Jak funguje dělená strava?

0
2256

Dělená strava byla a stále i je velmi oblíbenou formou diety. Velkou propagátorkou tohoto životního stylu je Lenka Kořínková, která ji sama dodržuje a dokonce vydala i několik knih. Nejedná se ovšem jen o krátkodobou dietu, ale o návyk nového stravování, který by měl trvat navždy. Pomáhá zhubnout, ale také zlepšit zdraví.

Jak funguje dělená strava?

Tento způsob stravování neřeší nějaké počítání kalorií či dodržování určitých jídelníčků. Má jen jedno pravidlo. Některé kombinace potravin jsou zakázané. Potraviny se dělí na živočišnou, rostlinnou, zeleninovou a ovocnou skupinu. Celý den se musíte stravovat jen vybranou skupinou či dělit potraviny ještě podle dalších pravidel.

Příklady kombinací:

Živočišná – zeleninová skupina

Rostlinná – zeleninová skupina

Rostlinná – ovocná skupina

Živočišná skupina

Do živočišné skupiny patří bílé a červené maso, ryby, zvěřina, vejce, mléko, sýry, jogurty, smetana, rostlinný tuk, sádlo, apod.

Rostlinná skupina

Rostlinná skupina obsahuje chleba, celozrnné pečivo, brambory, rýži, těstoviny, luštěniny, sóju, vločky, med, kukuřici, semínka, olivový olej a další.

Zeleninová a ovocná skupina

V zeleninové a ovocné skupině naleznete jak jinak než zeleninu a ovoce. Může to být klasická zelenina, nakládaná zelenina, houby, ořechy, mandle, kakao, koření, kečup a z druhé skupiny ovoce, ořechy, kakao, koření,….

Co určitě ne?

Určitě nesmíte jíst žádný cukr, alkohol, bílou mouku, bílou rýži a pečivo. Při správném dělení potravin, můžete během dne jíst, jak chcete. Po čase, až si zvyknete, se množství jídla upraví podle potřeby. Velmi důležité zejména na začátku je obezřetnost, abyste danou potravinu zařadili do správné skupiny.

Jestliže budete dělenou stravu opravdu dodržovat a dáte si pozor na to, co jíte, rozhodně můžete zhubnout. S výběrem potravin a zařazením do skupin vám může pomoci i výživový poradce. Jedná se o zajímavý způsob stravování a stojí za vyzkoušení.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here