi tipy!

1. Pevné nehty

Roztřepené a lámavé nehty po zimě spraví vápník. Dopřávejte si tedy dostatek zeleniny, sezamová semínka nebo mléčné produkty, které vám dopomohou k lepší kvalitě nehtů. Po každém umytí rukou také vždy používejte výživný krém. Nejlepší bude ten, který obsahuje vzácné oleje z oliv nebo mandlí.

2. Vlasy jako lví hříva

Nepřízeň počasí, nošení čepice a střídání teplot se na vašich vlasech v zimě projeví nejvíce. Jsou i vaše vlasy splihlé, bez lesku a života? Pak je zkuste v zimních měsících nefénovat. Po umytí je vytamponujte ručníkem, ošetřete agranovým výživným olejem a nechte volně proschnout. Jednou za týden také vlasům dopřejte péči ve formě masky nebo zábalu na vlasy. Dobu mezi mytím vlasů prodlužte alespoň na 3 dny a vyvarujte se laku na vlasy. Vlasy tak nebudou přesušené.

4. Zdravé tělo

Aby mohla vaše pokožka zářit a vy jste byli plní elánu, je nutné na jaře oživit váš jídelníček dostatkem vitaminů a minerálů. Ty získáte především z ovoce a zeleniny, které si můžete užívat v jakékoliv formě. Asi nejjednodušší cestou, jak jich konzumovat více, jsou smoothie. Ta nabízí nekonečné možnosti mixování vašich oblíbených druhů ovoce i zeleniny, které si můžete dát na svačinku nebo si je vzít s sebou do práce či školy. K výrobě zdravých smoothie budete potřebovat pouze vaše oblíbené suroviny a kvalitní mixér. Skvělý je například kuchyňský mixér Orava RM-500 black, který dokáže zpracovat suroviny tak, aby v nich bylo zachováno maximum výživných látek, vitaminů a minerálů. Mixér Orava se vám však bude hodit nejen na přípravu smoothie, ale také na šťávy, zmrzliny, ovocné dezerty nebo koktejly. To vše za pár minut! Nerezové nože, pevná mixovací nádoba o objemu 570 ml a až 23 000 otáček za minutu jsou zárukou kvality a spokojenosti pro každý den používání. Také by se vám doma hodil šikovný kuchyňský mixér Orava RM-500 black? Na www.orava.cz může být váš za 999 Kč!

5. Krásná pleť

Jemnou a sametově hebkou pleť by si přála asi každá žena. Nízká vlhkost však v zimě zapříčiňuje to, že je pleť vysušená a podrážděná. S péčí o pleť začněte u kvalitního krému, který vaši pleť hloubkově hydratuje. Pleťové krémy na bázi oleje jsou v zimě nejlepší volbou. Dbejte také na váš pitný režim, v zimě jej můžete obohatit o váš oblíbený čaj. Pozor také na časté olizování rtů v zimě. Tím je ještě víc vysušíte! Pořiďte si kvalitní balzám na rty a mějte jej vždy po ruce.

Péči o tělo můžete na jaře pojmout třeba jako domácí wellness, které si můžete užít sami nebo s kamarádkou. Plán na skvělý víkend je jasný!

Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here