Proteinová dieta není o omezování. Můžete si při ní dopřát spoustu lahodných pokrmů

0
214

Nadváha je problémem, který se v tuzemsku týká stále většího počtu lidí. Je to dáno nejen menším pohybem a celkově horším životním stylem, ale také velkou nabídkou potravin a jídel. Většina z nich přitom obsahuje přílišné množství sacharidů, což způsobuje, že se lidem ukládají tuky, načež přibývají na hmotnosti. Jednou z možností, jak snížit tělesnou hmotnost zdravě a bez nutnosti zbytečného hladovění, je proteinová dieta.

Princip proteinové diety

Základem zdravého životního stylu má vždy být vyvážená strava. Ani v okamžiku, kdy chcete shodit nějaké to nadbytečné kilo, se nesmíte upnout na strádání a hladovění, kdy si jednoduše řeknete, že pár dní nebudete nic jíst. Takovýto způsob může ohrozit váš organismus ještě více nežli lehká nadváha.

Především je nutné konzumovat zdravá jídla. Proteinová dieta je přesně takto cílená. Vzorový jídelníček vypadá tak, že se skládá z minimálně 5 vydatných chodů, v nichž však absentují sacharidy, případně jich je zde zanedbatelné množství. Tělo si pak energii, která jim ze sacharidů chybí, samo vytváří během procesu ketózy. Proto se tomuto druhu diety někdy říká keto dieta či ketonová dieta.

Tipy na jídla v rámci keto diety

Kupříkladu taková proteinová snídaně se může skládat z palačinek tak, jak jste zvyklí. Pouze klasické nahradíte za proteinové palačinky, které mají trochu jiné složení. Jestliže se nechcete trápit s receptem, dají se pořídit v instantní podobě, následná příprava už je pak velmi jednoduchá a rychlá. Palačinky si poté můžete dát s oblíbeným džemem, případně dalšími přísadami.

V momentě, kdy má proteinová dieta vzorový jídelníček, nesmí v něm chybět maso. Bílkoviny jsou totiž základem tohoto druhu diety. Jako přílohu k masu na oběd ale namísto brambor či rýže, zvolte třeba proteinové těstoviny, jež jsou minimálně stejně tak dobré jako ty klasické, jen podpoří hubnutí v rámci keto diety.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here