Výživový poradce Tomáš Stankovský, Střížovice

0
2204
Výživový poradce Tomáš Stankovský, Střížovice
Výživový poradce Tomáš Stankovský, Střížovice

Provedu Vás změnou životního stylu, díky které naleznete sami sebe a zjistíte, jak v dnešní době žít zdravým a naplňujícím životem.

Před pěti lety (v září 2010) jsem byl přijat na vysokou školu. Byl jsem mladý, relativně zdravý kluk s normální postavou, krásnou přítelkyní a díky rodičům jsem byl i dostatečně finančně zajištěný. Člověk by si řekl: „Šťastný to člověk.“ Pro každého však štěstí znamená něco jiného. Já jsem to tak necítil.

Byl jsem sice na vysoké škole, ale nevěděl proč. Byl relativně zdravý, ale občas mě trápily zdravotní problémy, o kterých se moc nemluví. Měl krásnou přítelkyni, ale necítil, že je to ta pravá. A měl domácí zázemí, ve kterém nebylo vždy vše úplně v pořádku.

Věřím, že to určitým způsobem tak máme v životě všichni a záleží pouze na našem úhlu pohledu. Ale já jsem se na to dříve nedokázal dívat jinak. Něco mi chybělo.

Měl jsem spoustu problémů, které mě trápily, ale nevěděl jsem, co s nimi dělat. Na začátku vysoké školy jsem ještě dojížděl na vlně ze střední. Alkohol, drogy, večírky, prostě takový ten klasický studentský život, ne? Ale přestalo mě to bavit. Už jsem nemohl dál. Byl jsem unavený.

Začal jsem hledat. Hledal jsem změnu, která by mi pomohla z tohohle utrpení. Přišel jsem si neschopný a zbytečný. Nevěděl jsem, proč tu jsem. A to je snad to nejhorší, co se člověku může v životě stát.

Mé hledání mě dovedlo až ke zdravému životnímu stylu. Zamiloval jsem si ho a postupně mi začal čím dál tím větší měrou ovlivňovat život. Byl jsem jím naprosto pohlcen a chtěl jsem více. Proto jsem se rozhodl podstoupit program, za který jsem utratil veškeré své peníze. Nelituji toho, protože mi naprosto změnil život.

Změna

O výživu a pohyb jsem se zajímal relativně krátce, a tak mi nešlo vše podle mých představ. Chtěl jsem zhubnout nějaký ten kilogram a vytvarovat svoji postavu. Vyhledal jsem proto „odborníka“ na slovo vzaté, který mi měl s mojí proměnou pomoci. Dnes si uvědomuji, že mi změnil život daleko více, než jsme si na začátku oba dva mohli vůbec představit.

V tu dobu jsem měl 95 kg na svých 190 cm výšky. Zmíněného „odborníka“ jsem si vybral díky letité praxi v oboru a velkému počtu pozitivních referencí. Věřil jsem, že jsem na správném místě. Když jsem obdržel do rukou svůj individuálně nastavený jídelníček, začal jsem ho ihned bez okolků dodržovat. Dnes už vím, že jsem neměl být tak důvěřivý.

Váha šla ihned rapidně dolů. Stejně tak i moje energie a vitalita. Po pár týdnech se začaly objevovat první vlaštovky. „Nechceš toho už náhodou nechat?“, ptali se mě moji blízcí. Vypadal jsem jako nemocný a taky jsem se tak cítil. Přesto jsem pokračoval. Přeci by mi odborník nechtěl ublížit.

Stále jsem se držel plánu, ale začal jsem být velice nepříjemný. Byla mi zima a neměl jsem chuť cokoliv dělat. Dokonce se ani milovat. Za celé dva měsíce jsem se svým „odborníkem“ komunikoval asi čtyřikrát po telefonu. Když jsme se po dvou měsících bavili o dalším postupu a on mi sdělil, že zatím zůstaneme u stejného jídelníčku, řekl jsem: „Dost! Tohle už dál dělat nebudu. Nejsem blázen.“

Byl jsem na dně. Úplně vyčerpaný a nevěděl jsem, co dál. Jak mi tohle mohl udělat? Proč? Odborník na výživu a zdravý životní styl mě dostal do kolen. Co teď?

