Probiotika – jak pomoci střevům při užívání antibiotik – diskuze, názory

19
9760

 • Úvodní příspěvek diskuze:

  30. 4. 2013 13:05:28 | petra

  Ahoj, zajímalo by mě, zda máte nějaké zkušenosti s probiotiky a případně jaké?Mám poměrně dost oslabenou imunitu a neustále jsem nachlazená nebo nemocná a už mě to přestává bavit.Mít i v létě poměrně často rýmu není nic moc

Admin: zde jsme psali článek na téma Laktobacily

 • Re: Probiotika

  7. 5. 2013 13:31:39 | Václav

  Ahoj Petro, probiotika mohou opravdu nastartovat tvoje zvýšení imunity. Mohu to potvrdit, funguje to u dospělých i u dětí od jednoho měsíce, oficielně od tří let. Důležité však je, jaká probiotika zvolíš, rozhodně musí být v prášku (pokud to někdo nacpe do tobolek či dokonce zalisuje do tablet, tak ty mršky brzo umřou. Musí být ropustné a účinné ve vodě (nutnost rozpouštět v mléce již ukazuje na nižší kvalitu). Aby se probiotika nezničila průchodem žaludku nebo žlučí, musí být obalena mikroobalem lecitínu, ten se rozpustí až ve střevech a pak začnou probiotika fungovat. Známkou vyspělé kvality je i expirace, optimální jsou 6 měsíců, vše ostatní můžeš zapomenout, jsou to chcíplotinky a ne účinné mikroorganizmy. Probiotika v jogurtech zapomeň úplně, je to podvod, v jogurtu dokonce potřebné laktobacily nepřežijí ani týden. Přeji ti, abys našla vhodný produkt nejlépe české provenience a tvoje imunita se vylepšila.
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

19 KOMENTÁŘE

 1. Já mám zkušenosti s doplňkem stravy na přírodní bázi Biopron Forte a nepřijde mi, že by to, že jsou to tobolky nějak snižovalo jejich účinky. Začala jsem je brát na silné problémy s trávením a zabraly, tak teď je beru jako prevenci a musím to zaklepat, od té doby mi problémy se špatným zažíváním úplně ustoupily. Nevím jak je to s imunitou, ale je pravda, že od té doby, co je užívám, tak jsem nemocná nebyla.

 2. Měl jsem střevní potíže a často se mi vracelo nachlazení. Mluvili jsme o tom v práci a někdo se tam zmínil o probiotikách Probiolact. Zkusil jsem si je koupit. Byli i s vitamínem C. NA krabičce bylo napsáno imunita a metabolismus. Pár dní užívání a potíže zmizeli. Je to asi půl roku a neobjevila se ani rýma. Tak to bude asi pravda.

 3. Při užívání antibiotik jsem měla střevní potíže. Nikdy se mi to nestalo. Říkala jsem to doktorce a ta mi radila nějaká probiotika. Prý to pomáhá. Tak jsem si něco koupila v lékárně. Byl to Probiolact. Za pár dní bylo po problému.

 4. Mně po antibiotikách pomohly probiotika Colon Dophilus, teď je užívám pravidelně protože jsou dobré i jako prevence rakoviny tlustého střeva a jsou přírodní, co tělo nepotřebuje prostě vyloučí

 5. Ty jsou od Pharmaagency Helo? Našla jsem je a jsou přírodní, tak se chci ujistit, že jsou to ty co ti vyhovovaly…

 6. Dobrý den, osobně jsem začala kupovat probiotika v době, kdy jsme s dětmi začali chodit na očkování. Předtím jsem o nich již slyšela v souvislosti s užíváním antibiotik. Osobně jsem probiotika k antibiotikům nepoužívala, ale mamka a manžel, kteří měli antibiotika tak cca 4x do roka začali. Nejen, že je již nemají tolikrát, ale sami říkají, že jim je mnohem lépe. Protože jsem chtěla zjistit i více informací na internetu, narazila jsem na zajímavou stránku kde mají celkem dobře vysvětleno na co jsou konkrétní probiotika a jak fungují.

 7. Dobrý den i já bych ráda přidala svoji zkušenost s užíváním probiotik, protože původně jsem je vlastně začala užívat jen jako prevenci před průjmem před delší cestou do zahraničí, ale pak když jsem zjistila jak mi biopron prosívá celkově, tka jsem setrvala v užívání a dnes užívámuž pravidelně. Upravilo se mi totiž celkově zažívání, dokoce jsem zhubla i pár kilo a už jsem nebyla asi 2 roky krom menší rýmičky nemocná. nejdřív jsem nevěděla čím to, ale pak jsem si dala to vše dohromady a uvědomila jsem si že to všechno začalo v právě v době než jsem cestovala do thajska! Takže za mne probiotika rozhodně ano a ne jen při nemoci nebo potížích!

 8. Nedávno jsem objevila leták na probiotika od pharmaagency.cz, ráda bych se zeptala jestli má někdo s nimi zkušenost. Líbí se mě Probio C+D.

 9. Probiotika od pharmaagency znám, mají výběr v podstatě pro celou rodinu od nejmenších až po seniory. Nikdo si s nimi nemůže ublížit, ba naopak. Dlouhodobější užívání vyladí zažívání a posílí imunitu.

 10. Neuznávam farmaceutické produkty. Na chrípku sa snažím zapôsobiť čajom, medom, cesnakom a pri žalúdočných alebo črevných problémoch sa takisto obraciam na prírodu. Spomenula som si na tento článok, z ktorého som si práve vzala príklad a namiesto farmaceutických produktov si nastrúham jablko. Je to dostupné celoročne, chutné a viem čo jem.
  Odkaz na článok, možno Vám pomôže, je tam viacero zaujímavých informácií k tejto téme: http://www.activebeauty.sk/sk/liecive-bylinky-proti-letnym-neduhom/

 11. já používám taky probiotika od Pharma Agency, netrpím ani průjmama ani zácpou. Denně totíž mám v práci stres, nevhodně se stravuju, proto laktobacily i bifidobakterie potřebuju doplňovat do těla doplňky stravy a ty od Pharma Agency mi vyhovují.

 12. Pěkný den, za mě mohu doporučit OMX probiotika. Ty jsem brala při užívání ATB a tak se nám osvědčily, že je bereme i peventivně.

 13. Probiotika berete preventivně? To se dá? Nezlobte se za mou otázku, ale já jsem celou dobu měl za to, že probiotika jsou pouze při užívání ATB. Děkuji za vysvětlení

 14. no já jsem chronicky trpěla infekcemi močových cest, proto pravidelně a hlavně kvůli prevenci užívám Probio Brusinka od Pharma Agency. Jednak obsahuje probiotika a jednak extrakt z brusinek.

 15. Ondřeji, nikdo se zlobit nebude…taky jsem měla za to, že probiotika se užívají jen při ATB… Až když jsem měla nějaké problémy se střevy, tak jsem zjistila, že by se měla užívat i preventivně.

 16. Pěkný den, musím tedy říct, že já jsem si to myslela taky a upřímně mě docela překvapilo, že se dají užívat i preventivně…

 17. Dobrý den všem! Taky ta OMX probiotika beru a jsem nadšená. Dříve jsem měla s tím střevním prostředím docela problémy, ale teď, co je užívám preventivně, se cítím skvěle…

 18. Probiotika mi doporučila doktorka i pro mé miminko, trápily nás dost koliky a tohle nám pomohlo. Bereme je celá rodina a jsme bez problémů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here