Sacharidy, trénink a proteinová dieta – Diskuze

2
3429

Úvodní příspěvek diskuze:

14. 7. 2014 13:11:30 | Martin

Dobrý den, prosím o radu. Jsem 178cm vysoký a momentálně vážím 80kg. 2x týdně jezdím na horském kole, občas běhám a plavu, mám sedavé zaměstnání v kanceláři. O víkendu je vždy minimálně jeden den aktivní – turistika, kolo, zahrada…

Dal jsem si za cíl trochu zhubnout a zaujala mě takzvaná proteinová dieta bez přísunu sacharidů. Tuto provozuji nyní dva týdny avšak jsem zmatený co se týká energie při mých sportovních aktivitách a sacharidů. Ze začátku jsem omezil sacharidy na co nejnižší množství (cca 50g za den), čemuž následovala 3,5 hodinová náročná horská cyklistika. Energii jsem na jízdu měl („nepotřebuji přece cukry když mám tuky“ podle literatury), neměl jsem ji však následující den a byl to den krize a vyčerpání.
Z literatury jsem se dočetl o „potréninkovém doplnění sacharidů“, kdy údajně v časovém okne cca 45minut-2hodiny po tréninku jdou všechny sacharidy rovnou do svalů na doplnění glykogenu a ne do tuků. Zajímá mě, je-li to pravda a zda to mohu využít při své proteinové dietě, nebo mám-li se sacharidům vyhnout úplně, pokud chci zhubnout? (momentálně nejím pečivo, těstoviny, ryži, brambory, sladkosti, ovoce výjimečně)
Pokud mohu sacharidy po tréninku, kolik jich mohu (dejme tomu po spálení 1400kcal horským kolem)? Nedojde i po tréninku k násedné vlně insulinu a uložení tukových zásob? A nakonec, jak je to s ovocem (fruktóza jde údajně hned do tuků). Mohu ovoce po ránu a po tréninku nebo raději ne, nebo ky jej mohu? Mnohokrát děkuji.
5/5 - (1 vote)

2 KOMENTÁŘE

  1. stejny proble9m .. vfdška 180 , ve1ha 58 děsně mě to štve !!! zkusedm jidelniček .. pluiosju jinak doma a tančim xD takže asi hubnu diky tomu no .. zacnu s posilkou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here