Naštěstí jsem se tím nenechal semlít a vzal jsem svůj osud zpět do vlastních rukou. Výživa a pohyb mě začaly bavit, a tak jsem tomu všemu chtěl přijít na kloub. Přijít na to, jak to dělat správně a opět dosáhnout pevného zdraví. A tak začala nová éra mého života a já se začal vzdělávat ve zdravém životním stylu.

Nejlepší na tom je, že bez něho bych tady dnes nebyl. Proto jsem mu i tak vděčný, že mi pomohl změnit život a já konečně našel, co mě neskutečně naplňuje. 🙂

Zklamání

Byl večer, týden před státnicemi. Měl jsem za sebou měsíc strávený v knihách učením se veškerých těch věcí, které mě po celou dobu studia tak obtěžovaly a nebavily. Občas mě dokonce doháněly k zoufalství. Neustále jsem se musel uměle motivovat k tomu, abych pokračoval.

„Já to dám. Pak to bude lepší. Všichni kolem na mě budou pyšní a šťastní. Ale co já?“

šrotovalo mi pořád dokola v hlavě. Nedokázal jsem se přes to přenést. To neustálé potlačování sebe sama, svých pocitů a nucení se do něčeho, co pro mě absolutně nemělo význam. Bylo to zničující.

Pak se to stalo. Vybouchl jsem. Už jsem to nedokázal vydržet. Z vteřiny na vteřinu jsem se rozhodl, že už v tom nebudu pokračovat. Konec. Tečka. Už nikdy více. Ke státnicím nejdu a do školy už se nevrátím. Byl jsem o tom naprosto přesvědčený.

Okamžitě se dostavil neskutečný pocit úlevy a euforie. Měl jsem pocit, že najednou můžu létat. Že můžu vyskočit z okna a všechno bude v pořádku. Začal jsem se upřímně smát. Jako bych si právě zachránil život. Takový pocit jsem do té doby nikdy nezažil. Musel jsem okamžitě ven na vzduch.

Vyjasnění

V ten okamžik mi bylo jasné, že jsem všechny zklamal. Rodiče, babičky, bráchu, dokonce i moji nejbližší kamarádi zírali s otevřenou pusou. Stála při mně pouze má bývalá přítelkyně, která do mě jediná trochu viděla. Mamka brečela. Nechápala, proč to dělám. Co se stalo? Proč to všechno vzdávám, když už je zdárný konec na dosah ruky? Nerozuměla mi. Nepochopila, že jsem se nevzdával. Naopak.

Byl jsem sám, ale absolutně šťastný. Jinak to ani nejde říct. Věděl jsem, že mám správný směr a už mi nic nestojí v cestě.

Díky tomu všemu jsem si uvědomil, že už nedokážu dál potlačovat své já, protože mě to zevnitř rozežírá a ničí. Došlo mi, že se musím konečně přestat bát a odvážit se udělat radikální změnu. Pochopil jsem, že jinak toho budu v životě litovat a nikdy nebudu opravdu šťastný.

A Vy si to uvědomte také. Nebojte se žádné změny, i když je velice komplikovaná. Pokud víte, co od života očekáváte, neztrácejte čas něčím, co pro Vás v životě nemá smysl. Jděte za svým srdcem a najděte konečně správný směr.

Jmenuji se Tomáš Stankovský
a jsem průvodce zdravým životním stylem.

Provedu Vás skrze komplexní program změny životního stylu, díky kterému naleznete sami sebe a zjistíte, jak v dnešní době konečně žít zdravým a naplňujícím životem.

 

Kontakty na Výživového poradce Tomáš Stankovský, Střížovice

Web: www.tomasstankovsky.cz

Mobil: +420 608 174 863

E-mail: info@tomasstankovsky.cz

Adresa firmy:

Střížovice 4
37853

Otevírací hodiny:

  • Dle objednávek
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here