Neobyčejné možnosti využití čaje

0
1750

Čaj je nápoj s několika tisíciletou tradicí a postupně se rozšířil do celého světa. Má prokazatelně léčivé účinky a s lidským tělem dokáže téměř zázraky. Můžete jej využít i v kosmetice, v domácnosti, a také čajové pytlíky použít v medicíně. Nechte se překvapit, k čemu všemu může sloužit čaj.

Zdravé barvení šedin

Pokud jste si všimli, že vám začaly šedivět vlasy, tak nezoufejte. Nemusíte ihned začít používat chemickou barvu, která bude vaše vlasy ničit. Vyzkoušejte černý čaj, kdy stačí uvařit tři sáčky, zalít vařící vodou a přidat malou lžičku šalvěje a rozmarýny. Směs pak nechat odstát přes noc a scedit. Poté vlasy umyjte šampónem, naneste čajový odvar a bez oplachování osušte.

Kojení bez bolesti

Zajímavým tipem pro kojící matky je zklidnění bradavek tak, že na ně přiložíte studené sáčky s čajem. Můžete použít zelený nebo černý čaj. Studený sáček přiložte na bradavku, zakryjte vatovým tamponkem nebo ručníkem a nechte pár minut působit. Čaj dokáže léčit pomocí kyseliny tříslové a urychlí také hojení malých ranek.

Zdravá ústa

Pomocí čaje můžete zmírnit bolest zubů, bolest dásní a pomoct si také ke svěžímu dechu. Stačí, pokud si ústa vypláchnete šálkem mátového čaje. Máte obsahuje mentol a dokáže zklidnit, zmírnit bolest a navíc dezinfikovat.

Čistý nábytek a zrcadla

Po vyluhování čaje pytlíky nevyhazujte. Pomocí nich můžete zkusit vyčistit zrcadla a starý nábytek. Veškeré vybavení domácnosti přeleštěte a poté otřete suchým ubrouskem. Používejte silný černý čaj.

Otoky očí

Největším pomocníkem proti oteklým očím jsou vychlazené čajové sáčky. Nejenže vám zmizí otoky, ale také „vybělíte“ kruhy pod očima. Čajový obklad můžete použít i pokud vás trápí zánět spojivek nebo jiné oční nemoci.

Proti hmyzímu kousnutí

Černý čaj můžete použít také tehdy, když vás štípne hmyz. Čajový pytlík přiložte na bolavé místo a nechte jej působit. Zelený čaj můžete použít proti spálení na slunci.

Hnojivo pro květiny

Nebojte se použít ani sypaný čaj. Poté, co si z něj uděláte výborný čaj, který vypijete, použijte okvětní lístky čaje jako hnojivo do květináče. Nebojte se čaj vysypat třeba i na zahradu, do záhonu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here