Hubnutí se šálkem čaje

0
4816

Nalijte si do šálku čaj a shazujte kila s každým douškem! Čaje na léčení i na figuru letí

Nabídka desítek druhů čajů na Prozdraví.cz >>

Nalijte si do šálku čaj a shazujte kila s každým douškem! Čaje jako léčebné prostředky se těší stále větší oblibě, a to zejména díky dobré snášenlivosti a mizivým vedlejším účinkům. Sladidla, jako jsou cukr, med nebo umělá sladidla, pokud možno nepoužívejte. Raději do čaje vhoďte lístek stevie nebo aromatickou skořici, mátu či koření kardamom, které vám díky obsahu éterických olejů, pozitivně působících na naši nervovou soustavu, navíc přidají dobrou náladu. A mějte na paměti, že je vhodné jednotlivé druhy čaje pravidelně střídat!

Zelený čaj

Zelený čaj je fyziologicky aktivnější než černý čaj. Díky tomu, že není fermentován, se v něm uchovávají důležité přirozené látky včetně vitaminů a minerálních látek. Působí preventivně proti rakovině, pomáhá při trávicích problémech, chrání před srdečními nemocemi a povzbuzuje organismus. Také urychluje uvolňování zásob tuku v těle, čímž napomáhá hubnutí. Doporučuje se konzumovat několik šálků denně. Spalování tuků podporuje i čínský polozelený čaj oolong, který tvoří přechod mezi zeleným a černým čajem.

Čaj PU-ERH

Čínský červený čaj PU-ERH byl v dřívějších dobách považován za nejvytříbenější čajovou sortu, která byla podávána pouze císařům. I dnes je v Číně univerzálním lékem dodávajícím energii a prodlužujícím život. Tento čaj se lidově nazývá „vrah tuků“, neboť podporuje spalování tuků, pomáhá snižovat váhu, podporuje činnost jater, reguluje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Čaj Vidanga

Himalájským bylinám se již po staletí připisuje léčivá moc a jsou základem tradičního ajurvédského lékařství. Čaj Vidanga se skládá z kombinace rostlin, které napomáhají redukční dietě, snižují chuť k jídlu, hladinu cholesterolu v krvi, regulují proces zažívání a odbourávají tukové buňky.

Čaj Hannasaki

Japonský „král všech čajů“ hannasaki nabízí vše, co si můžeme pro své zdraví přát – odbourává tukovou tkáň, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, detoxikuje organismus, posiluje imunitní systém a je bohatý na minerální látky. Jeho velká síla je ukryta především ve schopnosti harmonizovat životní energie jin a jang.

Čaj Rooibos

Máte chuť na něco sladkého? Vypijte šálek jemně nasládlého čaje rooibos s příjemným aroma, který uspokojí váš mlsný jazýček, když máte chuť na sladké. Navíc snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cukru v krvi a působí příznivě na trávení. Roiboos je jihoafrickým národním nápojem a je charakteristický sladkou chutí a červenohnědou sytou barvou.

Čaj Lapacho

„Nápoj Inků“, čaj lapacho, pochází z Jižní Ameriky. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho. Neobsahuje kofein, proto si ho můžeme dopřát i ve večerních hodinách. Zato obsahuje celou řadu minerálních látek, odstraňuje z těla škodlivé látky, posiluje činnost vnitřních orgánů, podporuje trávení a látkovou výměnu. Říká se, že pokud budete pít šálek tohoto čaje denně, dožijete se 100 let. Čaj z listů jasmíny paraguayské, známý jako maté, je oblíbeným nápojem na celém světě. Je vhodným čajem při hubnutí, potlačuje pocit hladu a upravuje trávení. Navíc pomáhá při detoxikaci organismu a má výrazné stimulační účinky.

Nabídka desítek druhů čajů na Prozdraví.cz >>

AUTOR:

4.7/5 - (3 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here