Dárky pro milovníky čaje a kávy

0
100

Šálek horkého čaje nebo kávy s omamnou vůní nám dokáže zvednout náladu i povzbudit. Pokud sháníte dárek pro někoho, kdo kávu nebo čaj miluje, máte výběr zjednodušený.

Pro kafaře

Ranní probuzení bez kávy si mnoho lidí neumí, a snad ani nechce, představit. Káva je tu s námi od roku 525, kdy byla objevena v Etiopii, ale teprve kolem roku 800 začali lidé kávová zrna pražit pro výraznější chuť. Legend, které historii kávy provází, je mnoho, většinou v nich ale svou roli hraje náhoda. Do Evropy se dostala až v 16. století a od té doby patří mezi nejoblíbenější horké nápoje. Pokud sami kávě úplně neholdujete, a nejste si jisti ani s výběrem správného druhu, raději vsaďte na jistotu a pořiďte originální hrníček. Těch, jak známo, nikdy není dost a vždy udělají radost. Lidé, kteří pijí kávu, navíc často během dne mění velikost hrnku, do kterého si ji připravují, a tak se hodí i rozdílné velikosti hrníčků.

Raději čaj

O historii čaje toho moc nevíme. Nálev z listů a květů různých bylin se pil nejspíše už v době, kdy si člověk podmanil oheň. Správně by se označením “čaj” měly nazývat jen výluhy připravené z listů čajovníku. Tento název se ale zažil i pro odvary z bylin, ovoce, koření, květů a plodů. Pokud zamýšlený obdarovaný dává přednost čaji, nebo prostě jen chcete někomu udělat radost, je skvělou volbou dárkový čaj. Ten dokáže povzbudit i zahřát a také se díky němu dobře doplňuje pitný režim. Originální balení i s věnováním potěší každého, ať už jde o kolegu v práci, kamarádku nebo někoho z rodiny. Pokud pořídíte i cestovní hrnek, aby si obdarovaný mohl svůj oblíbený nápoj připravit třeba i na cestu do práce, máte úspěch, a radost obdarovaného, zaručen.

Vybírat dárek pro člověka, o kterém víme, co má rád, je za odměnu. Máme jednodušší volbu, na co se zaměřit, bez ohledu na to, zda je potřeba jen malý dárek jako poděkování, nebo už myslíme třeba na Vánoce.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here