Zlepšete svůj sexuální život s kotvičníkem

0
1664Kotvičník je bylinka známa již několik tisíc let. Hojně ji využívá jak TCM, tak homeopatie či ajurvéda. I u nás má své místo. Ti, kdo ho dobře znají, pijí rádi odvar, a navíc se naučili bylinku pěstovat na své zahrádce, protože její sběr je u nás takřka nemožný, jedná se totiž o tzv. zavlečenou rostlinu. Domovinou pro kotvičník jsou nejspíš Čína a Japonsko, velice rychle se však rozšířil i na ostatní kontinenty nevyjímaje Austrálii a Afriku. Na pěstování je kotvičník zemní vcelku nenáročný a naše klimatické podmínky mu jako jednoletce vyhovují. Teď ale už zpět k účinkům této zázračné rostliny.

Fungující libido a chuť do života

Obecně vzato, vynecháme-li puritány, souvisí sexuální apetit s životní energií. Jistě právě proto jsou mladí lidé tak výkonní, bohužel nejsou kvůli své mladistvé nerozvážnosti schopni tu energii správně nasměrovat. Toto poznání přichází až v pozdějším věku s moudrostí, jenže pak už zas nezbývají síly neboli energie. A právě v tuto chvíli přichází na řadu kotvičník zemní. Odvar z něj je zván jako životabudič, má dobrý vliv na mužské i ženské libido. Stimuluje sexuální energii. Ovlivňuje hladinu testosteronu a estrogenu směrem nahoru. Je vhodné ho užívat i v době, kdy se lidé snaží o početí dítěte, pozitivně totiž ovlivňuje reprodukční systém u obou partnerů. Kotvičník obsahuje mimo jiné i flavonoidy, které napomáhají komfortnímu klimakteriu.

Pomoc při hubnutí a budování svalstva

Kotvičník známý též jako tribulus dokonce pomáhá při stavbě svalové hmoty. Pokud jste najeli na tradiční novoroční režim zahrnující návštěvu posilovny a lehce dietní jídlo, pak tuto proceduru doplňte o čaj nebo extrakt z kotvičníku. Vytoužené výsledky se dostaví o něco rychleji. Navíc příznivě působí i na regeneraci svalstva, které po námaze příjemně uvolní. Tribulusu jsou připisovány i další blahodárné účinky například při zánětu močových cest.

Ať už jste se rozhodli pro užívání jakékoli byliny, vždy mějte na paměti, že by se mělo jednat o nějakou kúru, většina bylin potřebuje pravidelné a dlouhodobé užívání, aby zcela projevila své pozitivní účinky na organismus.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here