Zdravé hubnutí bez hladovění? Zvažte ketodietu!

0
470

Cest ke štíhlé postavě bez nadbytečných kilogramů a tukových polštářů může být několik. Méně i více úspěšných. Zdraví škodlivých i prospěšných. Na ty byste se v každém případě měli zaměřit.

Hned na začátku vás chceme odradit od drastických diet zaměřených na hladovění, jímž si jen narušíte metabolismus a dosáhnete nežádoucího jojo efektu. Nadbytečných kilogramů se jinými slovy po vynaloženém úsilí i zbavíte, ale jakmile se vrátíte ke svému zavedenému životnímu stylu, rychle se vám navrátí. A možná i některé přibudou.

Zhubněte zdravě a natrvalo!

Chcete-li tedy zhubnout trvale, neobejdete se bez razantní a dlouhodobé změny životního stylu, v němž bude figurovat vyvážený jídelníček bohatý na vitamíny, minerály a přiměřený pohyb. Když zkrátka hubnout, tak zdravě. A ne moc rychle. Nadbytečných kilogramů bychom se v podstatě měli zbavovat stejnou rychlostí, jakou jsme je nabývali.

Kalorický příjem versus výdej

Pokud se chcete zbavit nadbytečných kilogramů, zřejmě se budete snažit snížit kalorický příjem a zvýšit kalorický výdej. Za pomoci vhodného aerobního cvičení a omezení konzumace tuků a sacharidů. Ty však neomezujte příliš drasticky! Váš nový jídelníček v žádném případě nesmí být energeticky a živinově podhodnocený, který s poklesem váhy zároveň přináší i nežádoucí fyzickou a psychickou únavu.

Správný jídelníček při hubnutí

Správně sestavený jídelníček by měl mít přiměřenou energetickou hodnotu a správné poměry mezi bílkovinami, tuky a sacharidy. Měl by být pestrý a chutnat. Neopomínejte také dostatečný přísun vlákniny, stopových prvků a antioxidantů.

Více proteinů a méně sacharidů

Maximum živin a výše zmíněných látek tělu dodává například jídelníček sestavený na základě tzv. keto diety (Ketodiet) zaměřené na konzumaci zvýšeného příjmu proteinů a sníženého množství sacharidů. V reálu to probíhá tak, že zhruba po třech dnech konzumace bílkovin ve formě proteinových jídel se dostanete do stavu tzv. ketózy. V ten okamžik vaše tělo začne spalovat energii z uložených tuků. Ne svalů! Ty naopak začněte posilovat.

Proč ketodieta?

Předností tohoto dietního plánu je však více. V první řadě s ním hubnete přirozeně a bezpečně, čímž se dostáváme k úvodu tohoto článku. Aniž byste byli nuceni počítat kalorie. A i přesto se vám dostává pravidelného, a především vyváženého jídelníčku. S podporou profesionálních výživových poradců připravených s vámi konzultovat dotazy a celkově vás namotivovat k lepším výsledkům.

Buďte v obraze

Pokud o ketodietě začínáte uvažovat, vaší pozornosti by neměla uniknout ketodiet recenze publikovaná na serveru ecoblog.cz specializující se na testování ekologických a zero vaste produktů různých společností. Konkrétně z této recenze se dozvíte, co vás při dietě čeká a nemine. Jaké výsledky a v jakém horizontu můžete očekávat. To samozřejmě přináší možnost jednak nemít od diety nereálná očekávání, ale také podpořit vaši motivaci. A věřte, že ta je při hubnutí nesmírně důležitá.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here