Jsme to, co jíme

0
2248

Odborníci na zdravou životosprávu stále nepolevují ve varování obyvatelstva před nevhodnými stravovacími návyky. Česká kuchyně zrovna neoplývá přívlastky, jež by vyzdvihovaly její zdravotní prospěšnost. Již došlo k mnoha změnám v dosud zajetém jídelníčku. Moderní domácnosti se snaží preferovat dostatek syrové zeleniny, omezit cukr, sladkosti nahradit přiměřenou porcí ovoce a eliminovat tučné potraviny. S tím souvisí také střízlivější pojídání vepřového masa a naopak preference ryb jako zdroje bílkovin.

Chutné a zdravé ryby

Nejběžnější lovenou rybou je tuňák, jehož maso slaví oblibu téměř po celém světě. V Japonsku se z něj připravuje tradiční suši, v Itálii je konzervovaný tuňák v olivovém oleji nejoblíbenějším výrobkem. Není divu. Zeleninový salát s tuňákem nabízí večeři s vyváženým obsahem minerálů i bílkovin. Můžeme experimentovat, jak se nám zlíbí, a zvolit variantu různých typů salátů od těstovinového počínaje přes bramborový až po obilný.

Jednoduché a přitom výtečné recepty

Tuňák v konzervě je po ruce kdykoliv, kdy nás přepadne chuť na něco zdravého, ale i dobrého. Výborně chutná zapečený na pizze, případně jako zdravá svačinka natřený na dokřupava opečeném toastu. Maso se konzervuje se špetkou mořské soli a jednoduché recepty z tuňákahravě zvládnou i děti. Představivosti se meze nekladou, lze ho libovolně kombinovat s dalšími vhodnými potravinami, různými druhy zeleniny i sýra a doplňovat rozličnými dipy či bylinnými omáčkami. Jedná se o snadný a nápaditý tip pro zdravou a lehkou letní večeři pro celou rodinu. Webové stránky riomare.cz nabízí pro inspiraci obrovské množství receptů, ze kterých lze přichystat nejen rychlou chutnou svačinku, ale i složitější menu. U každého receptu je uvedena jeho časová náročnost a zda vyžaduje již větší kuchařské zkušenosti či jeho přípravu dokáží i ti, co příliš často nevaří.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here