Změňte životní styl a zhubněte jednou provždy

0
1398

Chcete-li skutečně zhubnout natrvalo, pak budete muset celkově změnit váš životní styl. Krátkodobé diety nejsou řešením, vždyť i slovo dieta znamená jen určité omezení ve stravování. Jestliže si zakážete veškeré sladkosti, tučná jídla a k obědu budete chroupat pouze mrkev, nijak si nepomůžete. Vaše tělo bude postrádat potřebné živiny, budete se cítit unavení a bez života. A na hladovku rovnou zapomeňte. Docílíte jen toho, že organismus pojede na úsporný režim a navíc si hladověním můžete přivodit další zdravotní problémy. Jakmile se vrátíte opět k běžné stravě, kila půjdou nahoru a ještě jich pár přibude navíc. Budou vás trápit výčitky svědomí a dostanete se doslova do začarovaného kruhu. Tudy cesta opravdu nevede. Jak tedy zhubnout jednou provždy? V prvé řadě musíte být odhodláni sami se sebou něco udělat, stanovit si reálný cíl a za každý dílčí úspěch se odměnit. Proces hubnutí skutečně začíná ve vašem mozku, budete-li chtít, pak se vám to podaří.

Zdravé potraviny, pohyb a úsměv na rtu

Pokud se rozhodnete natrvalo změnit životní styl, pak se musíte zaměřit na jeho komplexní proměnu. Do každodenního jídelníčku zařadit zdravé potraviny, přidat pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a také se musíte naučit správně odpočívat. Takovou změnu nedocílíte ze dne na den, ale už třeba po měsíci poznáte sami na sobě, že je vám celkově prostě lépe. V počátku hubnutí si můžete pomoci menší úpravou stravy, abyste dosáhli prvního úbytku kilogramů, což značně posílí vaše sebevědomí a posunete se o krok dál. Nebudete mít žádný důvod k tomu, abyste ve svém snažení polevili.

Bílkoviny, sacharidy, tuky

Nutričně vyvážený jídelníček musí obsahovat správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků, dostatek zeleniny, ovoce, vlákniny. Počáteční fázi hubnutí lze podpořit zrychlením metabolismu. Ten po ránu nastartujete sklenicí vlažné vody s citronem, která příznivě působí na tukové zásoby v oblasti břicha. Určitě také není od věci omezit množství sacharidů ve stravě a zkusit hubnutí bez pečiva. Jestliže budete více konzumovat bílkoviny a tuky, dojde ve vašem těle k metabolickým změnám, kdy organismus začne čerpat energii z uložených tukových zásob a vy jednoduše budete hubnout. Sestavení takového jídelníčku za současné podmínky zachování správného poměru všech nezbytných živin není nijak snadné. Proto je daleko lepší pořídit tuto stravu rovnou v instantní formě. Tím získáte jistotu, že vaše tělo dostává vše co potřebuje, nemusíte se o nic starat. A k tomu si dopřejete svůj běžný oběd i večeři. Nebudete se trápit hlady a tolik obávaný jo-jo efekt nemá absolutně žádnou šanci. Tato velmi účinná metoda má řadu příznivců.

Light potraviny při hubnutí

Myslíte, že zhubnete, pokud si koupíte veškeré potraviny light, bez cukru a bez tuku? Kdepak, to je jen mylná představa! Označení light sděluje, že je ve výrobku snížený obsah cukru nebo tuku. To ano, ale za jakou cenu. Na první pohled se například light jogurt tváří jako zdravá potravina, ale ve skutečnosti je cukr nahrazen umělými sladidly a tuk škrobem nebo želatinou. Náhrada cukru umělými sladidly má své opodstatnění jen u diabetiků, s jejich škodlivostí to je více méně na hraně. Tuk funguje jako pojidlo a nositel chuti a ani bez tuku se zdravý jídelníček zcela neobejde. V konečném výsledku je určitě lepší pochutnat si na jednom jogurtu s obsahem tuku maximálně do 3 %, jelikož váš energetický příjem není nikterak ohrožen. Naopak třeba light sýry jsou ke konzumaci přímo ideální. Už jen samotné snížení obsahu tuku v sušině na 30 % znamená výraznou úsporu kalorií. A light limonády? Ty rozhodně do zdravého jídelníčku nepatří. Zelený čaj nebo obyčejná voda jako součást pitného režimu jsou zcela dostačující.

Jestliže se naučíte vybírat potraviny, které jsou zdraví prospěšné, jistě objevíte nové chutné recepty na přípravu pokrmů. Sportujte, hýbejte se a dobrá nálada přijde sama od sebe. Buďte trpěliví, nečekejte zázraky, jen tak zhubnete natrvalo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here